Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Мили мами, моето бебче има запушен слъзен канал. Оченцето му тече много неприятно. Казаха ми че трябва да изчакам до 6 - тия месец и ако не се отпусши се налага оперативна намеса. Моля ако някой е имал такъв проблем да ми даде повечко информация.
Цитирай

София, Гео Милев

Промивай го с памуче и преварена вода от външната страна на окото към вътрешната.
Цитирай

В.Търново

И на дъщеря ми течеше едното оченце в 3-ия месец,но педиатърката ми каза да го разтривам по няколко пъти на ден отвън-навътре-спазвах препоръката и сега вече не тече PeaceОпитай и ти,и бъди постоянна.Надявам се да мине,ако не-се вкарва сонда и се разширява каналчето-не е страшно,процедурата трае 10-на мин. и ефекта настъпва веднага-на мен като бебе са ми го правили.
Цитирай

Бургас

И при нашата щерка беше така. Оправих я с масажчета на оченцето. Почиствах с физиологичен разтвор и масажирах отвън-навътре и по-точно м/у окото и нослето. Оправи се много бързо.
Цитирай

За масажа не съм сигурна дали трябва да е отвън навътре,защото така при нас се появява още по обилно колоичество слуз. newsm78
Ето още една тема по същия въпрос:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143198.0
Цитирай

София

Здравей,
имахме този проблем от раждането и след голямо умуване и постояни масажи на 4 месеца направихме сонда в Александровска болница. Посъветваха ни, че колкото по-рано толкова по-добре. Оченцето може и само да се отпуши, но може и да не се отпуши с масажи, а  пък мембраната с възрастта се удебелява.
Самата манипулация е много кратка, по неприятен е престоят предишния ден в болницата. От следващия ден нататък не сме имали проблеми с оченцата  Praynig.
Цитирай

София

От личен опит бих се посъветвала да опиташ  за кратко време с масажите на очето на бебето. Но ако не се оправя не чакай, а се обърни към офталмолог. Сондирането в ранна бебешка възраст е много по-успешно. Аз изчаках до година и половина, като промивах , масажирах и капах всички възможни антибиотични капки. Последваха 5 сондажа. Не искам да си спомням ужаса, който изживявахме и ние и детето, защото то вече разбираше и това го стресира ужасно. Затова според мен не отлагай сондирането, ако видиш че с масаж не се подобрява състоянието на окото.
Цитирай

по принцип го израстват този проблем. Иначе нищо не помага  - всичко е с кратковременен ефект, особено капките за очи. Не  елошо да попиташ да вземат секрет за микробиология от оченцето. Може да има някакви бактерии, които да запушват каналчето.
Цитирай
По този проблем мога да пиша много, но ще се опитам да бъда кратка и полезна. Моето дете също имаше този проблем, но така и не разбрахме , как се оправи, според мен с много реване(защото чух, че и това помагало)Smile)) или от Аугментина, който изпихме по стечение на обстоятелствата. Първо и двете очи течаха, буквално изтичаше много секрет, след това остана проблема само с едното до 2г. и 8 месеца, когато я заведохме на море. Там я заболя ухото и се наложи да пие аугментин. Много плачеше и на 5,6 ден окото изведнъж спря, да тече....ние очаквахме да почне пак, както предишния път, но...не....ей така изведнъж проблема изчезна. Макар да правихме сондиране в ИСУЛ, нищо не помогна, защото било късно. Беше ужасно след излизането на упойката. Всички лекари казваха различно, както и сега за третата сливица. НАЙ-ВАЖНОТО Е СПОРЕД МЕН Е ДА СЕ сложи правилната диагноза. Дали наистина е запушен, дали няма някакви други проблеми. Масажите ги прави, защото помагат, но аз май бях изпуснала момента.
Желая ти успех и дано скоро да пишеш, че вече всичко е наред. Smile
Цитирай

Пловдив

Запушеният слъзен канал е доста често явление при много от малките деца.Ако е само това е добре.Може и масаж да помогне.Защото може да бъде сигнал за нещо друго.Според мен заведи детето на очен специалист, за да го прегледа.От опит знам,че шега с очите не бива.Ако си от София можиш да отидеш в МА-добри специалисти са, но отношението им е отвратително.Успех. 
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.