Проблем със щитовидната жлеза

  • 131 354
  • 367
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3
Аз ходя при д-р Галева в п-ка Младост. Ако не ти е прекалено далеч я препоръчвам. Обиколих половината светила с титли пред името, без "златното ножче"; най доволна съм от Галева. Препоръчаха ми я от форума, аз мога да я препоръчам с отлична оценка. Ако ти е удобна, пиши ми, да ти дам телефон, че е вечна лудница при нея.  bouquet

Вчера всъщност ходих при д-р Кънев и той окончателно потвърди, че имам Хашимото, заяви че не се лекува само търпи промени. Може цял живот нищо да ми няма, но може и точно обратното, Божа работа. Това го приемам, но тревожното е , че на този етап според него не се нуждая от никакво лечение. Затова ми се иска да се консултирам поне още с някой лекар. Така че давай телефончето и отивам веднага. Simple Smile

# 211
  • Мнения: 3
Здравейте,
Много се радвам че има такава тема във форума. Аз съм с токсикоза на Хашимото и хиперфункция. ТСХ-0.005 Т4-30 МАТ-1600. Откриха ми го 2004г.
Тогава бях 50 кг. след 4 години неуспешно лечение вече съм 70кг. Не мога въобще да отслабна.
Първото ми лечение беше неуспешно заради доктора, който ми каза да спра лекарствата след 4-я месец. И естествено се получи рецидив след 7-8 месеца. След това пих Метизол пак 2 години и сега ги спрях на 1 януари 2008. За 3 месеца ТСХ ми пак пада стремглаво. Незнам вече какво да правя, а в момента съм в САЩ. Тук лекуват с радиоактивен йод, но хич не ми харесва тази идея. Със съпруга ми вече искаме бебе,но.... Иначе цикъла ми е наред, нямам кой знае колко симптоми, най много дето ми е топло постоянно и сърцето ми е много бързо. Миналата седмица отидох при един Хиропрактик тук в Чикаго, който ми даде едно шишенце с някакви малки бели топченца(така и не разбрах каква билка е каза ми го на английски и забравих), които на вкус са като захар. каза ми че това ще ми уравновеси функцията на щитовидната жлеза. Ще ги пия известно време. Каза ми още да не ям месо, и да се пека на сланце за Витамин Д. Каза ми също да започна да медитирам-много помагало за такива болести. Сега ще пробвам малко самоука йога и ще видим, защото ако започна да пия пак лекарствата и ако напълнея пак 10-15 кг без да мога да сваля, вече ще заприличам на една истинска американка и ще се чувствам страшно зле.
Продължавайте да споделяте полезно е за всички

# 212
  • Мнения: 177
Здравейте момичета!
Може ли да ми препоръчате ендокронолог от който сте доволни в Бургас или Варна.Време ми е отново да посетя такъв,но от последните трима съм изключително недоволна.

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 11:33 от Veli_M

# 213
  • Мнения: 1 027
Besna, за съжаление открих себе си в доста голяма част от написаното от теб. Месо трябва да се яде, но в умерени количества. Риба и морски дарове- яж мнооогооо! те са задължителни!
Лично на мен ми помага да си нормализирам резултатите пиенето на хомеопатични лекарства- незнам дали има в Сащ такива... newsm78 и дали ще помогнат на теб, но... Става въпрос за антиоксиданти, водорасли и мастни киселини.
Аз също искам бебе Sad и мн се надявам на се оправя и да имам здраво дете един ден Praynig Peace
А иначе проблема със свалянето на кг е налице и при мен.... Не мога да се справя с тъпите кила. Като се разболях, още в началото, отслабнах супер много(при добър апетит), но после по време на лечението качих доста Sad От 3 месеца съм на една страхотна диета, с кято всички свалят, но при мен не се получава мн мн. Все пак имам намаление.
Яж мн риба, млечни продукти, плодове, орехи и всичко ще е ок! Стискам палци!
Успех с лечението! Peace

# 214
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Здравейте момичета - искам да ви попитам при заболяване на щитовидната жлеза подържа ли се някаква температура в началото. Имам субфебрилна температура 37.5 вече повече от месец, може ли да е нещо от там?

# 215
  • Мнения: 1 209
дам както и усещане за трескавост.

# 216
  • Мнения: 2 381
Здравейте момичета - искам да ви попитам при заболяване на щитовидната жлеза подържа ли се някаква температура в началото. Имам субфебрилна температура 37.5 вече повече от месец, може ли да е нещо от там?

Не. Има друга причина. Бременна ли си?

# 217
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Besna , в Чикаго има хомеопат - българка е. Мога да ти дам тел, ако те интересува.

# 218
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524


Не не съм бременна, вече се чудя къде да ходя и какво да правя, на gp-то ще му писне от мен.
За всеки случай си взех направление за ендокринолог и мисля да посетя д-р Протопопова от варна, защото имам и кистички на яйцниците, за тях гинеколог ми изписа 3мес.курс на дуфастон, а тук прочетох,че те имали връзка и с щитовидната жлеза. Пия си дуфастона и сега го свършвам този месец и пак ще ходя да ме види- освен кистичките имах и прокървявания, който обаче вече спряха с приема на дуфастона.
Някой може ли да ми даде раб.време на д-р Протопопова?

# 219
  • Мнения: 2 381
зори, дуфастонът може да е причината. Това е прогестерон. Противозачатъчните видят до същият ефект - повишена температура.

# 220
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Добре де, ама дуфастона се пие 15 дни  и 15 дни се почива, а температура имам и като не го пия.

# 221
  • Мнения: 1 209
Кажи го на ендото като идеш. аз си стоя зад мнението , 4е Т се вдига и при приблем със лезата. аз вдиугах редовно то4но когато развих хашимото. постоянна ниска около 37,2

# 222
  • Мнения: 13 665
При хипофункция Т обикновено е понижена, при хипер - повишена.
Разбира се, причината може и да е друга:

http://www.zdrave.bg/?c=n&id=3221

От натрупания ми опит с ходене по доктири - не бързайте да обявявате за съществуващите проблеми със жлезата. Обикновено веднага решават, че това е причината за оплакванията и спират да търсят друго. А така може да се пропусне някое съвсем различно и сериозно заболяване!


# 223
  • Мнения: 2 381
Поддържане на температура 37.2-37.5 през целия цикъл не е нормално в повечето случаи.
И аз знам, че при хиперфункция е повишена, но не и в тези граници.
От друга страна температурата е строго индивидуална, така, че за един човек 37 може да е съвсем нормална ако цял живот е  бил с 36.8.

# 224
  • София
  • Мнения: 1 304
 Здравейте!  Направих си ехография на щит.жлеза и хормони ТАТ И МАТ и искам да ви попитам дали да се консултирам с лекар, защото хормоните са в норма,но са почти на горна граница.
 И на разчитането на ехографията пише относително нехомогенна структура и описани някакви изоехогенен ходул с диаметър 3,6мм,десен лоб-16.3мм.Преписах го от ехограмата и нищо не ми е ясно? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт