Въпрос за секцио без да избираш екип

  • 1 071
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте Мами искам да попитам когато ви плануват за секцио поради тесен таз колко дена преди термина ви оперират и колко дена преди операцията ви приемат в болницата без да избираш екип?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 ps:в Тина Киркова

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 22:00 от kamelia81

# 1
  • София
  • Мнения: 10 197
Малей, куражлия си. А аз съм предубедена към лекарите и не бих посмяла да не си избера лично лекарския екип.
На мен ми насрочиха секциото на 30.10., терминът ми беше на 09.11..
Късмет ти желая и сладко бебче!

# 2
  • София
  • Мнения: 4 585
Ами при мен беше доста набързо.
Приехаме на 7 май поради преносване, прегледаха ме и  ми хасрочиха секцио за другия ден. не съм избирала екип, но съм доволна.
Отиди да те прегледат в болницата, в която мислиш да раждаш, и се разберете с лекарите.
Успех! Hug

# 3
  • Мнения: 244
Попринцип доколкото знам плануваното секцио се насрочва около 10-14 дни преди термина и те приемат 1 ден по-рано Peace

# 4
  • Мнения: 592
Доколкото аз знам ,ако всичко е наред може да се направи от 10-я ден преди термина нататък.Мойто 1-во секцио беше планувано точно на термина ми

# 5
  • Мнения: 10 975
Моето беше 9 дена преди термина, но не бих рискувала да се подложа на коремна операция без уговорка с лекар.

# 6
  • Мнения: 864
На мен ми определиха дата една седмица преди термина.Екип не съм избирала и въпреки това съм много доволна!

# 7
  • Мнения: 2 388
Да, десетина дни преди термина препоръчват обикновено. И аз така ще раждам, заради тесен таз...чудя се как мина първото, пък сега нямало да мине, ама ще слушам, че...

# 8
  • Мнения: 3 069
По принцип секциото се планува около 10-на дни преди термина.
При мен се наложи да се направи 10 дни след като влезнах в 9-я месец защото вече бях с контракции и разкритие.
Лекаря си бях избрала но останалата част от екипа не съм.
В общи линии съм доволна, като изключим, че упойката ме пусна почти по средата на секциото и имаше известен период /на мен ми се стори цяла вечност/ дране на живо, докато анестезиолога не ме накара да се опитам да си раздвижа краката.....
Съвет от препатила: По време на секциото периодично се опитвай да си раздвижиш краката, и ако някой от тях мърда, дори и малко веднага кажи на лекаря!

# 9
  • Мнения: 7 947
Аз раждах секцио мин.година и до ден днешен не съм имала проблеми! При мен беше планирано секцио с избор на екип, но не мисля че е проблем да те оперира и случаен екип - все пак в София всички родилни са със специалисти /обикаляла съм доста и това е лично мое мнение/. Термина ми беше на 29 май, а секциото - на 23 май. Приеха ме вечерта на 22 май, нищо не можеш да ядеш, сутринта си на тоалет и готово - всичко минава за около 1 час! УСПЕХ!!!  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 546
на мен ми каза, че ако нямам уговорка с лекар, трябва да ме прати 10дни преди термина в патология. но това е за бургас.

# 11
  • Мнения: 1 877
на мен ми каза, че ако нямам уговорка с лекар, трябва да ме прати 10дни преди термина в патология. но това е за бургас.
Да! И в МД - София лежиш една седмица преди секциото в Патология.А иначе плановите секциа ги насрочват около 10 дена преди термина.На мен първото ми секцио беше 2 дена преди термина,а второто - 10 дена

# 12
На мен пък ми казаха да си избера ден и да отида направо с документите.(Трябва да имаш документ за това че ти е тесен таза още преди да отидеш да раждаш.)Ама аз реших да е по-късно и отлагах до последно бях си избрала 27.02-при термин4.03(ама бебо реши да излиза 1 ден по-рано и тръгна да излиза на 26.02 вечерта)та така-изтекоха ми водите и отидох направо в болницата и ме резнаха 8 часа по-късно.(И стана така че се роди пак на 27,защото беше сутринта) Laughing
ПП:Родих при случаен екип(не съм доволна,но пък важното е че сме живи и здрави все пак).Пък и кое ти гарантира,че екипа който си избрала е добър???На мен ми казаха че тоя екип който ме е оперирал бил страхотен(имаше една мама която си беше платила специално за тях)а пък аз не съм доволна???Зависи какъв ти е късмета.

# 13
  • Мнения: 1 225
Аз така че доверих на случайността и си изпатих.
Приеха ме в МА  в София - две седмици преди термина. Не ми признаха препоръката от очния лекар, че съм за секцио. Пратиха ме друг,който каза че нищо ми няма. Лекарят който ме прие , каза:"'нали ти казах, че няма да мине, тая диагноза"
А после, докато ме преглеждаше - насаме - "аз не бих те изродил нормално, че ако ти стане нещо - да ме осъдиш".
С две думи - явно си правеше устата да му платя.

Аз не му платих, а си тръгнах срещу подпис.
Родих в частна клиника, като аз си избрах лекар и дата за секциото.

Успех и по-добре не се доверявай на случайността.

# 14
  • Мнения: 13
Здравейте вчера ходих на жк и ми казаха че ако не избера екип ще ме държат 10 дни в патологията и когато те решат тогава ще направят секциото. А ако избера екип ми казват точна дата за секцио и един ден преди това ме приемат за изследванията.Дали наистина е така или просто се опитват да ме накарат по този начин да избера екип?

Общи условия

Активация на акаунт