Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

софия

дъщеря ми от доста време има упорита кашлица, която ту спира, ту започва без други симптоми.всички изследвания, които правим са в норма, дори и диференциалното броене.когато беше на 2 месеца получи бронхиален спазъм и сега скоро пак. алерголожката ни постави тази диагноза и ни изписа singulaiz / ако го чета правилно /.
имали други мами със същия проблем? и ако може някой да ми каже нещо повече за тези лекарства, много ли са вредни и силни.
малко съм панирана, така че ще съм ви много благодарна дори на минимално инфо.
Цитирай

помпички не ви ли изписаха? вентолин, фликсотид?
Цитирай

софия

помпичка - не, вентолин пием сироп, а другото също не
Цитирай

София

Аз съм с такава диагноза от 2003. Това лекарство не ми е познато, не бих могла да дам мнение.
В началото имах доста проблеми- пристъпи мн често, дори и при минимално физическо натоварване, почти постоянно кашлях. Алерголожката ми обаче се оказа мн добър професионалист, започна ми сериозно лечение и вече година не съм имала пристъпи. Иначе дълго време ползвах Фликсотид и всякакви хапове за алергии.
Алергиите са строго индивидуално, но ако сте попаднали на свестен лекар и спазвате ограниченията за избягване на алергичните прояви, проблемите са незначителни...поне при мен де...

Цитирай

софия

този фликсотид за какво е? вашата алерголожка преглежда ли деца?
Цитирай

София

Фликсотид-а е кортикостериод, действа противовъзпалително на белия дроб - намалява спазмите, отбъбва лигавицата, намалява бронхиалния секрет(това пише общо взето в листовките на всички лекарства, които са ми изписвали ). Има ефект при продължително приемане, т.е. той не се използва за овладяване на пристъп.
Иначе алерголожката ми за съжаление не е в София (по-точно никога не е била), а в родния ми град... Тук съм от 9-10 месеца(за постоянно), но още не съм ходила на контролни прегледи...
Цитирай

софия

е4ето, много ти благодаря за информацията. днес май пак направи пристъп и започвам сингулара. вече не знам какво да правя. дано има ефект
Цитирай
Здравейте за съжаление ми се наложи да отвора тази тема.Днес ни исписаха сингулар ,но съм чувала много добри неща за него така че само да направим рецептурната книжка и го започваме.Исписаха ни го за 6 месеца.Без никакви помпички ,но то зависи и от степента на астмата.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.