Проблем със щитовидната жлеза

  • 131 501
  • 367
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 107
   esme bolger,благодаря за отговора и информацията!Имам проблем с косопада.Оказа се ,че не е сезонен.Продължава вече доста дълго време.След като се зачетох в темата реших,че може би е добре в най-скоро време да се обърна към ендокринолог.Сега трябва да потърся добър специалист във Варна и да си пусна подходящите изследвания.Пожелавам успех на всички!

# 166
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
аз съм с тези екстри- ве4е има ии проблемни вени, спукани капиляри и всякакви синини
Пиеш ли нещо за това? На мен ми казаха да пия аспирин и от време на време хепаринови препарати за разреждане на кръвта, ама особен ефект няма.

# 167
  • Мнения: 1 209
не засега нищо не пия. от време на време мултивитамини само

# 168
  • У дома
  • Мнения: 1 741
esme_bolger, голямо благодарско за сайтовете. Утре ще мина и през библиотеката за книгата на въпросната Мери, че съм много стресната от цялата история. Ми аз всички тези странични симптоми си ги имам отдавна - косата, суха кожа, спукани капиляри, умора, депресия...ама има ли кой да те подсети. Аз от вас се уча тепърва какво да искам от моята докторка следващия път, защото тук, ако предварително не си наясно с болеста си направо си загубен. На мен напр. въпросната госпожа ми каза, че ми дава рецепта, за да не би случайно в далечно бъдеще да реша да го пия,та да ми е под ръка. Бясна съм!
Съжалявам, ако ви натоварвам, но нямам на кого да се оплача, а е много лоша системата тук. Техника имат, но хич ги няма при поставянето на диагнози.

Момичета, желая ви от сърце само подобрение през новата година  bouquet

Между другото, каква е надеждата един ден да минем на без лекарства?

# 169
  • Мнения: 836
Между другото, каква е надеждата един ден да минем на без лекарства?

Atalanta, зависи на какъв стадий си. Ако е хванато рано Хашимото имаш някакъв шанс да се възстанови жлезата.
Иначе хормоните се пият доживотно  Tired
Имам все още някаква надежда в алтернативните методи - хомеопатия, йога и т.н. ама с една хомеопатка  Mr. Green се мъчим вече 3 години и някакви резултати с жлезата, за сега няма.  Sad

Ми ще се борим! Успех момичета!   bouquet

# 170
  • У дома
  • Мнения: 1 741
esme_bolger, в момента чета какви изследвания да си поискам. Ще отида и при ендокринолог.
Четох също, че трябва много храни да се избягват - броколи, зеле, всякакви млечни продукти, карфиол, спанак, соеви, някои зелении, захар, брашно с глутен, кафе, алкохол. То какво ли остана вече?
Аз започнах студено пресовано олио от ленено семе да пия. Ето какво още би помогнало-
•   Vitamin C (1,000 mg per day), vitamin A (10,000 - 25,000 IU per day), B complex [(50 - 100 mg/day), augmented with vitamins B2 (riboflavin, 10 mg), B3 (niacin, 10 - 25 mg), and B6 (pyridoxine, 5 - 15 mg)], selenium (200 mcg per day), vitamin E (400 IU per day), and zinc (30 mg per day) can help promote normal thyroid hormone production.

# 171
  • Мнения: 836
Четох също, че трябва много храни да се избягват - броколи, зеле, всякакви млечни продукти, карфиол, спанак, соеви, някои зелении, захар, брашно с глутен, кафе, алкохол. То какво ли остана вече?

Atalanta , не се шашкай  Simple Smile
казано е да се избягват, не е хубаво да ги ядеш повече от 2 пъти седмично и най-вече да не се консумира сурово, при готвене си губят част от goitrogeni-те.
а това за млякото и млечните не си спомням да съм го срещала  Rolling Eyes
общо взето умереност, без фанатизъм и истерии, както за полезни, така и за вредни храни е най-добрата политика, според мен.

# 172
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Здравейте, Хашимотки
Аз  най-накрая си направих теста за Инсулинова резистентност, който толкова дълго отлагах – както и подозирах, имам я и тази ‘екстра’:  #Cussing out
Изходно - 6.91
30та минута - 12.65
60та мин – 11.32
120та мин – 6.32

Още не съм ходила да ми изпишат нещо (предполагам Сиофор)
Нямам цикъл вече 6ти месец  Sad ...лекарката ми каза, че като си оправя стойностите на ТСХ ще ми се оправи и цикъла, но не стана така...Вече 5 месеца пия Л-тироксин, нивата ми са в норма, а нищо не се променя – и килата си ми стоят...Много съм обезсърчена  Cry Cry Cry

# 173
  • София
  • Мнения: 980
И аз от там се връщам, от обременяване с гликоза, обаче vanessa_jo тези резултати не показват резистентност а че има проблем с инсулина, може въобще да не го произвеждаш достатъчно
трябва да видят какви са ти нивата на самия хормон!

моите са
5.5
на първи час 9.6
2.5 часа  по късно 3.5 и тогава ми стана лошо

Друго ме ошашка, тестостерона ми е по-нисък от нормите, някой знае ли нещо по въпроса с него?

# 174
  • София
  • Мнения: 1 914
аз съм с тези екстри- ве4е има ии проблемни вени, спукани капиляри и всякакви синини
Пиеш ли нещо за това? На мен ми казаха да пия аспирин и от време на време хепаринови препарати за разреждане на кръвта, ама особен ефект няма.

Леле, не знаех, че има връзка. Аз съм на 22 и се чудя откъде тези вени и капиляри. Cry  ooooh!

# 175
  • Мнения: 135
Здравейте момичета, искам да попитам може ли да има отклонение на хормоните на щитовидната жлеза ако няма отклонение на ехограф. Какви са симптомите при проблем с тази жлеза?

# 176
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Albi76 , аз още се ровя из книгите, но май отговора е - да. Четох, че обикновено преди още да се диагностицира проблема организма започва да дава сигнали, че нещо не е наред. Може напр. да има завишено ниво на антитела, а обикновения тест не го показва.
Другите момичета тук са по информирани от мен, нека кажат и те.

# 177
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Здравейте момичета, искам да попитам може ли да има отклонение на хормоните на щитовидната жлеза ако няма отклонение на ехограф. Какви са симптомите при проблем с тази жлеза?

Може, да. Аз съм такъв случай. Имах леко отклонение на ТСХ и завишени  ТАТ, а структурата на жлезата не е променена.
Нямах никакви симптоми, проблема се откри случайно. Не можех да забременея и затова ме насочиха да изследвам щитовидните хормони.

# 178
  • Мнения: 580
Някой може ли да ми препоръча добър ендокринолог в Пловдив. Моята си я харесвам, но няма да мирясам, ако не чуя и друго мнение.
Здравй pepvaneva аз също имам този проблем и мога с две ръце да ти препоръчам моята ендо - доц. Орбецова (завежда Ендокринологията във ВМИ ).Мн. е внимателна , изслушва те и се опитва максимално да ти влезе в положението и да ти предпише възможно най-адекватното лечение  Heart Eyes

# 179
  • Мнения: 135
Кои хормони е най-добре да сеизследват?
На мен ми дадоха 3:
ТS4, TSE i MAT.

Общи условия

Активация на акаунт