Проблем със щитовидната жлеза

  • 131 359
  • 367
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 580
 Thinking искам да Ви попитам ,дали случайно не Сте чували за народни лекове при проблеми със щитовидната жлеза (пих сибирски жен-шен, но не ми помогна ).
ПП предварително се извинявам , ако вече е коментирано , аз обаче не намерих такава информация  Blush

# 181
  • У дома
  • Мнения: 1 741
denik, и аз това търся в момента. Чета и проучвам засега и като открия нещо ще пиша. Аз наблягам на витамини и омега3 и омега6 мазнини, коензим Q10 и тем подобни. Ако някой чуе за полезни билки, моля да се обади.

# 182
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
Аз много търсих билки, но не открих никаква информация, никой не знае нищо.
За добавките също въпроса е спорен дали помагат.
Мога да споделя само, че когато отида на морето и остана поне за 10 дни там, веднага килограмите започват да слизат надолу полека, косопадът спира и ноктите порастват, тонусът определено се подобрява. Дори обмислях по някое време да се преместя там. Попитах специалисти за това, казват, че вероятно е от йодните изпарения, които действат добре въху жлезата, но категоричен отговор няма. Ама дали наистина е така и аз не знам. Ако някой живее в морските градове, моля да сподели дали така се чувства или това е само при мен.

# 183
  • Мнения: 667
Unknown_lady , аз съм от Бургас, но не виждам горецитирания ефект върху мен.
Дали това при теб не е съчетание от почивката и смяна на климата?

# 184
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
Ама аз и на други места съм сменяла климата, но на планина този ефект го няма  Simple Smile

# 185
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Момичета, аз съм много ентусиазирана! Току що бях на тел. с една позната, която преди 2 год е излекувала туморни образования на щитовидната жлеза с диета - само сокове за 3 седмици, налагане на жлезата с тиква и аромо-терапия. До два дена ще се видим, за да взема книги и вестници от нея и мисля да направя соко-пречистване за около седмица преди да се върна на работа. Тя каза, че си е цедила плодове и зеленчуци на всеки 2 часа, което за мен ще е трудно като тръгна на работа от седми.
Това е засега от мен. Иначе от хапчето се чувствам разлечно всеки ден.

# 186
Blagodarja wi za cjalata informacija kojato ja isipahte i to e prekrasno ,i na men taka mi kaza doktorkata 4e se nujdaja ot l tiroksin ,pak li 6e nadebeleja ot nego ,na wsi4ko otgore imam i hipertiroizym i az kato poso4enite gore slu4ai ,ne znaja koj pat da hwana lekuwat me w momenta s reduktil i glukofag ima goljm efekt swalih 10 kg ot garba si ,naprawiha mi isledwanniq i ustanowiha 4e njamam bazet ,du6a i ne se etigna do ehografiq na gu6ata ,legah w instituta po endokrinologiq ,sega otnowo 6e prawja tsh ,be6e wisoko mina w normi ,lh,fsh ,tat mat ,prolaktin , Simple Smile  bouquet

# 187
  • Мнения: 7 718
Моля те, опиши си историята на кирилица, за да мога да ти отговоря, откога датира, други изследвания с реф. стойности и т.н.
Получих ти мейла. Laughing

# 188
Закаснйава6е ми от 11г,в последствие ми казаха 4е имам кисти на йи4ниците -поликистозни зи4ници,от там направиха ми лапароскопия ,клостилбегит ,прегнил,ни6о не помогна ,легах в институута по ендокринология при вас в София ,от там се оказа 4е нямам гу6а ,лекувам се по схема редуктил,глуцофаг,от там следва ин житро така ми казаха гинеколозите, но отново иследвания за тат имат а това са хормони за ха6имото ,другата диагноза ми е хипертироизъм и андрологи4но надебеляване ,от редуцтила и глуцофага свалих 10 кг ,тсх са6о падна в граници ,а бе6е извън,това е имам о6е едно идване до софия тези дни ,а да не забравйа и инсулинова резистенция,товае  Confused

# 189
  • Мнения: 2 381
Аз много търсих билки, но не открих никаква информация, никой не знае нищо.
За добавките също въпроса е спорен дали помагат.
.......


