плащане на осигуровки по банков път без лихви?

  • 5 357
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
пак аз. Embarassed

много въпроси ме мъчат днес.  Laughing

вярно ли е, че ако си платиш дължимите здравни осигуровки към нои за периоди, когато некоректния ти работодател не те е осигурявал може да преведеш сумата по банков път и да не платиш лихвите, а само главницата? не ми се струва много логично, но моя позната била чула това не знам си къде. каза ми, че това важи и за данъците. Sick

ако някои има информация ще съм много благодарна да я сподели.

# 1
  • Мнения: 1 492
По принцип главницата и лихвите се превеждат по две различни сметки, така, че е възможно. Аз също съм чувала, че преди хората си плащаха само главницата и нямаше проблем. В страницата на НОИ се отразяваше, че е платено, но дали още е така, не мога да кажа.
http://www.nap.bg/ospage?id=21

# 2
  • Мнения: 575
Аз миналата седмица си ги плащах в Си Банк и трябваше да погася и лихвата и главницата. Така ми казаха от НАП.
По - добре си плати лихвата, за да не почне да се трупа нещо. Едва ли е чак толкова много, но ако не я изчистиш навреме може да расте.

# 3
  • Мнения: 75
да, и аз смятам, че е хубаво човек да си плати всичко, че да не се трупа. ама кота му обеснявам на мъжа ми... Confused

ането, може ли да ми дадеш iban на нап за превод на здравни осигуровки и на лихвите по тях? благодаря ти!

# 4
  • Мнения: 728
да, и аз смятам, че е хубаво човек да си плати всичко, че да не се трупа. ама кота му обеснявам на мъжа ми... Confused

ането, може ли да ми дадеш iban на нап за превод на здравни осигуровки и на лихвите по тях? благодаря ти!

Нищо няма да се натрупа - лихви върху лихва не се дължат. На страницата на НАП има сметките и параграфите, зависи към коя НАП ги дължиш.

# 5
  • Мнения: 575
Виола, нямам го записан. Аз плащах в клона на банката който е към НАП, а там дават готови бланки с написан печатно iban.

# 6
  • Мнения: 75
мучас грасиас, ането и белла04 Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 175
Аз си плащам само главницата и на страницата на НОИ всичко е наред. Имам сметки в ЦКБ и си превеждам парите от техните клонове - хората не ми взимат такса за превода, защото съм им клиент. Няма да платя една стотинка лихва, докато не ми направят запор на нещо си или докато не ми спрат здравните права.  Flutter

# 8
  • Мнения: 75
Аз си плащам само главницата и на страницата на НОИ всичко е наред. Имам сметки в ЦКБ и си превеждам парите от техните клонове - хората не ми взимат такса за превода, защото съм им клиент. Няма да платя една стотинка лихва, докато не ми направят запор на нещо си или докато не ми спрат здравните права.  Flutter

никой няма да ти направи запор на нищо, защото си си платила главницата.

# 9
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Точно това направих днес на единия колега.Има да плаща 520 лева здравни за 01,02,03,04 г. Лихвите за този период са 282 лв.Консултирах се с позната която има счетоводна къща,каза че няма смисъл да се плаща лихвата ,тъй като дори да се внесе главницата в сайта на нои се отчита ,че всичко е платено.Аз мисля ,че плащането на тея здравни е абсолютно изнудване и хич не ми се ще да плащам и лихвите им дето хич не са малки . Определено  мисля да ги спестя на колегата. Whistling Peace

# 10
  • Мнения: 10
Аз също плащам осигуровките на сина ми-последно за 6 месеца и то само главницата. Ще проверя в сайта на НАП дали са се отразили. Миналият път нямаше проблеми.

# 11
  • Мнения: 75
da, dosta bezsmisleni sa tezi lihvi i t.n, osobeno, kogato si raboitl, no nesuvestniq ti rabotodatel ne e platil ni6to i kogato ti se nalaga da iztegli6 kredit trqbva sam da si pokriva6 osigurovkite, za koito ve4e sa ti pribrali parite...

# 12
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
А пък аз не виждам защо ти трябва да си плащаш здравни осигуровки, когато си била на работа и те се дължат от работодателя ти! Аз имах такъв случай преди и отидох с трудовата си книжка и със студентската си книжка да доказвам, че през тези периоди за които ми търсят здравни осигуровки съм била студентка и после на работа! Служителката тогава ми ги изчисти и съответно те се дължат от университета и работодателя ми!
Така, че преди да плащаш каквото й да е първо попитай в НАП или някой компетентен, обясни му какъв е случая и тогава ако се наложи плащай!
Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт