Раждането: Не бутай реката – тя си тече сама

  • 14 976
  • 62
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 313
Т.е. имаш два-три дена с бебе без води вътре, така ли? ThinkingЗащо ми се въртеше друго в главата-че времето никак не е толкова много...явно съм се заблудила.
Съвсем без води не остава, защото плацентата продължава да произвежда. Освен това такива родилки са под непрекъснат ехографски контрол. Мисля, че през 2-3 ч. ги преглеждаха.

# 61
  • Мнения: 9 990
Много отклоних, ама пак да питам-при рано изтичане на води обикновено има причина някаква-често е скрита инфекция, не е ли по-добре веднага да се ражда детето, а не да се чакат още часове?

# 62
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Зависи от срока на бременността - ако майката е след 34 седмица, обикновено даже предизвикват раждането именно заради опасността от инфекция. Ако обаче е около шести-седми месец, се прави опит да се спре раждането и да се закрепи положението (водите могат да се акумулират, ако пробивът се запуши от само себе си). Тогава майката обикновено е на антибиотици, докато положението се стабилизира.
Ако е на термин, тук не чакат много повече от 24ч - ако дотогава няма стабилна родова дейност и прогресиращо раждане, се прави секцио.

Общи условия

Активация на акаунт