Съжалявам, че се включвам толкова късно.

Unknown_lady , аз пих келп. Това са водорасли, които съдържат йод.
Много внимавай обаче. Моите нива започнаха да падат на секундата, НО допълнително изследване показа, че имам завишени антитела (ТАТ). Комбинацията на йодосъдържащи  + антитела не е добра.
Момичета, бъдете внимателни. Преди да вземате каквито и да е лекарствени препарати и най- вече при използване на  алтернативни методи прочетете информация и задължително я обсъдете с лекаря си! Настоявайте са периодични прегледи, за да се уверите, че нещата вървят в правилна посока.
Не се самолекувайте със сокове! Особено, ако имате репродуктивни проблеми.

# 190
  • София
  • Мнения: 4 570
отново иследвания за тат имат а това са хормони за ха6имото ,другата диагноза ми е хипертироизъм и андрологи4но надебеляване ,
Уф, извинявай, ма аз не разбрах много; само исках да ти кажа, че това са антитела, а не хормони. И не може само по тях да се кажа дали имаш Хашимото.
Мога да споделя само, че когато отида на морето и остана поне за 10 дни там, веднага килограмите започват да слизат надолу полека, косопадът спира и ноктите порастват, тонусът определено се подобрява. Дори обмислях по някое време да се преместя там.
На мен ми е забранено да ходя на море, но аз съм с Хиперфункция. Не че го спазвам и лятото бях, но се чусвах зле.
Аталанта, може ли после да споделиш рецептата за соковете...

# 191
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 816
здравейте, всички и по специално момичета от варна!

обръщам се към тези, които се лекуват при д-р Николай Райков от мед. комплекс Плюс Варна

той е в болнични поне до средата на месец май Sad
това го разбрах днес.
и сега какво ще правим?

# 192
zdraveite iskam da vi razkaja za men i da mi dadete savet.predi 6 godini imax xiper funkciq na 6titovidnata jleza togava bqx otslabnala mnogo pies metizol i sled 1 godina yj se opravix .sega ot godina i polovina nadavam kilogrami za strax za 1 god. ka4ix 24 kg. minalata godina xodix na endokrinolog napravimi isledvaniq na xormonite i mi predpisa el-tiroksin 100 po 1 tabletka sutrin .piex  xap4etata 1 godina no efekt nikakav doktora mi kaza 6te gi pie6 da ne si posmqla da gi spre6. no..... kilogramite se ka4vaxa i as ne se 4ustvax nikak dobre.predi 2 meseca otidox pak pri doktora i mu kazax 4e ne se 4ustvam nikak dobre i 4e napalnqvam ,toi mi pusna xormoni i mi kaza da mu se obadq sled 1 sedmica poneje doktora nee ot moq grad i da ne se raskarvam da mu se obadq po telefona. obadix se i lekarq mi kaza 4e TH mie mnogo nisko da spra xap4etata 4e mee predoziral i kato doidel v na6iq grad da dava konsultacii 6te vidi kakvo 6te pravi s men tova mu bqxa dumite.mnogo sam razo4arovana molqvi ako nqkoi ima ili imal moite problemi da mi pi6e kade da otida  i kakvo da napravq na 33 godinisam a se 4ustvam kato na 60 pri nai malkoto fizi4esko natovarvane  sarceto  topti mnogo barzo izmorqvam se  ai tiq kg mnogo mi tejat.

# 193
  • София
  • Мнения: 4 570
zdraveite iskam da vi razkaja za men i da mi dadete savet.
Еми, аз не съм лекар и не мога да ти дам съвет. Не разбрах от кой град си, но според мен ти трябва и консулт с друг лекар ...

# 194
  • Мнения: 667
emi_30, ако имаш възможност, вземай всички изследвания и отивай в София. Там е клиниката по ендокринология с много добри специалисти. Можеш да провериш за телефони и да се уговориш предварително. Не се притеснявай, като се поеме по правилния път с правилното лечение ще се чувстваш много по-добре, макар че това с килограмите си е проблем на повечето от нас болни с хипофункция на жлезата.

Общи условия

Активация на акаунт