В коремчето ми бебе се върти, ДЕКЕМВРИ то ще се роди!"

  • 11 790
  • 273
  •   1
Отговори
  • Мнения: 534
                     

               



Сърчицата бият силно,
вече чакаме ритник!
А декември - "Пистааа - идеме родилно,
искаме си вече нашия мъник!"!

Предложения за нови заглавия:
 
1. Ей го где е тоз декември, с бебета ще ни зарадва ведри!
2. С повече търпение и усмивки, ще дочакаме декември всички!
3. С декемврийче в корема мама пак е пред дилема 
    рокля или панталон- за да не изглежда  като слон!
4. Всяка мама чу сърце,декемврийче в коремчето расте!
5. Всяка мама чака от сърце,декември рожба да и донесе!
6. Зимата ще дойде,сняг ще завали и наште бебчета ще видим ний!
7. Бебе в корема на мама расте,декември ще покаже момиче ли е то или момче!
8. Мъничко юначе през Декември в къщи ще заплаче!
9.. Радостта ми е голяма - ще съм Декемврийска мама!
 
 
Нашите стари теми:
 
1. Декември е и той далеч, но ние чакаме нетърпеливо веч!!!
2. Пролет, лято, есен, зима, през ДЕКЕМВРИ бебчета ще има!
3. Майско слънце вън пече, ДЕКЕМВРИЙЧЕ във коремчето расте!
4. Слънце грее и припича, а ДЕКЕМВРИ с бебета към нази тича!
5. Бързо 9мес. ще отлетят, ДЕКЕМВРИ наште бебета ще се родят!
6. Юли на морето с тумбалаци, а ДЕКЕМВРИ идат нашите юнаци!
7. ДЕКЕМВРИ ще съм горда мама на малък мъж или на дама!
8. Слънце пече, много е добре, а през ДЕКЕМВРИ бебе ще реве!
 
Нашите албуми
За добавяне на снимки: ВХОД с потреб. име: december2007 и парола: bebeta
 
Полезни връзки:
Полезни връзки - всичко за мамчета и бебчета! 
Календар на бременността по седмици!
Временна неработоспособност и майчинство!  
Майчинството-счетоводно на български език !!! - плюс пример + полезни нещица  
1.Определяне пола на бебето - руски
2.Определяне пола на бебето - англ.
3.Определяне пола на бебето според лунния календар - англ.
4.Определяне пола на бебето - БГ.
5. 18 забавни начина да разберете дали чакате: момче ;момиче
6. Таблица с размерите на бебчето по седмици
7. ДА или НЕ... или какво трябва да съблюдавате преди и по време на бременност
8."Обезболяване по време на раждане "
 
78 декемврийски мамчета се събраха и лафче завъртяха

01.12.2007

alinuccia - 35 г., 2-ро бебче   
ama Boby - 32г., 2-ро бебче 
eneta80 - 1-во бебче

02.12.2007

valinai - 40 г., 1-во бебче    
llenzeto - 1-во бебче   
ogito - 28г., 2-ро бебче  stork-boy
lly_y - 1-во бебче    
ei - 25г., 1-во бебче
loni - 28г., 1-во бебче

03.12.2007

ady_V - 26 г., 1-во бебче   
ilen4o - 1-во бебче   
el2222 - 1-во бебче 

04.12.2007

iFresh - 23 г., 1-во бебче

05.12.2007

lo - 1-во бебче   
abaToHka - второ бебче   
alenush - 24 г., 1-во бебче
ili83 - 24г., 1-во бебче
encho - 30 г., 1-во бебче

06.12.2007

nna_nik - 32 г., 2-ро бебче
eli - 30г., второ бебче

07.12.2007

лер - 2-ро бебче     
ani_t - 28 г., 1-во бебче
rina - 25г., 2-ро бебче

08.12.2007

09.12.2007

ени - 22г., 1-во бебче

10.12.2007

ifelota - 24год., 1-во бебче
iky26 - 33 г., 3-то бебче

11.12.2007

12.12.2007

ive - 25 г., 1-во бебче
atikot

13.12.2007

alka-mama - 17 г., 1-во бебче   
agiq27 - 27г., 2-ро бебче    stork-boy
ozita1 - 31 г., 3-то бебче   

