Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 юни 2007, 13:03 ч.

меню за 6,5 мес.бебе?

• 573
  • 10
  •   1
Отговори
  • Плевен
майчета,ние сме на 6,5 месеца и храненето ни е следното:
7.00 АМ
11.00 зеленчуково или месно пюре sunval
15.00 АМ
19.00 плодово пюре sunval или каша
22.00  АМ
мисля,че трябва да включа вече нещо друго в менюто,струва ми се ,че е еднообразно.вие какво ще кажете?
чудя се дали да не заместя храненето в 15.00 с АМ с пасиран банан например или попара със сирене и сухар.
моля ви ,посъветвайте ме.

# 1
  • Някъде там...
Менюто е прекрасно, нищо повече не трябва за тази възраст. Поизчакай с попарата още 2 седмици до месец, преди да въведеш глутена. Според мен не е нужно да заместваш повече хранения засега. 

# 2
  • София
Храненето ви е напълно съобразено с възрастта ви, според мен не променяй нищо  Peace

# 3
Да,менюто ви е идеално за възрастта.От 6 навършени месеца можеш да включиш пасиран банан.Например в 19 00ч. вместо пл.пюре дай банан.

# 4
  • София
И моят син е на тази възраст и менюто ни е същото, но в различни часове. 2 пъти досега съм давала и банан пасиран!

# 5
  • Плевен
момичета,как пасирате банана-с АМ или само банан?ако слагате АМ-пишете по колко?благодаря ви много.

# 6
  • гр. Бургас
Идеално меню!  Peace
Изчакай още малко с попарата, нека дечко да стане поне на 7 месеца.
А за намачкания банан и АМ, можеш "на око" да прецениш. Все пак зависи и от количеството на плода.

# 7
  • София
Аз не слагам АМ и то защото не съм се сетила Embarassed Давам по 1/2 и определено го засища

# 8
  • София
Менюто си ви е много хубаво, не замествай засега други млечни хранения. При нас по-различното беше, че плодовото пюре беше в 15ч. и го разнообразявах от 6-т месец с пресни пасирани плодове с АМ, но пък на вашата възраст още не бях дала месо. За попара, т.е. глутен изчакай още месец, или поне до навършване на 7 месеца.

# 9
  • В.Търново
  Наистина,менюто си е много добре Peace
  Дъщеря ми се храни по същия начин,със същите храни,с изключение на това,че следобяд й давам пресни плодове/между храненията/-след 2 седмици мисля да въведа и месото,а глутена-в 8-ия.

# 10
  • Пловдив
Нещо ме объркахте - защо замествате хранене с плодове пюре. Аз също давам, но по малко за десерт между храненията. Нали плодовото пюре не замества хранене. Или аз нещо се бъркам  newsm78

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт