Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

Велико Търново

Здравейте, от седмица кърмата ми върви доста бавно, бебчо трудно суче, измаря се и се изнервя, аз се доизцездам след това, в гърдата ми има кърма, а в помпичката виждам, че едва тече, понякога дори напипвам бучки , но не мога да се доизцедя. Възможно ли е по някакъв начин да са ми се запучили каналчетата и как да си помогна?
Цитирай
преди 2 дена бях пуснала тема-гърдата ме боли ужасно...незнам дали си я прочела...та сега в същата има огромна буца,която ,колкото и да се опитвам да цедя...ммм-нищо...не се разнася и туй то...ще следя темата ти,да чуя мнението на другите мами
Цитирай

Велико Търново

прочетох я, аз още нямам голяма буца, дано да се размине, че понаболява и усещам като тежест
аз незнам на теб Гармастан дали ще ти помогне, той е за външни раздразнения, учудвам се че при такъв проблем не си се чула с лекар още, все пак си имала оперативна намеса преди това
Цитирай

в сърцето на мъжа си!

Цеди се усилено с помпата, иначе не ти мърда мастит. Колкото и бавно да тече, настоявай, само така ще разбиеш буците и ще отпушиш каналчетата.
Цитирай

София

Пробвай да си цедиш след като си взела горещ душ. Тогава каналите ти са най-отворени. Когато кърмиш бебето - му давай да суче първо от проблемната гърда.  Дано се оправиш бързо.  Hug
Цитирай

Монреал

Ох и аз вече за втори път имам запушени каналчета. Първия път се оправих със масаж под горещата струя на душа, но сега направо съм се видяла в чудо. Имам една буца от вчера и не ще и не ще да се разнесе.  newsm45 Болиииииии
Цитирай

Atlanta-USA/Варналийка

Ох, моми4ета, знам ви болката много добре. Преди няколко месеца, от никъде по4нах да полу4авам запушени канал4ета и се видях в 4удо. По4нах да пия и Лецитин, не мисля 4е ми помогна, но в дебелите книги пише 4е помагало. Обикновено го полу4авах събота и неделя.  Най-добрия на4ин, третираш докато не се оправи ина4е става от лошо по-лошо! Горещи душове, и даваш на беб4о да су4е колкото се може по-продължително. Мен винаги бебка ми ги е отпушвала канал4етата. Но по принцип кърменето е най-добрия лек за запушено канал4е! При мен лошото беше 4е се слу4ваше посреднощ и бебка беше сънлива и неиска да цоцка много и до сутринта е станало по-зле. Помпата не ми помогна изобщо.  Единия път се мъ4их да нама4кам гърдата и да цедя, адски боли, но както казах, колкото по-интензивно го третираш и по-бързо се оправи, толкова по-добре за теб. След като се отпуши, няколко дена бебка като засу4е и гърдата още боли. Може да имаш и бели4ко петънце на зърното, за това има няколко варианти, аз ли4но от4оплих, от там обикновено тръгва мляко, но в пове4ето слу4аи по време на кърмене, беб4о си го маха (омеква и се отделя). Успех и не се предавай!
Цитирай

София

Ох и аз вече за втори път имам запушени каналчета. Първия път се оправих със масаж под горещата струя на душа, но сега направо съм се видяла в чудо. Имам една буца от вчера и не ще и не ще да се разнесе.  newsm45 Болиииииии

мисля, че за 1 ден буца не може да се разнесе. Но щом си я усетила - ще се оправи. Моите буци стояха поне седмица... ooooh!
Цитирай

Монреал

За моя най-голяма радост буцата се разнесе - сега напипвам по-малки твърдинки, които са по-лесни за оправяне. Правих масаж, а също така и горещ компрес по време на кърмене. Болката е значително по-малка в момента.  Йеее newsm53
Цитирай

Топлите компреси преди кърмене и изцеждане имат наистина голям ефек. Опитвайте се да разнесете буците че недай боже да ви се образува мастит
Цитирай

Аз да ви използвам темата и да попитам :
Аз отбих и искам да си спра кърмата, мислех да изцеждам по- малко от време навреме, докато намалее сама, но в едната гърда имам буца,а и другата страшно боли  Tired
Бебо не суче,а с помпата изпомпвам много,но не ми минава болката, само леко отслабва!
Какво да правя, не искам да се цедя,защото не искам повече кърма! (не мога да повярвам ,че го казвам Smile )
Дайте съвет.
Цитирай

Най-добре посети гинеколога си. Има инжекции за спиране на кърмата , но в това той най-добре ще те упъти
Цитирай

във фурната

И аз бях със запушени каналчета миналия месец.Оправих се с горещи компреси преди кърмене,пиех и Лецитин 4x1 докато се отпушат,след това продължих още седмица по1 на ден и Окситоцин капех по 1 к.във всяка ноздра 20 мин преди кърмене .За 2 дни нещата се оправиха.
Цитирай

Момичета и аз имам една бучка на лявата гърда,на ареолата.И цялата ми гърда е твърда и напрегната.Бебчето ми е на 3 месеца.Добре сучи.Много съм притеснена.Утре ще ходя на лекар.Правя си горещи компреси,цедя на ръка,с помпичка също цедя,но за сега няма никакъв ефект.Много е неприятно.
Цитирай

Atlanta-USA/Варналийка

И пак да повторим: давай на бебето да су4е от болната гърда пове4е, след като си направила горещ компрес.  Както казах на мен бебка ми отпуши канал4етата, за отрицателно време, и то вси4ките няколко пъти когато бяха запушени. Доктора може би само ще ти каже дали е мастит или не, но мисля 4е не е, и може да ти предпише нещо. Дано скоро да се оправиш! Колкото по-бързо действаш, толкова по-добре. Аз като давах на бебка от болната гърда, давах, докато не усетя 4е тръгва млякото и по4ва да гълта на големи глътки. Другата гърда обикновено изцеждах, да не си направя беля и с нея.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора