Мога ли да давам ориз?

  • 2 674
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Здравейте мами.
Въпроса ми е дали вече мога да му правя пюрето с тиквички например вместо със оризова каша с обикновен сварен ориз?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Колко е голямо бебчето?Тиквички давам от 4 месеца,ориз от 5.Но от ориза се запича.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 023
Можеш, оризът наистина запича.

# 3
  • Мнения: 262
На 7 месеца сме. Знам че запича, но пък от друга страна оризовата каша не ни е запичала никога newsm78

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Знам че запича, но пък от друга страна оризовата каша не ни е запичала никога newsm78
Значи можеш да дадеш спокойно! Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
На 7 месеца сме. Знам че запича, но пък от друга страна оризовата каша не ни е запичала никога newsm78
И моят син от оризовата каша не се е запичал.

# 6
  • Мнения: 27 524
Можеш.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Да,може.

# 8
  • Мнения: 241
Моят е на 10 почти и вече спрях да му давам оризова каша, а започнах да приготвям кафяв ориз- сварен и пасиран .От него просто няма как да се запече.Напротив! Не мога да смогна да сменям памперситее Peace

# 9
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Можеш ,да. Но друг е въпросът дали ще го хареса. Оризът като е пасиран става много гаден. Аз съм правила два-три пъти, но не му хареса.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 216
Може.
Оризът трябва да е много добре сварен, за да не стане лепкаво пюрето при пасирането.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 298
Можеш, аз пък не съм слагала никога в пюре оризова каша. Започнах да правя домашни пюрета някъде след 6-ти месец и съм ползвала кафяв ориз - добре сварен и пасира. След 8-ми месец вече не пасирах, замо мачках.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 423
Можеш да правиш с кафяв ориз, добре сварен и пасиран  Peace

# 13
  • Мнения: 2 152
Можеш да Peace

# 14
  • Мнения: 4 447
Мооооже, да:)
Аз първия път като му дадох го намачках, после като видях, ченяма проблем му го давах цял на зрънца в другото пюре, естъествено внимавах да не се задави.

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт