Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Осиновители и осиновени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

София

Момченцето от Белица, което беше в кома след побой е починало. Доколкото разбрах то има сестричка близначка, която също е недохранена и има "някакви синини по ръцете". Майката има общо 6 деца, бременна е със седмо. Близнаците са били в дом и са реинтегрирани?
Това тази сутрин по БТВ, но не успях да го изгледам сериозно.
Та за смисъла от реинтеграцията на всяка цена?
Вие сте, моля.
Цитирай

Враца

от деня, в който прочетох за горкото детенце си мисля точно това.
не мога да разбера поради каква причина детето е било върнато в семейстовото, след като са явни проблемите.
Не ми харесва идеята за реинтеграция само и само да се похвалим вижте колко деца са върнати на родителите им и бройката в домовете за отглеждане намалява.
За да станеш осиновител минаваш през проучване, за да ти върнат детето какво се прави? Минават ли някакво проучване, как социалните разбират, че обстановката и родителите са се променили? Thinking
Горкото дете, мир на душата му Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

София

Като ми кажат реинтеграция, направо настръхвам. Какво правят - учат родителите как да бият по-рядко и по-леко ли  newsm78 Mr. Green
Не приемам реинтеграцията на никаква цена. Който веднъж се е отказал отдетето си трудно развива някакви чувства, колкото и да го мъчат социалните.
Мир на праха на починалото детенце, дано съдбата бъде милостива към близначето  Praynig
Цитирай

Не зная какво да кажа... Потресена съм...
Цитирай

София

Реинтеграция на всяка цена?
Страшно е.
Мама Галя го е написала.

Шанс не се дава, шанс се заслужава. Това е убийствена реинтеграция. Убийствена - без кавички...

Има нещо сбъркано, напоследък все повече си мисля, че "всичко в интереса на детето" понякога звучи лицемерно.
Цитирай

На първо място в телефона на дъщеря ми :)

...
За да станеш осиновител минаваш през проучване, за да ти върнат детето какво се прави? Минават ли някакво проучване, как социалните разбират, че обстановката и родителите са се променили? Thinking
Горкото дете, мир на душата му Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Честно казано и мен ме занимава този въпрос... Защото докато осиновишо дете, те проучват до девето коляно дали си годен за родител. А тези, които са доказали веднъж, че не стават за такива - какво? Или това, че децата са им родни им дава права да упражняват насилие над тях и въпреки това децата да бъдат оставени за отглеждане в такива условия? Thinking Не разбирам!
Цитирай

Писах го днес на друго място, по друг повод, ще го напиша и сега, защото според мен това е причината - докато на осиновяването се гледа от повечето хора като на последна възможност и от болшинството се отдава прекалено значение на биологията, нещата ще стоят по този начин, защото държавата и институциите са съставени от хора с възгледи, които в повечето случаи са преобладаващите възгледи на населението на държавата.
Цитирай

София

Покой на малката душичка.
Само ще напиша,че преди време даваха едно филмче за по-голями деца от дом и едното каза,че не иска вече да го връщат пак в къщи и иска да си има мама и тати,да го вземе някой.
Когато някоя социална си върши работата само по книга и документ нещата стават зле и край детенцето го няма.
Проучвания и много работа се иска,ама трябва и към социалните да има контрол.Трябва отвътре да идва желанието за помощ,а не просто свършена работа и взета заплата.
Не визирам никой,но благодаря,че попаднах натрашно морални,добри и съвестни профисионалисти в тази област.
То си е до човека.
На някои някъде за поредната справка в отчетните книги му трябват данни и факти и цифри и някой някъде трябва да ги набави,но за сметка на какво?
Цитирай

преди Варна/сега Горна Оряховица

И аз съм против връщането на децата в семействата,които само се казва ,че са семейства,и където няма никакви условия за отглеждането на децата!Защо когато една такава "майка" забременее за пореден път не и се предпише аборт по мед.причини да кажем,само ги раждат и им вземат детските , а самите деца само на доизживяване-ако оцелее  Sick оцелее
Точно  и  затова  се казваше в отвореното писмо на ДБМ,но дано има кой да ни чуе........ето поредните трагедии от недомислието на един закон
 PraynigБог да ги прости милите душици,починали по такъв нелеп начин!
Цитирай

