Права ли съм или греша???

  • 1 983
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 903
Здравейте.
проблема е следния. Преди няколко дни имах неприятен инцидент с брата на мъжа си, т.е. моя девер.  Той работи в София, но живее в провинцията и всеки ден пътуваше. Преди 1-2 седмици реши да си търси квартира и попита дали може да остане у нас, докато си намери. Ние живеем в гарсониера под наем. Въпреки, че имах на 13-ти (т.е. днес) един много тежък изпит, за който ми трябваше много тишина и спокойствие се съгласих да остане - нали е брат на съпруга ми. Дотук добре. Но... миналата седмица  ( след двуседмичен престой у нас) той си намери квартира и си отиде за уикенда у дома ( в провинцията). Ние с мъжа ми решихме, че от понеделник ( т.е. от оня ден) ще отиде в новата квартира. Да, ама не. В понеделник вечерта в 20.30ч. той дойде у нас и каза,че щял да ходи в квартирата след 1-2 дни, т.е че ще остане у нас. При което аз направо побеснях. Първо, защото не ни беше предупредил ( което не му се случва за първи път) и второ, защото ми оставаха само 2 дни  и 2 вечери за учене за изпита, и ако той останеше и заемеше едната стая, а детето спи в другата няма как да уча изобщо и третоо, според мен беше редно той да се съобрази с моите планове, а не аз с неговите. Казах на съпруга си, че не може да остане и докато спорехме по въпроса той чу разправията, разсърди се и си отиде - в новата квартира.

и сега ( след като вече ми мина изпита - успешно) се чудя дали постъпих правилно или сбърках. От една страна съм доволна,че стана така, защото той най-после ще разбере правилата и че не може да се разпорежда в дома ни и с плановете ни, но от друга съм подтисната, защото по този начин поставих мъжа си в много кофти ситуация. Вие какво бихте направили в тази ситуация?

П.П.Извинявайте че стана доста дълго.

# 1
  • София
  • Мнения: 397
абе ще се посърди ,пък ще му мине,но вече ще има едно наум с досаждането.мъжът ти не е в толкова лоша ситуация,нали той е настоявал да остане,а ти си излязла"лошата" ,брат му няма за какво да се сърди на него! Peace

# 2
  • Мнения: 420
Не си сгрешила, на твое място досто по-бурно бих реагирала. ВИЕ сте на квартира , приютявате го не ден-два, дете имате, та и да се сърди!!!
Как ли не!
Вратвали са ми подобни, ама вече одъртях и се научих да казвам НЕ, ден-два са ден-два, не повече, и къщата ми не е хан, да идва всеки!
Ти си права, гостоприемството има граници!

# 3
  • София
  • Мнения: 462
И аз така бих реагирала,без да изпитвам угризения след това.
Някои хора си мислят ,че като са от "родата" , могат да се
разполагат както намерят за добре.
И аз имам какво да изпиша по въпроса,ама е по-сложно
и отделна тема ще отворя някой ден...само да ми накипи
чакам. Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 583
Не си сгрешила, на твое място досто по-бурно бих реагирала. ВИЕ сте на квартира , приютявате го не ден-два, дете имате, та и да се сърди!!!
Как ли не!
Вратвали са ми подобни, ама вече одъртях и се научих да казвам НЕ, ден-два са ден-два, не повече, и къщата ми не е хан, да идва всеки!
Ти си права, гостоприемството има граници!

                                newsm10  Подкрепям напълно. Точно така трябва да се постъпва, защото премълчиш ли ти се качват на главата.

# 5
  • Мнения: 315
Права си  Peace

# 6
  • Мнения: 36
Не съм съгласна с теб,само си помисли ако твоята сестра бе6е в подобно положение и мъжът ти бе6е ти спретнал един такъв мини скандал newsm78Как щеше да се по4увстваш?

# 7
  • Мнения: 2 336
Не стига, че го приютявате, ама сега се и сърди. Той трябва да прояви съобразителност и като е чул най - тактично да си тръгне. Оле как се дразня на такива хора. Защо трябва да създава проблеми в семейството?

# 8
  • Мнения: 420
Не съм съгласна с теб,само си помисли ако твоята сестра бе6е в подобно положение и мъжът ти бе6е ти спретнал един такъв мини скандал newsm78Как щеше да се по4увстваш?
Извинявай, но не съм съгласна. Никакво значение няма кой на кого е брат или сестра! Има си граници, ако госта не ги спазва, редно е да му се кажат или покажат!
В малко жилище и с бебе аз никого не бих търпяла! И що за простотия, кат сардини в консерва, щото някои бил брат или сестра другиму! Дай да се прескачаме, че имам брат, или сестра, леля,бретчеди, стринки....аз за родителите си ще си помисля, камо ли за друг!

# 9
  • София
  • Мнения: 462
Не съм съгласна с теб,само си помисли ако твоята сестра бе6е в подобно положение и мъжът ти бе6е ти спретнал един такъв мини скандал newsm78Как щеше да се по4увстваш?

  И какво е положението?Че му скимнало на брата още няколко дни да поостане...поне е предупредил де,щото роднините на моя мъж не смятат и това за редно.Идват изневиделица,без предупреждение и покана, и остават....докато те си преценят,аз през цялото време съм в неведение и няма да ви обяснявам колко е изнервящо това.
  А ако беше сестра ми в "такова положение" щях поне да мога директно да и кажа ,че е неудобно,без да се налага да чува скандали и да се обижда!

# 10
  • Мнения: 217
Ще оцелее девера, не се притеснявай  Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 36
Разбира се,4е ще остане у дома,нали е брат на мъжа ми!Дори аз самата бих му предложила да остане !Няма да плаща по 25лв. за хотел я,пък брат му да живее отсреща........Това за мен е недопустимо

# 12
  • Мнения: 1 264
Не бих вдигала скандали може би е имало причина да не отиде веднага в квартирата  Thinking Според мен не си права  Naughty

# 13
  • София
  • Мнения: 462
Разбира се,4е ще остане у дома,нали е брат на мъжа ми!Дори аз самата бих му предложила да остане !Няма да плаща по 25лв. за хотел я,пък брат му да живее отсреща........Това за мен е недопустимо
Нали са го приютили докато е търсел квартира?Не става въпрос за това да откажеш помощ или гостоприемство на близък човек.
За мен е недупостимо,някой да се разполага в дома ми ,както намери за добре,без да се съобразява, ако ще и родната
ми майка да е!

# 14
  • Мнения: 476
Това, което е кофти в ситуацията е, че не сте му казали в прав текст на човека каквото мислите, а сте направили скандала почти пред него. Грозно е и обидно.

Общи условия

Активация на акаунт