Eто-какво прочетох за абортите

  • 5 955
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 920
Безумно е да се сравнява количеството аборти в България с това в развити страни. В България точно никога не бих родила повече от 1 дете. Животът там е безмилостно-жесток и повече нещастни деца не трябва да се плодят- мое дълбоко убеждение. Тук бих родила и 5 -сигурна съм, че гладни няма да останат.

И така...количеството аборти са функция не само на здравна култура. Както е споменато, никой не е застрахован от нежелана бременност дори и да ползва контрацептиви, т.к. нито един метод не дава 100% гаранция. Аз самата направих 2 аборта при наличие на контрацепция. Ако детето ми не е планирано и желано бих го направила пак.

Толкова се радвам, че такива като теб изчезват от България.

# 31
  • Мнения: 3 675
Първо искам да кажа, че юпитер това съм аз. Второ всеки има право да изкаже своето мнение, но мисля, че това на алиса граничи със заяждане. Трето:аз никога не бих направила аборт, защото мисля,че не е редно. Четвърто: Повече от година опитваме с мъжа ми за бебе и такова още няма. Изхождам от позицията на зряла жена, изобщо не визирам 15-16 момичета като формулирах темата си. Ако някой ден имам дъщеря ще й дам нужните съвети в тази област, нищо няма да й спестя, ако имам момче пак ще бъда откровена с него.С риск да не обидя алиса, мисля че човек на нейната възраст трябва да се изказва много по-интелегентно, мнението ми прозвуча като на някоя 20 хлапачка.

# 32
  • Мнения: 4 324
zorika съжалявам Sad
 
Малко ще разводня темата, ама .... След аборт независимо какъв (по желание или не) има опасност от инфекция, която да доведе след себе си до проблеми. Това не е задължително да се случи, но може да се случи. zorika направи тест за проходимост на тръбите, защото често след прекарана инфекция след аборт се случва именно това.

Аз съм с един аборт по нежелание Sad След като се събудих от упойката, първите думи ми бяха "Къде ми е бебето" Sad Не искам да изживявам това вече ни по желани, ни по нежелание. Дори и да не е планирано бебето, бих го задтржала, но хорта за това сме различни, с различни съдби, мисли и чувства, всеки различно преживява нещата и всеки има право на свое собствено решение!

# 33
  • Мнения: 4 380
Безумно е да се сравнява количеството аборти в България с това в развити страни. В България точно никога не бих родила повече от 1 дете. Животът там е безмилостно-жесток и повече нещастни деца не трябва да се плодят- мое дълбоко убеждение. Тук бих родила и 5 -сигурна съм, че гладни няма да останат.

И така...количеството аборти са функция не само на здравна култура. Както е споменато, никой не е застрахован от нежелана бременност дори и да ползва контрацептиви, т.к. нито един метод не дава 100% гаранция. Аз самата направих 2 аборта при наличие на контрацепция. Ако детето ми не е планирано и желано бих го направила пак.

Толкова се радвам, че такива като теб изчезват от България.

 Shocked Так ли? Защото съм правила аборти? Или защото не смятам България за благоприятно място за многодетни майки? Laughing



# 34
  • Мнения: 959
По темата-не е приятно но бих стигнала до аборт ако обстоятелствата по една или друга причина го налагат.Всеки има право на избор и не бива да бъде да критикуван за това.Да и ниска здравна култура все още съществува,както и стават грешки.

# 35
  • Мнения: 1 612
Ниска сексуална култура ли е, когато презервативът се скъса, защото е некачествен?
Ниска сексуална култура ли е, че може да попаднем на фалшива партида противозачатъчни таблетки?
Ниска сексуална култура ли е, когато организмът не може да приеме спирала или друго средство, което се поставя против забременяване.
Само жената ли трябва да има висока такава?

И не на последно място за да вземе жената решение за аборт е много лично и много трудно и никой не може да се меси в това.
БРАВО! НАПЪЛНО ТЕ ПОДКРЕПЯМ!
Защо винаги жените са виновни?
Какво означава ниска сексуална култура?
Имате ли идея колко наистина са вредни противозачатъчните хапчета?
Това, че на момента не дават някакъв видим страничен ефект не означава, че всичко е ОК!!!
А мъжката част от населението знае ли изобщо, че не е хубаво да се слага спирала на нераждала жена?
Въпросите са риторични! Не искам отговор!


П.С. Аз лично не мога да пия противозачатъчни з-о получавам неорекъснато кървене. Имам приятелка, която си сложи спирала (не е раждала), и получи страшно възпаление от това (Дано поне не са и увредени тръбите). Да не говорим, че колкото и да е скъп един презерватив има вероятност да се скъса!

# 36
  • Мнения: 1 425
Защо винаги жените са виновни?
Какво означава ниска сексуална култура?
Имате ли идея колко наистина са вредни противозачатъчните хапчета?
Това, че на момента не дават някакъв видим страничен ефект не означава, че всичко е ОК!!!
А мъжката част от населението знае ли изобщо, че не е хубаво да се слага спирала на нераждала жена?
Въпросите са риторични! Не искам отговор!


П.С. Аз лично не мога да пия противозачатъчни з-о получавам неорекъснато кървене. Имам приятелка, която си сложи спирала (не е раждала), и получи страшно възпаление от това (Дано поне не са и увредени тръбите). Да не говорим, че колкото и да е скъп един презерватив има вероятност да се скъса!
Никой не е казал че жените са виновни.
По въпроса за хапчетата има много неясни неща. Ти би ли казала кое точно е вредно според теб? Доста хора си ги употребяват и всичко си име е ОК. Разбира се трябва да се прави след преглед от лекар.
Виж за вредата от абортите - не мисля, че някой някой се съмнява.
Не мога да отговарям за цялото мъжко население, но знам че на неродила жена е много рисковано да се слага спирала. Но виж ТВОЯТА приятелка явно не е знаела. Или си е поела риска.
Вярно е че презерватива може да се скъса и все пак риска да забременееш с презерватив е много по-малък отколкото без. Отделно че предпазва и от болести. А ти ползваш ли?
И защо се палиш толкова - много лично го приемаш нещо. Релакс  Peace

# 37
  • Мнения: 4 300
Ей това ме ядосва- "Имам приятелка, която си сложи спирала (не е раждала), и получи страшно възпаление от това (Дано поне не са и увредени тръбите)". Какъв е случая- сложила я е и лекарят й не е забелязал проблема? Или се е съветвала с някоя приятелка, която й е казала че кървенето или болките са нормални?
А за скъсания презерватив- нали има и Постинор Дуо, всеки гинеколог, че дори и аптекар ще ти го каже.

Според мен ниска сексуална култура означава да се доверяваш на градски легенди и на информация от улицата, да не търсиш помощ от специалист, да не посещаваш профилактични  прегледи. Накратко- да си безотговорен към самия себе си и здравето си.

# 38
  • DE
  • Мнения: 967
Взимам протичозачатъчни от 2 години. Ако бяха ТОЛКОВА вредни, лекарят щеше да ми каже, нали? Или най-малкото - странични ефекти. Няма такива. Даже действат много добре на яйчниците. Ако под вредни имате предвид Диане 35 съм съгласна, но всички други съвременни хапчета са си ОК.
Ако всички мислят "хапчетата вредни, презервативите неудобни",ще има много аборти!
По повод абортите - в болницата в Бургас на ден се правят два пъти повече аборти, отколкото раждания!
Виждала съм с очите си. От 10 жени за деня, 1 е с ромски произход.

# 39
  • Мнения: 728

БРАВО! НАПЪЛНО ТЕ ПОДКРЕПЯМ!
Защо винаги жените са виновни?
Какво означава ниска сексуална култура?
Имате ли идея колко наистина са вредни противозачатъчните хапчета?
Това, че на момента не дават някакъв видим страничен ефект не означава, че всичко е ОК!!!
А мъжката част от населението знае ли изобщо, че не е хубаво да се слага спирала на нераждала жена?
Въпросите са риторични! Не искам отговор!


П.С. Аз лично не мога да пия противозачатъчни з-о получавам неорекъснато кървене. Имам приятелка, която си сложи спирала (не е раждала), и получи страшно възпаление от това (Дано поне не са и увредени тръбите). Да не говорим, че колкото и да е скъп един презерватив има вероятност да се скъса!

Не съм чела въпросната статия, но това, което аз гледах, беше някакъв репортаж по една телевизия, в който се правеше сравнение между жените в детеродна възраст в скандинавските (мисля) страни и в България, като се оказа, че около 60% от първите разчитат на орална контрацепция, като метод за предпазване от забременяване, срещу едва 4% от българките. За Германия си спомням, че процентът беше 40.
Нямам представа дали и колко вредят противозачатъчните, понеже не съм медицинско лице и по тези въпроси се доверявам на гинеколога си. Обаче някак си ми е трудно да си представя, че 60% от скандинавките например, респективно техните гинеколози, са толкова малко информирани, че да рискуват съзнателно здравето си, разчитайки на точно този метод на контрацепция.
Между другото, продължителното кървене при приема на противозачатъзни е отбелязано като един от евентуалните странични ефекти. Пише го в листовката, поне на хапчетата, които аз съм употребявала. В този случай е необходимо да се консултираш с гинеколога ти, за да ги смени.
Относно поставянето на спирала на нераждала жена - пак е спорен въпросът чия сексуална култура е ниска в случая - нейната или на лекаря, който я е поставил.
А презервативите верно се късат, ама и като вървиш по улицата може да те блъсне кола, ако не внимаваш. Това не значи все в къщи да си стоиш, нали  Wink

# 40
  • Мнения: 1 425
Ако под вредни имате предвид Диане 35 съм съгласна, но всички други съвременни хапчета са си ОК.
Ако всички мислят "хапчетата вредни, презервативите неудобни",ще има много аборти!
Всъщност в някои случаи лекарите дори предписват контрацептиви за регулиране на хормонални проблеми. Но наистина при някой заболявания не е възможно да се използват. Ако няма такива пречки ... ще си позволя да цитирам мнение на лекар (http://www.drdinchogeorgiev.com/antibebe.html):
Цитат
В заключение мога съвсем синтетично да се изразя че и най-лошия контрацептив е по-добър от аборта направен от най-добрия гинеколог, така че всяка съвременна жена може да направи най-разумния избор.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 123
оо така ми оправиха хормоните,че думи нямам.Освен много килограми отгоре,нищо друго не ми оправиха.Кистите щели да ми изчезнат-да бе да,затова я докарах до операция.За хапчета повече не ща и да чуя.ЗА аборти също-имам два,ама не по желание.
 А лекарите само как ги изписват тези противозачатъчни -нямам думи.Повечето дават тези,за които са им платили представителите на някоя фармацевтична фирма.Чудно ми е ,на кои са му изписали противозачатъчни ,след изследване на хормони и разговор за фамилна обремененост за някои заболявание- мисля,че не са много!

# 42
  • DE
  • Мнения: 967
оо така ми оправиха хормоните,че думи нямам.Освен много килограми отгоре,нищо друго не ми оправиха.Кистите щели да ми изчезнат-да бе да,затова я докарах до операция.За хапчета повече не ща и да чуя.ЗА аборти също-имам два,ама не по желание.
 А лекарите само как ги изписват тези противозачатъчни -нямам думи.Повечето дават тези,за които са им платили представителите на някоя фармацевтична фирма.Чудно ми е ,на кои са му изписали противозачатъчни ,след изследване на хормони и разговор за фамилна обремененост за някои заболявание- мисля,че не са много!

На мен ми взимаха кръв и куп изследвания си правих. Чак тогава моята лекарка ми ги предписа. Заради проблем с яйчниците ги почнах и се оправих! Не съм качила и 1 кило.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 123
още ли ги пиеш?Ако отговорът е да,то почакай да видиш какво ще последва като ги спеш.Аз като ки спрях се появиха кистите с троина сила,а цикъл нямах 7 месеца-после беше операцията.
Правили са ти изследване,защото има проблем,а аз говоря за общият случай,в който момичето ги използва само като контрацептив.
 

# 44
  • Мнения: 423
по-принцип съм против аборта, но все пак има фактори, които са доста сериозни и се налага да стигнем до там, колкото и да неискаме. И не става въпрос само за финансова възможност има много други неща, които биха те спряли да родиш едно дете, за което не си готов. Смятам, че аборта е по-правилното решение в някои случаи. Но си остава рана за цял живот!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт