Помощ, глезените ми оттичат много лошо.

  • 2 785
  • 15
  •   1
Отговори
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Момичета, помогнете ми със съвет или ми препоръчайте специалист при който да отида. От години вече имам този проблем с глезените подуват се много лошо и направо се сливат с прасците- ужасно е Weary Обичам да ходя през лятото с поли, но повярвайте ми това ми е голям комплекс  newsm45Вярно е, че напоследък повиших малко теглото си, но и преди това го имах този проблем. Почти всяка вечер си мажа краката с Лиотон 1000 нищо не помага. Дори вечер когато краката са ми в покой, сутрин когато стана пак е така. Виждала съм пухкави дами, но с прекрасни глезени, явно не се дължи на теглото.
Моля ви, помогнете ми   Weary newsm45

# 1
  • Мнения: 1 044
Трябва да се консултираш лекар. Може да е нещо сериозно. Майка ми е с високо кръвно и й отичат ужасно глезените-заддържа течности и пие диуретици. Аз като бях бременна също отичах ужасно и непрекъснато ме караха да давам кръв и урина за изследване. Не е нормално да отичаш така и то постоянно! Направи изследвания и ще стане видно, каква е причината.

# 2
  • София
  • Мнения: 219
и според мен обезателно трябва да се изследваш, не е нормално, това означава че задържаш вода

# 3
  • Мнения: 526
Задръжката на течности не е хубаво нещо и не е безобидно състояние,консултирай се с лекар.Само с Лиотон 1000 няма да си помогнеш.

# 4
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 На пипане твърдо или меко е, и остава ли вдлъбнатина след махането на пръста с който сте натискали там.

 Може и да е наследствено, и тогава е мн. по-трудно се поддава на лечение, ако ли не - по-лесно.

 При всички случаи, не е хубаво да работите права, и при всяка възможност вдигайте краката на високо (като Американците  Grinning)

# 5
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Благодаря за отговорите  Grinning
Подутините са меки и след натиск не остават вдлъбнатини.
Навярно ще трябва да отида на лекар. 

# 6
  • Мнения: 5 183
непременно консултация с лекар

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Благодаря за отговорите  Grinning
Подутините са меки и след натиск не остават вдлъбнатини.
Навярно ще трябва да отида на лекар. 

 Отидете на Лекар.

 Най-общо казано, вероятноста да е от сърцето е малка, по-скоро задържате вода - да ви прегледат и бъбреците.
     Успех!  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз имам подобен проблем, но при мен отича само единият глезен и то когато съм с по-стегнати обувки и е по-топло, но пък сутрин ми е спаднал. И аз мажа с Лиотон 1000 и не виждам особен ефект. Правиха ми какви ли не изследвания, но така и не стана ясна причината. Когато краката ми са в покой по-дълго време /например през почивните дни/ не отичат изобщо.

# 9
  • Мнения: 230
Моя приятелка започна така да се надува. След хиляди изследвания, се оказа че има ужасно ниски нива на желязото в кръвта си. Това се отразявало на начина, по който функционират бъбреците. Това е популярното обяснение на нейния проблем.

Тези подробности се установиха, след като някаква хематоложка се сетила да й направи конкретни изследвания. Преди този момент, всички лекари при които ходеше месеци наред, мислеха че е от бъбреците и я лекуваха с антибиотици. Естествено, резултат 0. След това, я наплашиха нея и мъжа й да търсят донор- че ще трябва май да й сменят бъбрека.. и пр. Аз даже бях пускала тема тук.

Сега приятелката ми не може да бъде лекувана особено, защото забременя. Дават й само желязо, но бебето взима вс. което му е необходимо и за нея пак малко оставало..

Разбира се , не твърдя че твоят случай е такъв, но ти давам идея..евентуално да се провери желязото ти.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 966
Отиди на нефролог Peace

# 11
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Благодаря за съветите   bouquet

# 12
  • Мнения: 131
А чувстваш ли се зле когато стоиш права или ходиш,имаш ли сърцебиене,треперене?Защото сестра ми както си беше здрава,в един момент я заболяха краката,трудно ходеше,подуха и се краката при глезените,почнаха се горните оплаквания,сърцето и не е наред и се оказа.....гуша.Изследванията го показаха.

Споко,ти не пишеш,че имаш други оплаквания.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 966
Вчера попаднах на една статия относно подутите крака...

ЗНачи може да е проблеми с бъбреците,проблеми с черния дрб,сърцето...,вени,както и просто от жегите.

Във всички случаи най-добре си се консултирай с някой лекар.

# 14
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Всъщност нямам по сериозни оплаквания е понякога ми се случва сърцето ми да прескача/ не знам как се нарича това/. Чувала съм, че сутрин ако очите са подпухнали значи с бъбреците нещо не е наред  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт