Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 139 отговора

Анкета

Расист ли е Българинът?

Въведи твоя глас

постоянно

Мислите ли че българинът  е расист?
Моля обосновете отговора си.
  bouquet
Вили
Цитирай

расист ли имаш в предвид, или националист? просто питам zа уточнение.
Цитирай

София

Да, до известна степен.
Цитирай

постоянно

расист ли имаш в предвид, или националист? просто питам zа уточнение.
Вивита, расист!
 Hug
Вили
Цитирай

До хладилника, който обичам

Донякъде. Все пак тук не живеем съвместно с други раси (негри, азиатци) и това ни позволява да сме по-толерантни. Виж, циганите са друго... прочутата приказка "Не съм расист, но циганите не мога да ги трая"...

Иначе ако говорим лично - аз не съм. Така ме възпитаха - макар че самите ми родители не са толкова толерантни (примерно биха изтръпнали при мисълта да се оженя за негър), все пак успяха да възпитат и мен и сестра ми в толерантност и не-расизъм.
Цитирай

не мисля, че българина е расист, а и ненавистта спрямо циганите не мисля, че е расиzъм. Затова попитах. В крайна сметйка циганите друга раса ли са? Или просто друга наросност / общност?
Цитирай

UK, Harlow/София

В крайна сметйка циганите друга раса ли са?
Друга раса са! И аз откровено казвам, че съм растистка спрямо тях!
Цитирай

В крайна сметйка циганите друга раса ли са?
Друга раса са! И аз откровено казвам, че съм растистка спрямо тях!

е zначи не съм в час с расите. сигурна ли си, че има циганска раса? аz не помня добре биологията, но все ми се струва, че не са друга раса. И аz не ги търпя.
Цитирай

През девет форума в десети

не мисля, че българина е расист, а и ненавистта спрямо циганите не мисля, че е расиzъм. Затова попитах. В крайна сметйка циганите друга раса ли са? Или просто друга наросност / общност?

И циганите са от индоевропейската раса като нас, така че за расизъм изобщо не може да става дума.
Аз определено се охарактеризирам като антипаразитистка.  Mr. Green
Цитирай

Хм... не, не мисля, че са друга раса. Друга народност са. Но е неоспорим факт, че българите трудно ги понасят.
Което не е учудващо, но все пак, т.к. извън града съжителстваме с циганска общност, която е 2/3 от населението - е за отбелязване факта, че градските цигани са други, а полските (селските) - различни, обикновено миролюбиви и трудолюбиви. Както във всеки народ и сред тях има много мърша.
Цитирай

Не сме ли кавказката? Rolling Eyes
Цитирай

на крилото на самолета

Това което представлява българинът е нещо много странно! Расизмът е омраза , а болшинството хора в тази страна мразят...и то мразят почти всичко и почти всички...
Винаги на някой нещо му пречи или нещо и някой го дразни...в този ред на мисли може да се каже , че сме расисти , да!
Никой не е в състояние да ме убеди , че в днешно време съществува любовта и уважението към ближния, всеки се е вкопчил здраво в ежедневието си изпълнено с битовизми и пет пари не дава за другите.
Абсолютен пример за това е войната по пътищата..., и нима ако някой го беше грижа за хората щяхме да даваме толкова жертви...?!
Расист е да , расист който мрази дори себе си...
Цитирай

През девет форума в десети

Има кавказки тип. Расата е една - индоевропейската. Към нея спадат и арабите, и евреите между другото.  Wink Laughing
А върха на въпросната раса го знаем всички.
Цитирай

Не, индоевропейска.
А иначе не мисля, че българинът е расист, въпреки ненавистта му към циганите.
Цитирай

вземи си почини малко , а и българинът да си почине от теб , нека човекът не се чувства виновен за всички беди на света
постоянно ,
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 139 отговора