Мазна кожа

  • 1 241
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 102
Случайно някой да е с мазна кожа и коса????
Аз съм и ми омръзна.Каквото и да приложа нямам кой знае какъв успех.
А за черните точки върху носа някой знае ли лек???
Ще съм доволна ако ми помогнете.

# 1
  • Мнения: 1 798
http://herbal.hit.bg/Cosmetics.html  Дано да ти е полезно.

# 2
  • Мнения: 2 596
Аз бях с мазна кожа преди да родя, но сега е по-добре. Значи само редовно правене на пилинг-маски, това ми помагаше. Разни кремове, само усложняваха положението. А също и редовно си мия лицето със сапун и хладка вода.
Но, ако наистина е много зле положението и заради черните точки трябва да ходиш поне веднъж месечно на козметик за процедури за дълбоко почистване на порите.

# 3
  • Мнения: 2 323
Цитат на: Bisi
А също и редовно си мия лицето със сапун и хладка вода.

абе, сапуна определено влошава състоянието на мазната кожа! може би при теб да се е пооправила, в следствие на раждането и на промяната на хормоните...
но определено, ако си с мазна кожа трябва да си я почистваш със специални продукти, които да балансират омазняването, а не да премахват изцяло външния слой мазнина, която има и защитна функция и която ако се премахне със сапуна, кожата дапълнително произвежда повече количество, за да компенсира липсата....

# 4
  • Мнения: 2 323
Цитат на: Мюрвет Ахмедова

Ще съм доволна ако ми помогнете.

ако искаш може да ми пишеш на лични, да ти пратя линк какво ползвам аз. аз съм с комбинирана кожа, но преборих точките #2gunfire

# 5
  • Мнения: 3 211
Аз съм много доволна от серията Pure zone на L'Oreal-почистваща пяна и крем.
За черните точки-козметик веднъж месечно, ако нямаш време както съм аз в момента-дълбоко почистваща маска на Swiss Formula веднъж седмично

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Най-добре козметик и то на 2 седмици веднъж, ако е много мазна. Между другото и ти поддържане да правиш.
Има едни измиващи препарати с абразивни частички. Като си се натоплила под душа масажираш лицето с тях. Аз даже съм си купила една машинка с четчица на нея и ефектът е по-добър от колкото масажа с ръка.
Течни сапуни специално направени за мазна кожа да почистват порите, други сапуни не ползвай само влошават положението. Тях също ги нанасям с електрическата четка. Хем масаж за лицето хем се почиства по-добре.
Обърни внимание на дневните кремове. Има специални, които създават матов ефект на кожата. Обикновено се предлагат под формата на гел. Наистина помагат и кожата ти не блести през деня. Преди да сложиш такъв крем почисти лицето с лосион специално за мазна кожа.
Пудри и фон дьо тен не ползвам никакви. Въпреки, че пише, че давали на кожата да диша все ми се струва, че запълват порите. Може и да греша. Предпочитам геловете с матов ефект.

# 7
  • Мнения: 1 102
Благодаря ви момичета че споделихте личните си опити.Ще се опитам да отида на козметика.

Общи условия

Активация на акаунт