София

Фоксче, нямам думи. Не ми е ясно въобще, защо се разглеждат такива случаи  и се прави връзка между кандидат осиновители и децата, като се знае, че ще минат още месеци. Трудно ли е първо да се оправят документите на детето законово и след това да се търсят родители. Само на мен ли ми е ясно, че висящото положение през следващите няколко месеца ще е в ущърб на детето, което идея си няма какво значи ЗЗД, Семеен кодекс и подобни дивотии.
А ако случайно таткото, който си е вдигнал парцалките реши, че точно сега би се пробвал за десетина дни как ще му се отрази едно бащинство?
Кому са потрябвали кандидат осиновители с разбити души и нерви?
Кой каква дейност развива за сметка на разплаканите детски очи /нещо което неминуемо се случва на втора-трета среща с детенце/
Сигурно съм крайна, но веднъж подписал - нямаш връщане назад - да си мислил. За това се дава време на жената да се съвземе от следродилната депресия. Нас и нашите чувства - кучета ни яли, какво са виновни невинните душички да страдат от тези законови недомислици.
Цитирай
Здравейте!
Нова съм във форума, но случая на Фоксче ме потресе.
 Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green
Има нещо гнило в тая държава. Кой - каква дейност отчита, кой -какви активи трупа?
Мое лично мнение е, че това не трябва да се оставя така. Не знам начина, но това си е направо престъпление спрямо осиновителите и най - вече спрямо децата. Може би трябва да се потърси помощ от юристи и да се потърси отговорност на тези бюрократи, който предлагат деца за осиновяване с нередовни документи. Те, какво, направили са простичка сметка, че докато мине тази процедура от 3-4 месеца, за да се оправят документите на детето са си вързали гащите. Намерили са му дом, ама ще си седи до 3 годишна възраст и ще си получават парите от държавата за бройката в дома?
Отвратително е!  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Цитирай

София

Ама Фокси!!! Сега ли излиза това? Защо ви се обаждат за детенце без приключени документи?
Има недоимък на деца ли?

Ей, жени, ако не се ядосаме и не се вдигнем, ще патят още много деца!
Цитирай

На първо място в телефона на дъщеря ми :)

Фокси, ужасно съжалявам, мила! Това е уажсно положение, както за вас, така и за детето!! Просто нямам думи! Защо са постъпили така, като са знаели, че детето е с неуредени документи? Защо не са ви предупредили предварително, че да не се настройвате за бързо приключване на процедурата? Ама какво става в главите на тези хора?? newsm78 newsm78 newsm78
Цитирай

Враца

Има да се гони план- трябва до не знам коя година да се затворят всички такива институции
Цитирай

В Балкана,под Витата стена

Аз съм отскоро във форума и следя темата за деца с увреждания, но от известно време влизам и тук,защото започнаха да ми се въртят едни мисли и желания за детенце.,но това е друга тема...                                                      Дано не ви се стори встрани от темата, но всъщност става въпрос за реинтегриране.Скоро гледах по К1 филм за децата от един дом/не го хванах отначалото/Едно момиче на 14 разказваше, че когато била на 12, баща й я продал за 2000 лв. за булка.Попаднала в семейство на джебчий, който я биели и карали да краде, освен това изпълнявала и съпружески те си задължения-на12 год!!!!!!Сега е в този дом и баща й не само, че не е в затвора, а ми и ходил в дома да я търси.Ами ако решат да я реинтегрират?!!!!Сърцето ми плаче за това дете.Тя каза,че била сама и разчитала само насебе си и че рано или късно ще отмъсти на баща си.Родителите не са се отказали от детето и то неможе да бъде осиновено!Ако това не е достатъчно за отнемане на родителски права, тогава какво?
 Не разбирам на какво се дължи това!На лоши закони, на дребни чиновнически душици....Нямам отговор!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора