Заплата при работа на половин работен ден?

  • 4 326
  • 4
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Предлагат ми работа на половин работен ден, като редавната заплата за щата е 250лв., колко ще е заплащането за половин ден? Вярно ли е, че минималното заплащане при работа на половин ден е 180 лв., т.е. минималната работна заплата. Досега не съм изпадала в такова положение. Благодаря предварително.

# 1
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
вдигам нагоре темата - никой ли незнае?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 686
250/2 - тоест 125

180 е минималната работна заплата за 8 часов работен ден

# 3
  • Мнения: X
Малко законодателство:
От 1 януари 2007 г. до приемането на Националния план за действие по заетостта за 2007 г. субсидираното от държавния бюджет трудово възнаграждение на лицата, наети по програми и мерки за заетост по Закона за насърчаване на заетостта, се определя в размер 180 лв. за пълен работен месец при 8-часов работен ден и 1,07 лв. часова работна заплата.
При работа при непълно работно време възнаграждението следва да се изчислява пропорционално на отработените часове. С други думи лицето ще получава половината от това, което е получавало до момента. На тази база се изчисляват и внасят и дължимите осигурителни вноски или обезщетения.
Що се отнася до трудовия стаж, посочено е, че за един ден трудов стаж се признава работата през не по-малко от половината от законоустановеното за деня работно време.
В тази връзка ако лицето работи не по-малко от половината от установеното за него работно време, то ще има право на платен годишен отпуск в пълен размер, който е не по-малко от 20 работни дни.
Дано да съм помогнала  Simple Smile

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 147
Ако ти трябва кредит с тази осигуровка на  4 часа е невъзможно!!

Общи условия

Активация на акаунт