Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нова Загора

Сега съм на 33г, но на12г прекарах варицела но в комбинация с двустранна пневмония и хепатит А. Преди няколко години в резултат на стре ми откриха Херпес зостърр моля да ми помогнете със съвет как се лекува и по-точно как да остане в латентен стадии?  bouquet
Цитирай

София

По принцип при боледуване с варицела вируса остава в нервната тъкан и си дреме там. Нещо - страс, инфекция може да го накара да се активира и тогава идва мъчителния херпес зостер. Преди 6 години успях да изкарам и моя на бял свят и бях откачила от болка, бях закъсняла и за ацикловир. Обикновено някакъв изключително силен стрес го отключва - смърт на близък човек, развод, загуба на нещо. Профилактика - подсилване на имунната система, който както го разбира и с каквото реши - класически мултивитамини, хранителни добавки, хомеопатия, физически занимания - важното е човек да се чувства във форма.
Цитирай

София / Пловдив

Има поддържаща терапия с ацикловирни таблетки.
Прилага се по схема през определен период от време и при херпес зостер и при симплекс. Плюс засилване на имунитета, както писа Morgana.
Консултирай се с лекар и успех!
Цитирай

ако няма признаци - не се лекува, подържа се имунитета със спокоиствие и силна храна. ако има признаци... лечения бол. ако е мнооого упорит - автоваксина.
Цитирай

софия

на мъж ми му излиза такъв херпс в окото. Страшна болка е. Обикновенно му излиза след силен стрес, и задължително при всяко вирусно заболяване. Но и аз знам така - засилване на имунитета. той пие бирена мая.
Цитирай
от години съм така. излиза ми на срамните устни. болките са страхотни, ацикловира ги успокоява.всичко съм пробвла освен ваксина, но съм забелязала че имам ли някакъв проблем или вирусче -хоп ето го и него. това е, голяма гадост
Цитирай

София

Всички писали за това заболяване сте възрастни. Туко що научих че на най-добрата ми приятелка бебето, което е на 7 месеца има херпес зостер. Теди беше новородено, когато баща му се разболя от варицела. Явно го е заразил. педито казала, че имало такива много редки случеи, при които дреме вируса в детето и се проявява по-късно. Много съм озадачена-защо не се е разболял от варицела, а направо от херпес зостер. Има ли някой повече информация за това заболяване при децата-как протича, бързо ли отшумява, означава ли това, че за цял живот ще си носи вируса в себе си? Горкото бебе -много го боляло.  Crying or Very sad
Цитирай

под тепетата

Това ми звучи почти невъзможно! На моя колежка бяха объркали детето така(4г. и също непрекарало варицела) и то в кожна клиника! Накрая се намери свястна лекарка която откри, че е нещо свързано с птици. Ако няма в нервните окончания останал вирус,как ще се разболее от херпес зостер? Обривът върви само по нерва,в който дреме вируса. Знам, че лечението е дълго и трудно.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.