Кога да махна биберон-залъгалката?

  • 3 458
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
  Здравейте,
 Моето детенце е на 1година и 7 месеца и от 4 дни съм й прибрала залъгалката. Тя си я търси само когато заспива и по принцип само за да заспи я ползвахме.  Въпреки, че заспива и без залъгалката си сега тя продължава да смуче. Сбърках ли че махнах залъгалката? Това смучене да не й остане като някакъв тик? Да й дам ли пак залъгалката и да я изчакам тя сама да се откаже от нея?

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 15:34 от dessii

# 1
Малкия беше тарикат мисля, че преди годинката ги отказа тотално откакто най-вероятно разбра, че е фалшива.
Иначе сме имали моменти като заспива въображаемо да си цуца малко с устенца ама това бързо отшумя.

# 2
  • Мнения: 936
Мисля, че навреме си я махнала. Няма смисъл още да е с биберон. На моя син я махнах сега, 1г4м, изчаках го да изкара зъбите и така. Също му я давах само за сън. Явно му липсва по някакъв начин, защото все търси да пъхне нещо в устата.

# 3
  • Мнения: 27 524
До 2 годинки е нормално да я ползват. Тя им е успокоение и в пъти по-добре от палеца, който не можеш да махнеш. Аз още не го насилвам, има време  Hug

# 4
  • Мнения: 7 821
Щом не плаче за нея, значи е било време да я махнете и си постъпила правилно. А това със смученето на сън е бебешки навик, който ще отшуми.

# 5
  • Мнения: 5 790
До 2 годинки е нормално да я ползват. Тя им е успокоение и в пъти по-добре от палеца, който не можеш да махнеш. Аз още не го насилвам, има време  Hug

Пак ще се съглася с Блонди. Виктория се отказа от залъгалката на 2 години и 1-2 месеца. Повече не я потърси въобще, не се научи да си смуче палеца. Не съм останала с впечатлението, че е травмирана от загубата й.

# 6
  • Мнения: 5
Големия ми син на 3 години с 300 зора я махна беше се пристрастил направо.Едното зъбче му се беше изкривило.А малкия до сега не я е искал(7 месеца) аз му я давах а той ме гледаше обидено.Но си мисля че без биберон е по-добре.Simple Smile

# 7
  • Мнения: 46 488
Ако не я търси- не я връщай.

# 8
  • Мнения: 2 082
Ако не я търси- не я връщай.
и аз мисля така.аз я махнах на 1г и8м,защото започнаха да и се изкривяват зъбките.само,че с отказването на биберона отказа и спането...  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 223
Беше на 6м и сам не я искаше,а аз не му я и дадох като си я махаше постоянно Peace

# 10
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Аз пък тъкмо се бях притеснила, кога се маха тази залъгалка, а то имало време.

# 11
  • Мнения: 952
Ако не я търси- не я връщай.
и аз мисля така.аз я махнах на 1г и8м,защото започнаха да и се изкривяват зъбките.само,че с отказването на биберона отказа и спането...  Simple Smile
и ние сме така, ако скрия биберона и не спи Rolling Eyes мислех и аз да го махам вече но Вики почна ясла а там ще му е още по трудно да спи без биберон и затова ще изчакам и ще го махна  едновременно  в къщи и на яслата Peace

# 12
  • Мнения: 1 181
Махнах биберона много късно - на 2г и 3м някъде. Беше много трудно, колко вечери рева да го иска чак не помня. Приз нощта се будеше с рев, вечер се приспивахме по 2-3 часа... и сега и сега се сеща и го търси понякога.  Но сега си спомням че първите 1-2 седмици и той продължаваше да прави едни движения с устата и езика все едно смуче бибата. Но беше само в началото.

Общи условия

Активация на акаунт