За кафето..

  • 1 747
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 673
..да питам - какво кафе се внася в България, какво значи "качествено кафе"?
Има ли значение начина по който е изпечено ?..защото аз лично се въздържам да пия кафе Еспресо в кафене. Често ме заболява главата или се появява тремор на ръцете, гадно ми е на стомаха..

Сигурна съм, че някои от вас ще се изгаврят и ще ме пратят в "Здравните" Mr. Green, та въпроса ми е към останалите, които "разбират от кафе" Mr. Green

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Не знам дали е качествено.Нямам проблеми с кафето.Само в едно кафене не мога  да пия ,не не ми допада.Вкъщи пия всяка сутрин и нямам  оплаквания,не мога без него.

# 2
  • Мнения: 216
Мацка спри с еспресото и пий шварц , ясно е 4е имаш прекалено кофеин на борда, за главата кофеина по принцип помага защото стяга кръвоносните съдове ама си прегледай кръвното- сериозно и ако те боли главата отзад на темето е много вероятно да е кръвно, пий безкофеиново, полукофеиново или 4ай ако имаш толко нужда но си прожери пулса и кръвното Peace

# 3
  • Мнения: 805
И на мен кафето започна да ми докарва много главоболия и нежелани трепети. Всяко кафе, без значение откъде е внесено и къде е приготвено.
Замених го с черен чай.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 458
Пия само нес кафе Голд - безкофеиново и ми харесва, пия го с мляко. Преди да мина на нес, бях на Нова Бразилия безкофеиново и ми харесваше.Не разбирам много от кафета, но пък тук каква "пикня" сервират - ужас.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 079
Никога не съм имала подобни оплаквания на тези  Shocked Shocked
Често ме заболява главата или се появява тремор на ръцете, гадно ми е на стомаха

В заведение може да ми е много горчиво, защото обичам кафето без захар, но чак да треперя ...  #Crazy

А иначе, на въпроса
какво значи "качествено кафе"?
За мен качествено е прясно смляно, хубаво миришещо кафе, не много горчиво, с малко кисела жилка, вкусно ..... Flutter  

Има ли значение начина по който е изпечено
Сигурно има, ама като не разбирам от печене на кафе ....  Tired

# 6
  • Мнения: 2 673
Lil_Vixen ,нямам проблем със сърцето. newsm78

От приятел, който от години се занимава с кафе - пече, продава, съм чула че пием ЧЕСТО големи боклуци в кафенетата - от най-некачествените сортове, препечени и гадни..Ама не съм питала за подробности. Знам, че зърната Mr. Green\на кафето, де\ трябва да са цели, сухи и НЕ ТОЛКОВА черни, сиреч да не са препечени..

А за безкофеиновото..не съм сигурна че е по-малко вредно...Ама ще пробвам.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 458
Lil_Vixen ,нямам проблем със сърцето. newsm78

От приятел, който от години се занимава с кафе - пече, продава, съм чула че пием ЧЕСТО големи боклуци в кафенетата - от най-некачествените сортове, препечени и гадни..Ама не съм питала за подробности. Знам, че зърната Mr. Green\на кафето, де\ трябва да са цели, сухи и НЕ ТОЛКОВА черни, сиреч да не са препечени..

А за безкофеиновото..не съм сигурна че е по-малко вредно...Ама ще пробвам.

Казаха ми ,че било вредно, водело до рак ,заради химикалите с които извличат кофеина, но пък не треперя от него.Спрях кофеиновото когато получих първите пристъпи на паника, забелязах ,че ги получвам половин час след пиенето на кафето.

# 8
  • Мнения: 216
Пробвай ако имаш доверие на този познат- вземай от него и приготвяй в къщи но тремор ще е от сърцебиене,(при стимуланти- амфетамини, кофеин и т.н.) засе4и си пулса като усетиш пак- 15 секунди ще ти отнеме , но ще знаеш от каде е проблемът Peace

# 9
  • Мнения: 2 673
Lil_Vixen ,
в къщи като го приготвям на машина - няма проблем. В кафенетата, не винаги , но често ми става гнусно гадно.

Тайничка,
и на мен от НЕСкафето ми е добре..Ако е пък с мляко - още по-добре..

Просто се питах, как има хора дето пият даже двойно късо\като мъжа ми\ SickАз ще умра ако шибна такава отврат..и то  без захар.. Sick

# 10
  • Мнения: 216
ето линк към 4ести въпроси,http://preventdisease.com/home/weeklywellness167.shtml обесняващ 4е в изследването лабораторните мишки полу4авали рак само при вдишване на химикал , но не и при пиене на продукта а за паниката е нормално като е стимулант и всеки по разли4но реагира, им ахора дето става така когато не пият кафе( абстиненция) и така но от вси4ко  най-добре е бял или зелен 4ай- тонизира, и е антиоксидант, и не е задълйително да имаш проблеми със сърцето въпроса е 4е се повишава кръвното и сърцебиенето и защото не ти е нормалното състояние за това ти е кофти

# 11
  • София
  • Мнения: 15 458
Ела тук да видиш дали ще се разтрепериш - наливат чаена чаша и все прозрачно си седи, пиеш има вкус на водичка. А двойно късо не мога да пия никога, това означва цялата да се треса.Чувала съм от чужденци, че в Бг от кафето наистина се разтрепервали.Българите са як народ, ще издържат и на тройно късо. Laughing

# 12
  • Мнения: 2 673
http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=10&temaN=62

да... newsm78зависи от начина на изпичане и приготвяне..

# 13
  • Мнения: 17 407
И на мен еспресото в заведение ми идва силно. Пия го задължително дълго и със сметана.

# 14
  • Мнения: 4 371
Кафе не пия, само мокачино или фрапе с Нес кафе. От другите кафета ми става зле и на мен, получавам сърцебиене, а съм с ниско кръвно по принцип.

Общи условия

Активация на акаунт