Реинтегриране

  • 2 459
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Момченцето от Белица, което беше в кома след побой е починало. Доколкото разбрах то има сестричка близначка, която също е недохранена и има "някакви синини по ръцете". Майката има общо 6 деца, бременна е със седмо. Близнаците са били в дом и са реинтегрирани?
Това тази сутрин по БТВ, но не успях да го изгледам сериозно.
Та за смисъла от реинтеграцията на всяка цена?
Вие сте, моля.

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 199
от деня, в който прочетох за горкото детенце си мисля точно това.
не мога да разбера поради каква причина детето е било върнато в семейстовото, след като са явни проблемите.
Не ми харесва идеята за реинтеграция само и само да се похвалим вижте колко деца са върнати на родителите им и бройката в домовете за отглеждане намалява.
За да станеш осиновител минаваш през проучване, за да ти върнат детето какво се прави? Минават ли някакво проучване, как социалните разбират, че обстановката и родителите са се променили? Thinking
Горкото дете, мир на душата му Cry Cry Cry

# 2
  • Мнения: 2 722
Като ми кажат реинтеграция, направо настръхвам. Какво правят - учат родителите как да бият по-рядко и по-леко ли  newsm78 Mr. Green
Не приемам реинтеграцията на никаква цена. Който веднъж се е отказал отдетето си трудно развива някакви чувства, колкото и да го мъчат социалните.
Мир на праха на починалото детенце, дано съдбата бъде милостива към близначето  Praynig

# 3
  • Мнения: 1 669
Не зная какво да кажа... Потресена съм...

# 4
  • Мнения: 1 843
Реинтеграция на всяка цена?
Страшно е.
Мама Галя го е написала.

Шанс не се дава, шанс се заслужава. Това е убийствена реинтеграция. Убийствена - без кавички...

Има нещо сбъркано, напоследък все повече си мисля, че "всичко в интереса на детето" понякога звучи лицемерно.

# 5
  • Мнения: 921
...
За да станеш осиновител минаваш през проучване, за да ти върнат детето какво се прави? Минават ли някакво проучване, как социалните разбират, че обстановката и родителите са се променили? Thinking
Горкото дете, мир на душата му Cry Cry Cry

Честно казано и мен ме занимава този въпрос... Защото докато осиновишо дете, те проучват до девето коляно дали си годен за родител. А тези, които са доказали веднъж, че не стават за такива - какво? Или това, че децата са им родни им дава права да упражняват насилие над тях и въпреки това децата да бъдат оставени за отглеждане в такива условия? Thinking Не разбирам!

# 6
  • Мнения: 3 715
Писах го днес на друго място, по друг повод, ще го напиша и сега, защото според мен това е причината - докато на осиновяването се гледа от повечето хора като на последна възможност и от болшинството се отдава прекалено значение на биологията, нещата ще стоят по този начин, защото държавата и институциите са съставени от хора с възгледи, които в повечето случаи са преобладаващите възгледи на населението на държавата.

# 7
  • Мнения: 677
Покой на малката душичка.
Само ще напиша,че преди време даваха едно филмче за по-голями деца от дом и едното каза,че не иска вече да го връщат пак в къщи и иска да си има мама и тати,да го вземе някой.
Когато някоя социална си върши работата само по книга и документ нещата стават зле и край детенцето го няма.
Проучвания и много работа се иска,ама трябва и към социалните да има контрол.Трябва отвътре да идва желанието за помощ,а не просто свършена работа и взета заплата.
Не визирам никой,но благодаря,че попаднах натрашно морални,добри и съвестни профисионалисти в тази област.
То си е до човека.
На някои някъде за поредната справка в отчетните книги му трябват данни и факти и цифри и някой някъде трябва да ги набави,но за сметка на какво?

# 8
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И аз съм против връщането на децата в семействата,които само се казва ,че са семейства,и където няма никакви условия за отглеждането на децата!Защо когато една такава "майка" забременее за пореден път не и се предпише аборт по мед.причини да кажем,само ги раждат и им вземат детските , а самите деца само на доизживяване-ако оцелее  Sick оцелее
Точно  и  затова  се казваше в отвореното писмо на ДБМ,но дано има кой да ни чуе........ето поредните трагедии от недомислието на един закон
 PraynigБог да ги прости милите душици,починали по такъв нелеп начин!

# 9
  • Мнения: 2 722
Фоксче, нямам думи. Не ми е ясно въобще, защо се разглеждат такива случаи  и се прави връзка между кандидат осиновители и децата, като се знае, че ще минат още месеци. Трудно ли е първо да се оправят документите на детето законово и след това да се търсят родители. Само на мен ли ми е ясно, че висящото положение през следващите няколко месеца ще е в ущърб на детето, което идея си няма какво значи ЗЗД, Семеен кодекс и подобни дивотии.
А ако случайно таткото, който си е вдигнал парцалките реши, че точно сега би се пробвал за десетина дни как ще му се отрази едно бащинство?
Кому са потрябвали кандидат осиновители с разбити души и нерви?
Кой каква дейност развива за сметка на разплаканите детски очи /нещо което неминуемо се случва на втора-трета среща с детенце/
Сигурно съм крайна, но веднъж подписал - нямаш връщане назад - да си мислил. За това се дава време на жената да се съвземе от следродилната депресия. Нас и нашите чувства - кучета ни яли, какво са виновни невинните душички да страдат от тези законови недомислици.

# 10
Здравейте!
Нова съм във форума, но случая на Фоксче ме потресе.
 Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green
Има нещо гнило в тая държава. Кой - каква дейност отчита, кой -какви активи трупа?
Мое лично мнение е, че това не трябва да се оставя така. Не знам начина, но това си е направо престъпление спрямо осиновителите и най - вече спрямо децата. Може би трябва да се потърси помощ от юристи и да се потърси отговорност на тези бюрократи, който предлагат деца за осиновяване с нередовни документи. Те, какво, направили са простичка сметка, че докато мине тази процедура от 3-4 месеца, за да се оправят документите на детето са си вързали гащите. Намерили са му дом, ама ще си седи до 3 годишна възраст и ще си получават парите от държавата за бройката в дома?
Отвратително е!  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 11
  • Мнения: 1 843
Ама Фокси!!! Сега ли излиза това? Защо ви се обаждат за детенце без приключени документи?
Има недоимък на деца ли?

Ей, жени, ако не се ядосаме и не се вдигнем, ще патят още много деца!

# 12
  • Мнения: 921
Фокси, ужасно съжалявам, мила! Това е уажсно положение, както за вас, така и за детето!! Просто нямам думи! Защо са постъпили така, като са знаели, че детето е с неуредени документи? Защо не са ви предупредили предварително, че да не се настройвате за бързо приключване на процедурата? Ама какво става в главите на тези хора?? newsm78 newsm78 newsm78

# 13
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Има да се гони план- трябва до не знам коя година да се затворят всички такива институции

# 14
  • Мнения: 265
 Аз съм отскоро във форума и следя темата за деца с увреждания, но от известно време влизам и тук,защото започнаха да ми се въртят едни мисли и желания за детенце.,но това е друга тема...                                                      Дано не ви се стори встрани от темата, но всъщност става въпрос за реинтегриране.Скоро гледах по К1 филм за децата от един дом/не го хванах отначалото/Едно момиче на 14 разказваше, че когато била на 12, баща й я продал за 2000 лв. за булка.Попаднала в семейство на джебчий, който я биели и карали да краде, освен това изпълнявала и съпружески те си задължения-на12 год!!!!!!Сега е в този дом и баща й не само, че не е в затвора, а ми и ходил в дома да я търси.Ами ако решат да я реинтегрират?!!!!Сърцето ми плаче за това дете.Тя каза,че била сама и разчитала само насебе си и че рано или късно ще отмъсти на баща си.Родителите не са се отказали от детето и то неможе да бъде осиновено!Ако това не е достатъчно за отнемане на родителски права, тогава какво?
 Не разбирам на какво се дължи това!На лоши закони, на дребни чиновнически душици....Нямам отговор!

Общи условия

Активация на акаунт