Тонизиращи средства

  • 3 425
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 414
цитрусите действат освежаващо. кафето вдига бързо и бързо те забива като му мине ефекта...поне при мен. енергийни напитки не употребявам - освен кофеин, често имат кодеин и какви ли още не боклуци Naughty

започвам деня с 20-30 мин. йога /ако  мога и повече/ + "домашна лимонада". дори и да съм недоспала, това ме държи тонизирана поне до 14 на обед.
лимонадата правя така:
в чаша наливам малко гореща вода.
във водата разтварям 1 лъжица мед
доливам студена вода
прибавям 1/2 изцеден лимон

лимонадата се пие като се държи в устата, за да може енергията на лимона да премине през езика. това е и по-щадящо за стомаха, но за съжаление не толкова щадящо за зъбите. но пък аз съм забелязала, че парадонтозата ми се повлиява добре от лимона Wink

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Да, сутрешното раздвижване си е много добро средство. Обаче йога и кросчета правех преди... Подсещате ме, че макар и трудно, трябва да си променя режима.

# 17
  • Мнения: 2 761
Киселината на лимона се неутрализира от мед или захар.Иначе аз лимонадата я знам с лимон(лимонтозу),сода за хляб и вода.Може и да се подслади.Има вкус на някогашния битер лимон.

# 18
  • Мнения: 513
Зелената енергия от водораслите на АкваСорс също е нещо много добро в такова състояние и доста по-добро от кафето.

# 19
  • Мнения: 1 737
Зелената енергия от водораслите на АкваСорс също е нещо много добро в такова състояние и доста по-добро от кафето.
... и предизвикват апетит за трима  Wink

# 20
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

подкрепям напълно.
аз си правя лимонада от джинджифил. супер имуностимулатор и метоболизмозасилващо средство.
на чай го пия като съм болна, с мед.

зеленият чай е също прекрасна тонизираща напитка.охладен.

метовият чай ми докарва зверски глад, незнам защо.
фрешове също не ме тонизират.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Детските ми спомени от джинджифила са много гадни, но ще взема да опитам отново  Simple Smile

asyalein, как си правиш точно лимонада - като студен чай с лимон ли?

# 22
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Детските ми спомени от джинджифила са много гадни, но ще взема да опитам отново  Simple Smile

asyalein, как си правиш точно лимонада - като студен чай с лимон ли?

джинджифилът се настъргва, необработени лимони се режат на колелца заедно с корите (ако са обработени само вътрешността), налива се вода, добавя се нерафинирана захар и се разбърква.

престоява около 2 часа, лимоните се понатискат малко да пуснат още сок. прецежда се и се сервира с лед.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Детските ми спомени от джинджифила са много гадни, но ще взема да опитам отново  Simple Smile

asyalein, как си правиш точно лимонада - като студен чай с лимон ли?

джинджифилът се настъргва, необработени лимони се режат на колелца заедно с корите (ако са обработени само вътрешността), налива се вода, добавя се нерафинирана захар и се разбърква.

престоява около 2 часа, лимоните се понатискат малко да пуснат още сок. прецежда се и се сервира с лед.

О, благодаря за рецептата!  Grinning

# 24
  • Мнения: 3 410
През лятото и аз съм за цитронадата, но дойде ли есен си подхващам жен-шена, та чак до пролетта.

# 25
az polzvam gen sen i sam mnogo dovolna

# 26
  • Мнения: 55
под каква форма вземате жен-шен ?
Иначе, давам още един глас за зеления чай-
той за мен има най-добър ободряващ ефект, но
понякога ми пада кръвното и  ми прилошава от него

# 27
  • Мнения: 3 410
Жен -шена на Форевър е на дъващи таблетки, като е комбиниран със златна чия, също тонизираща билка. Аз си сдъвквам по една таблетка сутрин и 1 вечер преди лягане, да не ви разправям с каква енергия се събуждам сутрин - готова съм в 7 часа за подвизи. А тийнейджърката си научих да става сама за училище именно с жен -шена. На нея го давам през зимата като мултивитаминен препарат , а това че се събужда сама рано сутрин ми дойде като бонус. Ето ви и инфо http://www.aloebulgaria.com/index.php?option=com_content&tas … id=47&Itemid=

# 28
Чудни хранителни добавки има на пазара, но за съжаление немалка част от тях идват скъпички  Thinking
Понякога човек може да си ги набави с известно намаление от пролетното или есенното изложение "Алея на здравето" в НДК. Това за съжаление устройва най-вече живеещите в София.
Женшенът е един добър вариант, т.като обикновено не е чак толкова скъп, а е и лесно достъпен, поради безбройните форми, в които се продава, вкл. и в аптеките.
Някои хора пият микроводорасли ... чувала съм, че спирулината в частност я взимат за енергия. От моите наблюдение на продаващите такива продукти обаче, съм стигнала до извода, че влияе в "+" на килограмите на повечето, а това не е особено желателно.
Йогата и др. практики помагат, но повечето хора не разполагат с толкова време ... или не искат да разполагат. Въпрос на гледна точка.
Аз специално в момента изпробвам средство, което не изисква много усилия като йогата и мисля, че има ефект. Със сигурност ще разбера през зимата, когато функциите на тялото се забавят и човек е някак по-вял.
Едно мога да кажа със сигурност. НЕ ПИЙТЕ КАФЕ АКО НЕ ВИ СЕ НАЛАГА! При повечето хора то води до нарушаване дейността на панкреаса (за справка вижте в някоя от книгите от поредицата "Зоната ...." на Бари Сиърс или някой от изследващите неговия метод на хранене и пр.) По-добре зелен чай, женшен или някакъв друг стимулиращ и естествен продукт, отколкото кафе и разни изкуственяци, съдържащи кофеин и др. синтетични добавки, витамини и пр.
Повече подробности - на ЛС или в кюто  Wink

# 29
  • Мнения: 1 168
1. Чаша гореща вода-пречиства организма
2. Кафе
3. Сок от 1 портокал+1/2 лимон newsm35

Общи условия

Активация на акаунт