Колко АМ за бебе на 2 месеца?

  • 2 989
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 344
Не гледай какво пише по кутиите.Ние когато бяхме колкото вас изяждахме по 130мл. през 3 часа.Хранехме се по 6 пъти на ден.Сега сме на 5 месеца.Вече сме се захранила.Относно АМ сутрин изяжда по 180мл.  а другите два пъти когато яде АМ изяжда по 150мл. но ние ядеме и пюрета и каши. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 257
И аз имам проблем със храненето.Ние сме на 5 седмици и ядем по 5 биберона по 140мг.Наддава добре.Доста мнения получих от рода,че много съм я хранила и че щяла да натрупа мастни клетки,ще е дебела като порасне Rolling Eyes.. просто сама си увеличава дозата,ако и направим по малък биберон разбира и пищи,яде си ръцете,биба не иска..класика!
Какво е вашето мнение?

# 17
  • Мнения: 635
И ние сме почти на 2 м., досега бяхме на кърма но детето последно време не иска от гърда и като изяде 80 грама и писва, според мен нещо е гладно, давам и понякога от шише да видя колко е или я тегля на кантара да видя колко яде, но явно е гладна , снощи я дохраних , днес яде кърма 120 грама и пак плаче и пак я дохраних и изяде още 40 гр. АМ, това много ли е незнам , но явно всяко дете различно, а е слабичка ! Искам да питам колко време може да стои АМ на стайна температура или в хладилник, както кърмата ли ?

# 18
  • Мнения: 669
по 120-150 мл

# 19
  • Мнения: 78
Хм,  Rolling Eyes и аз увеличих АМ-а на 150 мл като усетих, че остава гладен бебо, но докторът така писна, че чак ме накара да се чувствам виновна, че едва ли не му залагам от сега затлъстяване. Каза ми да го храня 5 пъти  Shocked Ужас! Луда работа! Тоест постоянно да мисля как да го излъжа да не яде на три часа  #Crazy Върнах се и на старото количество АМ - 4 л, но с повече вода. Засега се лъже душата, но като наближи третия час направо пощурява. Той си е лакомичък и якичък, но определено не е дебел. Изяжда всичко до последната капка и като му дръпна шишето накрая се намръщва или започва да плаче.

# 20
  • Мнения: 13
Малката е на два месеца и половина и яде 5 пъти по 140мл. Преди се хранеше на 6 пъти но отскоро започна по 5.
Относно количеството храна изписано на кутйте на нашето пише за тегло 4-5кг. 5 храненя по 120-150мл. Но както вече и другите са казали то бебето най деобре си показва от колко храна има нужда.

# 21
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Леле,като гледам ние май сме доста лакомички... Embarassed Яде по 5 пъти,наистина,но готовото мляко е 170 мл (150 вода и 5 лъж.АМ - Милумил 1).Обаче всичко се изцоква до последната капка newsm78
Kler,доколкото знам АМ не може да се държи в хладилник,а на стайна температура не повече от час,защото му се губели полезните съставки.Но това е "форумска" информация,ако някой е по-добре запознат,нека сподели.

# 22
АМ не се държи в хладилник или на стайна температура, защото се "вкисва" грубо казано. Пише го и на кутиите. Ние сме на АМ 6 пъти по 135, но скоро ще увеличавам, защото след ядене започва да плаче.  Според мен всяко дете е различно. Ние пийваме и сокче по 50 мл. на ден и сме добре.

# 23
  • Мнения: 4 784
120 му давах във 2- 3 месец, ядеше по 6-7 пъти на ден през 3 часа. Давам му го с най-малката дупка на биберона, защото ако е с по-голяма, бързо свършва и не осъзнва, че се е нахранил. Ама пък при вас проблемът идва след 2 часа, незнам. Пробвай с увеличение!

Общи условия

Активация на акаунт