14.12.2007

hcaroline - 25 г., 1-во бебче     
ary - 34г., 2-ро бебче   
aspberry - 2-ро бебче   
octor - 29 г., 1-во бебче 
orina37 - 38г., 3-то бебче

15.12.2007

16.12.2007

eoopi - 30 г., 2-ро бебче

17.12.2007

hia - 32 г., 2-ро бебче   
olden Rose - 30 г., 1-во бебче    stork-boy

18.12.2007

higes - 30г., 2-ро бебче
ink77 

19.12.2007

arfly - 30 г., 2-ро бебче 

20.12.2007

та - 24 г., 1-во бебче   
ebobo - 1-во бебче   stork-boy  
enitsa23 - 22г., 1-во бебче
-Baby - 27 г., 1-во бебче 

21.12.2007

ari76 - 30 г., 1-во бебче

22.12.2007

23.12.2007

orina - 34 г., 3-то бебче   
enitsata - 27 г., 1-во бебче   
axi d&d - 30 г., 2-ро бебче
illda - 25г., 2-ро бебче   

24.12.2007

нима - 28 г., 1-во бебче   
ozi - 30г., второ бебче

25.12.2007

naise - 32 г., 2-ро бебче   
alkata78 - 1-во бебче
unieca - 26г., първо бебче
alchoo1 - 27г., второ бебче

26.12.2007

acata - 24 г., 1-во бебче 
ionkata - 31г., 2-ро бебче   stork-boy

27.12.2007

madis - 34 г., 2-ро бебче 
arisa - 30 г., 2-ро бебче

28.12.2007

ix6 - 27 г., 1-во бебче 
ori-Ana - 32 г., 2-ро бебче   
eSiBaRaBeSi - 21 г., 1-во бебче 
corpia - 29г., 1-во бебче

29.12.2007

ofilina - 22г., 1-во бебче 

30.12.2007

tella Maria - 3-то бебче
esiniko - 1-во бебче
alinanik - 29г., 1-во бебче 

31.12.2007

ixi - 30 г., 1-во бебче
va_moni - 33г., 1-во бебче   
hantal - 25г.,1-во бебче  
esan4e - 25 г., 1-во бебче   
amaYanni - 22 г., 2-ро бебче   
опчица - 2-ро бебче

Други мамчета, чакащи декемврийски бебчета:   
   
tedsan
gardi
slan4ogled

5 мами чакат III-то бебче; 26 мами - II-ро и 42 - I-во!   
Имаме мамчета на 3 континента и в 5 държави   
За сега сме в диапазона 17 - 40 г!   



Последна редакция: сб, 16 юни 2007, 08:17 от ivalinai

# 1
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Един път да сваря и аз да съм първа Laughing А честита ни тема! Сега ще разгледам оформлението...

# 2
Е и аз да се запиша,с всяка нова тема все по-бързо реагирам  Simple Smile
Не знам вие как сте ,но излизах за малко да си взема едно студено мляко и такова слънце ме напече,че ми идва да си легна върху бюрото.Не знам какво ми става-от дете мразя да спя през деня,а сега просто очите ми се затварят.А изобщо не е желателно като си на работа да те гепят в спяща поза.  Embarassed

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 409
 Grinning каква прекрасна тема! само дето аз още не съм усетила бебека,а и съм на консултация чак на 05 юли  Cry
valkata78 къде живееш в Испания, аз дълго време бях в Барселона и ако някой ден мога да решавам къде да живея то това ще е града! обожавам го....
Иначе ми предлагат работа и във Валенсия, но се га с моята бременност оставаме поне за малко в БГ.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 626
И аз да се запиша в новата тема и да ви кажа ЗДРАСТИ за днес!

По повод прическите, боите и всякакви такива разкрасителни процедури аз се чувствам отлично след посещението при моята фризьорка във вторник. Много добре ми се отрази на самочувствието. Моето мъжле се поразсърди, че съм се постригала ама ще му мине  ooooh!

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Здравейте! Браво за новата тема! newsm44  И сте умнички и хубави заглавия творите!!!!  bouquetlarisa  благодаря за поздрава. Grinning Момичета,какво да кажа на лекарката,която ме следи за болнични.Искам да започна да ползвам вече,но ми е неодобно да и искам,при положение че когато кървях не си поисках /пък и тя не ми предложи/ Моля ви дайте съвет!След 5 дни сме на преглед при Димитрова.Нямам търпение вече.
Поздрави на бъдещите мъжки мами! Hug Аз искам да съм мама на малка Дама Embarassed
Дано деня да ви е хубав и спокоен!

# 6
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
 Забравих да ви кажа за боята какво мисля.И аз смятам да се боядисам много скоро и то с обикновена боя.Мисля,че няма да има проблем!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Страхотна тема и страхотна жега!
ANAISE чакам те с нетърпение,за да се уговорим за часа при Димитрова!Тогава ще съм в19седмица и идеално ме устройва!

# 8
  • Мнения: 469
Здравейте! Браво за новата тема! newsm44  И сте умнички и хубави заглавия творите!!!!  bouquetlarisa   благодаря за поздрава. Grinning Момичета,какво да кажа на лекарката,която ме следи за болнични.Искам да започна да ползвам вече,но ми е неодобно да и искам,при положение че когато кървях не си поисках /пък и тя не ми предложи/ Моля ви дайте съвет!След 5 дни сме на преглед при Димитрова.Нямам търпение вече.
Поздрави на бъдещите мъжки мами! Hug Аз искам да съм мама на малка Дама Embarassed
Дано деня да ви е хубав и спокоен!

Можеш да се пробваш да й обясниш, че работата ти е много напрегната, постоянно търчиш насам-натам, става ти лошо сутрин, пада ти кръвното, докато стигнеш до работата с  градския транспорт, не се чувстваш комфортно на работното ти място, ей такива неща разни, тя ако е точен човек мисля че ще те разбере.

Или пък на работата на мъжа ми една от колежките, която забременя наскоро излезе в болнични защото те имат доста майки с деца и редовно някой се тръшва със скарлатина, та да не е изложена на вируси.

Поздравления отново за готината тема, много е веселяшка!  Hug

# 9
  • Мнения: 57
Здравейте мамета!Как сте днес?Новата тема ни е както винаги страхотна,за което паздравлявам Ивето Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 295
Ха здравейте и честита нова тема и от мен!

Момичета, какво става, аз едва смогвам да ви чета.  Sunglasses Напоследък не съм се включвала, ама толкова работа ми се е натрупала, че направо не знам... Днес сутринта пък бях толкова зле - вървях и имах чувството, че стъпвам в облаци, изобщо не усещах твърда земя под краката си и едва се дотътрих до офиса. И това след като си бях пийнала кафето! newsm78 Представям си колко ми е било кръвното! Crazy
После екшънът продължи, този път със сърцебиене, защото се бях притеснила от предстоящият разговор с началството, в който щях да кажа, че от август смятам да излизам вече в болнични и да се върна най-рано 1 г. след като съм родила. Е, казах си аз приказката, сега само искат да уточня от кога точно като дати смятам да отсъствам... Ама да ви кажа честно, още ми е едно такова притеснено, че ще трябва пак да си говорим по въпроса... оф, полудяла съм съвсем Crazy А и имам чувството, че ТРЗ-то ни нещо не е съвсем в час, най-вече с промените, в законите за майчинството и т.н. От форума разбирам едни неща, тя обаче други ми казва (като напр. че след раждането имам не 9, а 6 мес. платено майчинство).

