Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора

София

Искам да ви попитам как миете магданоза? Става въпрос за големи количества, например за кюфтета или салата само от магданоз. Аз като готвя такива неща и полудявам от миене... откарвам по час - час и половина поне. Нали е един такъв ситничък и листенцата са му малко къдрави... Вие как се справяте?
Цитирай

София

Аз лично имам по бърз начин, ама е откритие на майка ми в съд зависимост от това колко стръка искам да измия пълня вода и потапям вътре магданоза и го вадя,
Цитат
така няколко пъти да се получи един вид налягане сменям водата 2-3 пъти и готово.Май не обясних много ясно но не се сещам как иначе  Embarassed
Цитирай

Sunshine State (of mind)

Мразя да мия магданоз и копър и ако не се налага, гледам да избягвам тази процедура. Как го мия - по сто часа, с много вода и връткане. Rolling Eyes
Цитирай

Разград

Аз първо го накисвам във вода,за малко,така както е във връзка.След това го измивам под силна струя вода,по няколко стръка наведнъж.
Цитирай

UK, Harlow/София

Взимам цялата връзка и я слагам под чешмата Flutter
Цитирай

на баба си в джанките

Чак толкова не се престаравам.Мия го под силна струя вода,не много дълго време.Ама не става въпрос за големи количества newsm78
Колко ли микроби съм изяла Mr. Green
Цитирай

Abu Dhabi

много му се престаравате  Thinking просто изплаквам връзката под силна струя вода. Вие кален ли го купувате?
Цитирай

Milano / Como

Накисвам в купа с вода и сода за около 10 минути, след това изплаквам обилно с вода  Peace
Цитирай

София

Чак толкова не се престаравам.Мия го под силна струя вода,не много дълго време.Ама не става въпрос за големи количества newsm78
Колко ли микроби съм изяла Mr. Green

Thinking  Thinking и аз така , никога не съм се замисляла дали е пък чак толкова мръсен , обаче на зелената салата как и се уторачвам  #Crazy  #Crazy  #Crazy е там вече пада голямо миене  Laughing  Laughing  Laughing
Цитирай

Аз направо си го пера  Whistling,слагам го в тенджера ,понакисвам за 2-3мин,и след това пляс пляс във водата ,сменям няколко води и готово.
Цитирай

Sunshine State (of mind)

много му се престаравате  Thinking просто изплаквам връзката под силна струя вода. Вие кален ли го купувате?

Това с магданоза е стара история, ама навикът е голямо нещо. Не че е кален или нещо, даже сигурно е почти чист, щото смятам, че сега го отглеждат в оранжерии, ама нали едно време, отдавна още, се водеше, че расте къде да е и бабите на пазара го късат от двора с кокошките и уфсите, та поне на мен от тогава ми е загнездено, че магданоз-та се мие дълго и напоително. Mr. Green
« Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 03:31 от G&J »
Цитирай

София

Измивам го като слагам цялата връзка под силна струя вода  Peace
Цитирай

в Австрийско...

Измивам го като слагам цялата връзка под силна струя вода  Peace
И аз така, но това е лесната част, после много се задълбочавам като отделям листенцата  Rolling Eyes Точно вчера я правих тази процедура с една огромна връзка маганоз която исках да замразя. Добре поне, че мъжо го наряза  Wink
Цитирай

През девет форума в десети

В дръжките на магданоза също има много хранителни вещества (ако не са и повече!), както и в листата. Винаги режа целите стръкове.  Peace
Мия под течаща вода, цялата връзка накуп. Магданоз купувам всеки ден, за прасето. Щом досега не му се е отразил отрицателно суровият магданоз (а свинчетата са с много чувствителна храносмилателна система!), защо трябва да е вреден този, който минава през топлинна обработка?  newsm78
Цитирай

USA / София

И аз ги топя в купа вода няколко пъти но след това ги изтръсквам хубаво над чешмата като удрям връзката в дланта си.Така  изцеждам водата хубаво и също изчиствам ако има нещо още залепено по листенцата. Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора