Ангин-Хил ще ми помогне ли?

  • 3 075
  • 3
  •   1
Отговори
Моля помогнете ми.
От снощи имам висока (38.8 С) температура, днес също + разстройство. Леко ме боля гърлото, нямам други симптоми, нито хрема. Чувствам се ужасно.  Cry
Докторката, която мисля, че не е хомеопатка ми изписа едно хомеопатично: Ангин-Хил С и калциев глюконат. Обаче съм много зле и температурата не пада. Не съм ползвала досега хомеопатични лекарства, затова питам: Как мислите ще ми помогне ли?
Освен това кърмата ми намаля. Дали е от температурата или от разстройството?  Cry

 

# 1
  • Мнения: 1 559
Малко вероятно е да ти помогне хомеопатично лекарство, избрано наслуки. В хомеопатията лечението е според индивидуалните особености на пациента и цялостната картина, а не симптоматично. Възможно е да замажеш положението с този Ангин-Хил, но това ще доведе до потискане на симптомите и вкарването им на по-дълбоко ниво. Освен това въпросното лекарство не е монопрепарат, а хомеопатията лекува само с монопрепарати. Останалото е стреляне на посоки в тъмното и крие доста подводни камъни.
Съветвам те да не пиеш Ангин-а, а да отидеш на хомеопат (класически - това определение се налага, заради разни други системи, които лекуват с потенцирани лекарства, но не според принципите и законите на хомеопатията). След интервю той ще назначи лекарството, което е точно за теб. В хомеопатията няма универсални лекарства.

А за кърмата - защо не пуснеш питане и във форум "кърмене и захранване на бебетата". Там ще ти ударят едно рамо, ще получиш подкрепа и съвети. Simple Smile Сигурно си много изтощена от боледуването. Това е основният проблем с кърменето - от личен опит знам, че може да е много скапващо, ако и без това се чувстваш като парцал.  Кърмила  съм с Т 39,6-39,7...оцелях. Wink Важното е да пиеш достатъчно течности (билков чай - още по-добре лактогонен, вода, айрянче, сок и т.н.). Може да си вземеш и бирена мая на таблетки - също действа лактогонно. И най-вече опитай се да си почиваш и да кърмиш възможно най-често. Количеството кърма се определя предимно от честотата и ефективността на изпразване на гърдите (чрез кърмене/изцеждане). Колкото по-често кърмиш, толкова по-вече кърма ще имаш.

# 2
  • Мнения: 1 655
Ако е вируса с повръщането и разтройството, който върлува в момента, той минава за 1-2 дена при възрастните. Лекарката ти е изписала нещо, колкото да ти даде рецепта, както правят повечето лекари... Вероятно е да си се обезводнила и за това кърмата ти да намалява, увеличи течностите, спазвай диета - сухари, картофи, ориз, без мазнини и мляко и до няколко дена ще си добре.

# 3
  • Мнения: 1 737
Как мислите ще ми помогне ли?

Не, не го пий, мисля, че няма да ти помогне. По-добре не пилзвай никакви хомеопатични препарати, ако нямаш намерение да идеш при класически хомеопат.
Кърмата и е намаляла от болестта и температурата, като ти мине ще се увеличи по същия начин, но важното е да не спираш да кърмиш, независимо колко има. Предполагам, знаеш, че като се излекуваш може да си я увеличиш, като даваш на бебето да суче по-често от преди за няколко дни.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт