Мляко или олио?

  • 1 756
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 409
Бебчо ще се роди юли месец живот и здраве и се чудя с какво да го мажа с бебешко олио или с мляко.Четох доста противоречиви мнения,но ми се ще майките на лятни бебета да кажат те с какво са мазали

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Мляко Peace

# 2
  • Мнения: 2 336
Олио, но трябва да си сигурна, че не е гранясало. Олиото е по - подходящо за малките бебета, които растат интензивно. То предпазва водата вътре в кожата от изпарение, а в същото време позволява на кожата да диша.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Олио, но трябва да си сигурна, че не гранясало. Олиото е по - подходящо за малки бебета, които растат интензивно. То предпазва водата вътре в кожата от изпарение, а в същото време позволява на кожата да диша.

 Shockedот къде черпиш тази информация?

# 4
  • Мнения: 1 183
Винаги съм мазала с мляко  Peace

# 5
  • Мнения: 2 336
Олио, но трябва да си сигурна, че не гранясало. Олиото е по - подходящо за малки бебета, които растат интензивно. То предпазва водата вътре в кожата от изпарение, а в същото време позволява на кожата да диша.

 Shockedот къде черпиш тази информация?
От образованието си и от работата си.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Като новороден го мазах с преварен зехтин, а след това започнах с мляко!

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Явно някъде има грешка!

# 8
  • София
  • Мнения: 659
 Ники е роден през юли и беше голяма жега тогава. Аз си бях купила бебешко олио, но по съвет на педито го мажех с мляко. После като стана хладно и почнахме масажите го мажех и с олио, но в горещините само мляко.

# 9
  • Мнения: 2 336
Явно някъде има грешка!
В млеката има емулгатори, които не са изобщо нужни на кожата, особено на малкото бебе. ПОВЕЧЕТО ОТ ТЯХ СА АЛЕРГЕНИ. В основата млеката са вода и масло. Като форма за нанасяне са по - удобни (не отричам), попиват лесно, не цапат, не омазняват. Полезни са натуралните масла, които съдържат ненаситени мастни киселини.
Колкото и чудно да ви е много подходящи като състав са свинската и гъшата мас. Днес ги отричат, но те са най - добри защото по състав наподобяват човешката. Друг е въпросът за тяхната чистота и дали в маста е започнало окисление.
Надявам са да съм помогнала.

# 10
  • Мнения: 122
ние се мажем с преварен зехтин

# 11
  • Мнения: 306
Студено пресован зехтин!!!! Peace

# 12
  • Мнения: X
Мажех с олио - зимата, още като се роди. След това с нищо. Мисля, че олиото не е подходящо за лятото, защото запушва порите и кожата неможе да диша, докато млякото е много по-хидратиращо и осигурява почти същата еластичност на кожата. Но Иван беше зимно бебе и затова заложих на олиото, което всъщност беше за кратко, след това минах на добавката за баня на Линола Фет. Перфектно измива, почиства, хидратира и омекотява, а той е с проблемна кожа Peace

# 13
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Преварен зехтин само !

# 14
  • София
  • Мнения: 4 397
С мляко лятно време, първите две седмици мазах бебка с олио и след това минахме на мляко  Peace

Общи условия

Активация на акаунт