Трапезарна маса

  • 9 619
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 459
Здравейте,

някой може ли да ми каже, от къде може да се купи, или евентуално поръча, голяма (8-10 човека)трапезарна маса, от масивно дърво?
Тези дни обиколих някои от стандартните магазини за мебели, но там масив не се продава:(

Ще съм благодарна на всички за някаква информация.

# 1
  • Мнения: 1 299
Ох, аз съм си взимала такава преди години ( 2-3) от един мебелен магазин, производство от Тоян ( във списание Строителство и обзавеждане им видях рекламата, но остана в офиса). Ако си от София - в Аско Деница в Младост има много мебели, има български (аз ги предпочитам) и там не само изложеното, но има и каталози, от които да избираш, а можеш и сама да си поръчаш.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 952
Наскоро гледах в М Мобили. Намира се на Черни връх след Кошарите вляво - на партера на завод Витоша. Има дълго лице на булеварда - няма как да не ги откриеш. Те работят с масив и естествен фурнир. Нещата в салона им изглеждат много добре. Маса за шестима с естествен дъбов фурнир струваше около 800 лева - доста чисти линии - не беше тип тежка мебел. Имат и сайт, но сниманите мебели на мен ми идват тежки http://www.mmobili-bg.com/bg-about.htm
На мен лично ще ми бъде полезно, ако някой е поръчвал нещо при тях дали успяват да постигнат същото качество като на мебелите в шоурума?

# 3
  • Мнения: 332
Ние си поръчахме оттук за кухнята, има много хубави
http://valsbg.com/

# 4
  • Мнения: 8 999
Аз да се изкажа като препатил човек след дългогодишно ползване на трапезна маса от дърво - дъб. Е няма по-ужасно нещо! Всяка капка попива дълбоко в дървото /лакът не е политурен, а само нещо не много лъскаво уж за импрегнация/. Борбата ми е титанична - непрекъснато следя някой да не разлее нещо, дебна като орлица гости и домашни потребители и незабавно отстранявам мокрото, но петно все пак си остава. На всичкото отгоре не е препоръчително да се използва мушама върху естественото дърво. Лошото е, че ми е наследство, което много се тачи в моята фамилия, баща ми ми я подари с такова умиление /сега си давам сметка, че май той намери най-правилния начин да се отърве от нея като я пробута на мен/. Искам ламинаааат!!!!

# 5
  • Мнения: 372
  Ние също си търсим такава и досега само на едно място сме намирали/но това е в Сливен/.Малко скъпичка ми се вижда 900.00 лв ,затова ако може ориентираите ме  за цените .Едни познати са си направили при дърводелец подобна за 500 и май и ние от там ще си поръчаме.

# 6
  • Мнения: 1 299
Аз пък се чудя как се храните на стъклени маси - аз през тах всичко жидам - крака, обувки...ужас


Иначе baibibi, права си за дървото

# 7
  • София
  • Мнения: 459
Много ви благодаря момичета за бързите отговори.

Още утре ще отида до завод Витоша да видя на място какво предлагат. В Деница ходих вече, но нямаше нищо което да ми върши работа.

Ако успея да намеря, със сигурност ще ви информирам за мястото и цената.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 952
лакът не е политурен, а само нещо не много лъскаво уж за импрегнация
Защо не й ударите един матов лак отгоре - нищо не губиш. Ние имаме една с естествен фурнир, която големия ми син беше поначукал като малък. Когато боядисвахме един майстор ми предложи леко да я зашлайфа и лакира. За мое учудване масата светна, хем е само с фурнир и я ползваме и досега. Е, отново е на дупчици вече от малката  Laughing, ама това си е факт от живота.

# 9
  • На село
  • Мнения: 873
На последното Стройко в НДК (през април) открих тази фирма http://free.hit.bg/bmd/ и направо се влюбих в една от масите - голяма, стабилна, елегантна и се "разтяга" за повече хора с една ръка. Малко е тежичка и скъпа - 1300лв., а и за този ретро стил ще трябват същите мебели за трапезарията, но тогава на щанда  ми казаха, че шкафовете могат да се "customize"- изират. Модел "Bristol" съм харесала за нас след ремонта.

# 10
  • Мнения: 8 999
лакът не е политурен, а само нещо не много лъскаво уж за импрегнация
Защо не й ударите един матов лак отгоре - нищо не губиш. Ние имаме една с естествен фурнир, която големия ми син беше поначукал като малък. Когато боядисвахме един майстор ми предложи леко да я зашлайфа и лакира. За мое учудване масата светна, хем е само с фурнир и я ползваме и досега. Е, отново е на дупчици вече от малката  Laughing, ама това си е факт от живота.

Е точно с такъв лак е, да й се не види!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 952
Е, изчерпах се тогаз  Laughing

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Нашата маса е около 400 лева май....
Много е удобна, разтяга се и допълнително.

# 13
  • София
  • Мнения: 459
Нашата маса е около 400 лева май....
Много е удобна, разтяга се и допълнително.



А може ли да кажеш от къде сте я купили?

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
jivotinche - купихме я от София, бул. "Ломско шосе", един магазин за мебели, който е срещу сладкарница "Баба Яга". Не си спомням точно името на магазина  Sad

Общи условия

Активация на акаунт