Е, оплаках ви се, сега да се завръщам към работата.  ooooh! Не знам какъв е тоя късмет, ама май откакто съм бременна, работата става все повече и повече, нервите също! #2gunfire

# 11
  • Мнения: 2 641
пак ни е супер темичката Simple Smile само ивалинаи да ни завърши и нас дето сме в края на декември Wink
ирина бонева пратих ти телефона си на лични, само ще те помоля след 17 да ми звъннеш или утре сутрин както искаш.
днес за кой ли път дъщеря ми се тръшна върху корема ми, както бях легнала, горкото бебе, дано му няма нищо  Praynig толкова се опитвам да се пазя ама няма начин явно - или ще ме бутне , или ритне , или ще се хвърли върху мен , ще лудна вече  Crazy

# 12
  • Мнения: 534
 bowuuприятно ми е, че ви радвам с темата bowuu

G-Baby, ТРЗ-то ти да не се напъва много щото нея изобщо не я касае твоето майчинство...то не се плаща от работодателя, тя няма кво да изчислява и така...
от 01.01.2007 отпускът за бременност и майчинство е увеличен от 135 на 315 дни, като 45 са преди раждане, а другото след...брой ги колко месеца са...
от книжарниците се продават едни бланки за банковите сметки(в случай че не знаете), които съпровождат болничния + извлечение от банката с IBAN-ия  Wink номер и тези неща се дават на работодателя и той е длъжен всичко това да представи в НОИ...

p.s. нека мамите с момченцата да се кажат пак, за да им сложа по един син щъркел Hug
...а къде ли са госпожиците Wink, те като по-срамежливи ще се покажат по-късно Blush

# 13
  • Варна
  • Мнения: 129
Здравейте момичета,
този път да се разпиша и аз в новата ни хубава темичка  Peace
Радвам се, че успях да ви попрочета, че и ще драсна някой друг ред както изглежда. Малкия заспа вече, дипломната ми работа е написана, нямам да готвя, пера и чистя и т.н. Просто супер! Laughing
Да ви кажа за мен. Бях на 3D ехограф във вторника, видяхме го дребосъка, скача, рита, очертава се бяс като батко си Crazy Доктора ме успокои, че всичко върви нормално, тъй като имах известни притеснения. Аз съм с отрицателен RH, а таткото с положителен, не ми е пускано изследване за антитела все още и както гледам лекарката, при която ходя на консултации по здравна каса смята да ми ги пусне чааак в 20 седмица #Cussing out Ще я видим тази работа, в сряда ще ходя пак да я мъча да ми ги пусне по-рано ooooh! Само дето пола не можахме да видим, още не бил дефиниран. Аз съм в 13 седмица (оказах се малко по-напред отколкото предполагах), а в 14 седмица завършвала органогенезата и тогава вече се виждало ясно какво ще е човечето. Въпрос на дни просто. Но както и да е, ще почакаме още малко, бърза работа нямаме Wink
Стискам палци на всички с "проблемни" хормони. И дано се опазим от скарлатини, варицели и каквото още върлува в момента  Peace
Хайде до скоро Hug

# 14
  • Мнения: 329
Здравейте и от мен.   Grinning. Иве, да ти благодаря и аз за новата тема. Супер си, както винаги. Чета , че много от Вас са в болнични или им предстои да излязат. Аз нямам такава възможност, не че съм много ценен кадър, но достачно важен, за да оставя колегите в този момент. Иначе и аз се чувствам зле, преди никога не съм ползвала асансьор, а сега дори за 2 етажа се качвам. В понеделник идва нова колежка, която трябва да обуча за отрицателно време да се справя поне на половина с моите задачи, за да мога поне спокойно да си родя детенцето и да си го кърмя няколко месеца. Наколко месеца, вероятно няма да са повече от 3- 4 и страшно много ми тежи, че може би пренебрегвам бебчо за сметка на работата. Но няма начин от сега да си стоя вкъщи, а и очаквам подобрение в съсътоянието си. Как стоят нещата при другите работещи майчета?

Общи условия

Активация на акаунт