Проблем със щитовидната жлеза

  • 131 358
  • 367
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 81
Лекарят  реши че главното е поликистозата и изписа Сиофор и Ясмин след 2-3 месеца почивка. Това което ме притеснява е че в описанието на Сиофора приложението му е указано единдствено и само за понижение на кр. захар при диабет тип 2.Тъй като при нея захарта е нормална дали няма да се достигне до опасно понижение  ooooh!


   Ендокринологът ми каза, че сиофорът се предписва и за намаляване на теглото, разбира се, съчетан с диета. Бихте ли ми казали при кой лекар заведохте детето?

# 361
  • Мнения: 2
Здравейте, отдавна чета форума ,защото през април оперираха майка ми от Възли на щитовидната жлеза. Отстраниха по -голяма част от жлезата.Операцията я направиха в Военна академия в ендоскопска хирургия.Всичко беше наред.Изследванията показаха че възлите са доброкачествени. Започна да си пие Л-тироксина 1 месец след операцията.Тя тежи около 100 кг. и за съжаление още немогат да определят каква доза ще трябва да пие. Сега е на 100.Хормоните и си играят. Оплаква се от истръпване на крайниците, от нисък хемуглобин, от потдуване на краката и няма сила. Моля да ми пишете нормално ли е това състояние след 4месеца след операция.

# 362
  • Мнения: 120
Аз съм с вроден хипотериодизъм.в пубертета има сходни проблеми като на дъщеря ти. нередовен цилъл, коста ми капеше постоянно , много нервна ,и качих доста килца. На 18 години за ръст от 1,60 стинах до 78 кг.Тогава си казах "майната му"-направих една стабилна диета придружена с много танци в къщи.в следствие на коята свалих 20 кг.вече трета година не съм качвала повече от 64-65 .От тогава хормона ми се успокои много.Не се шашкайте.,успокойте се и не се вторачвайте толкова много в заболяването.

# 363
  • София
  • Мнения: 980
Момичета, от няколко месеца като легна имам чуството че от гърлото нагоре и ушите имам налягане и си усещам там пулса. Ушите ми почти непрекъснато са като с вътрешно налягане сякъш съм се качила бързо нависоко. Това може ли да са симптоми на щитовидната, все пак е в района?

# 364
А не е ли по- добре първо да си премериш кръвното налягане?
Добър вечер, момичета! И аз съм една от вас, чета ви от доста време и изведнъж изпитах необходимост да драсна и аз  Grinning

# 365
Здравейте, бях с възли 3см и 6 см и множество малки и хормони в норма. Оперирах се септември месец в ендокринологията в София.Оставиха ми много малка част от жлезата. Месец след операцията ТСХ ми беше 100 . Пия Л Тироксин 100мг  . Сега ТСХ ми е 8,6 и ендокринолога ми каза да продължавам същата доза още 6 месеца.Не съм сигурна дали преди операцията не бях по добре - в смисъл , че пак се чувствам уморена, е кризи и сърцебиене не получавам, но ме стяга гушата сякаш някой ме е стиснал.И гласът ми на моменти е дрезгав , децата ми се карат ,че е от цигарите. Незнам дали да не увелича дозата на Л Тироксина.

# 366
имате ли представа колко струва една операция в ендокринологията в момента



# 367
za 6titovidnata jleza triabva na sveki  3 meseca da se sledit  xormonite i tat  i mat
А не е ли по- добре първо да си премериш кръвното налягане?
Добър вечер, момичета! И аз съм една от вас, чета ви от доста време и изведнъж изпитах необходимост да драсна и аз  Grinning
А не е ли по- добре първо да си премериш кръвното налягане?
Добър вечер, момичета! И аз съм една от вас, чета ви от доста време и изведнъж изпитах необходимост да драсна и аз  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт