Игри, моделиране и апликации за малки и големи.

  • 247 307
  • 1 662
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 568
Напоследък чета само теми за гърнета, детски градини и ясли, биберони, залъгалки - кризи всякакви.
Никой не пише за това дали правите някакви творчества с децата - рисунки, апликации, пластелин ... каквото се сетите.

Ние снощи правихме зоопарк от пластелин. Жалко, че не го снимах.
Правим и много апликации - с листа, цветни хартии, както и фигурки от ролки от тоалетна хартия, фигурки - оригами също.
Идеи си черпя от разни сайтове, които са споделяни и друг път тук.

Знам, че е лято и че се прекарва мнооого време навън, но все пак и за творчество остава по някоя и друга минутка.
Ще ми бъде много интересно какво творят малките ръчички с ваша помощ.

Утре ще снимам нашите произведения Simple Smile

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 15:37 от Reza

# 1
  • Мнения: 3 740
Ние защо си нямаме творческа тема?

Сигурно защото Анда я няма. Mr. Green

Браво на тебе!  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 567
Тази тема може да е за по малките творци, но да споделя моята от по малка, а и до сега какво твори.
От ролките на тоалетната хартия също прави различни неща. Любимото разбира се е биноклите  Simple Smile Или пък прави разни рисунки по тях. Прави си книжки - рисува и слага текстове към тях. Или миниатюрни учебници за куклите. Посуди от глина - изпича ги на слънце и после ги украсява  Simple Smile
Интересното е, че никой не и е показвал тези неща. Аз съм доста не творческа натура, а баща и много го бива, но пък няма време. Явно детето си е наследило усета и таланта(от баща си разбира се  Simple Smile ) и само си ги развива  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 96
Големият ми син е на 3,5 год. и скоро правихме картичка за РД на тати - от цветна хартия. Представляваше фон, торта с глазура и свещичка с пламъче отгоре. Аз изрязох фигурките, а той трябваше да ги залепи. За пожеланието (предварително написано на отделен лист) се чудих между два варианта: или да изрежа всички думи поотделно и да накарам сина ми да ги залепи така, както иска (да разсмея мъжа ми със забавните комбинации, които сигурно щяха да се получат) или да изрежа пожеланието на отделни изрази, в различни форми, да очертая формите върху картичката и да накарам сина ми да намери на всяка част мястото (нещо като пъзел). Избрах второто. 

# 4
  • Мнения: 27 524
Хубава тема, но ние още не можем да се включим  Blush Ще се радвам да разглеждам снимките на вашите произведения  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 807
Смайли, много хубава тема започваш - поздравления   bouquet

Би ли споделила сайтовете, които си открила?
Аз не съм се сещала да търся по нета  Blush - аз им измислям разни нещица, с помощта на подходящи аксесоари, де.


Моите човечета като че ли най-много от всички творчески занимания обичат апликациите - с цветни хартии, листа, макарони (ако не са цветни оцветяваме макарончетата с боички).
Обичат и сами да изрязват разни фигурки и после да ги лепят.  Grinning

Много ефектно пресъздаваме идването на пролетта...
Намирам подходящ храст, или просто клончета от дърво, които поставям в шише с пясък, за да не пада. Режем цветовете или плодовете на дървото и след това лепим върху клонките.
Слагаме и листенца също.
А после го слагаме на място, недостъпно за Мони  Laughing

Рисуването с водни боички и отпечатването на разни фигурки върху листите (имаме такива от дунапрен), също им е едно от най-любимите занимания.
Обожават също да правят отпечатъци на крачетата и ръчичките.
Даже мисля скоро да им купя възможно най-големия лист кадастрон и да ги оставя да творят сами  Heart Eyes
За последния рожден ден на татито отпечатахме 3 десни ръчички върху тортата (как успях да я направя за единствения ми свободен 1 час през деня и аз не знам), след което поръсих шоколадови пръчици върху очертанията на ръчичките, за да се откроят на фона на белия крем, с който бях залила тортата.
Изненадата за съпруга ми, като се прибра от работа, беше огромна  Heart Eyes

Няколко пъти сме правили, или по-точно аз съм правила  Wink, отпечатък на ръчичка и краче - на всяко едно от моите човечета, поотделно и всички заедно, от бяла глина - един прекрасен и мил спомен за цял живот.

Мислех даже скоро да им взимам глина и да ги оставя те да направят някакви фигурки, които после да оцветят.
Дани досега е оцветявал само готови такива.
 
С пластилин също обичат да играят, но предпочитат главно аз да майсторя, а те само да "закачат" отделните частици на местата им, основно Дани, де.
Ивето предпочита да реже пластилина на малки частици.
Имаме една интересна преса за пластилин - приставката отпред се сменя и се получават различни фигурки и/или елементи, с които да майсториш нещо - много ефектно се получава, т.к. има голямо разнообразие от приставки, а и никога не можеш да изпипаш (поне аз, де) в детайли това, което всъщност "майстори" пресата.
Имаме и малки кутиики с пластилин, върху капачетата на които са изобразени животни - слага се пластилина, притиска се и се получават животинчетата - идентично е на формичките за пясък.
Това Ивето го може и сама и е много горда от зоопарка, който пресъздава  Heart Eyes

Обичат и да рисуват, но предимно Ивето.
Дани умее да рисува самолет, кораб и животни (без да ги оцветява, това не е по вкуса му), а Ивето главно кръгчета и цветя (засега).
Тя обича да оцветява и перфектно запълва кръгчета всякакви размери.
Постоянно ме кара да й рисувам рибки и винаги иска да са 5 на брой - риба тати, риба мама, риба бати, риба кака и риба бебе.  Heart Eyes
Най-се радва на рибките бебета.
Мони също обича да "рисува" - драска си нещо човечето и мноооого се кефи, че и неговия лист хартия става весел  Grinning
Само това умее да твори - засега  Wink

Фигурки-оригами не съм им правила много досега, макар че си купих и една книжка за такива.


А вие какво майсторите с ролките от тоалетна хартия - не съм се сетила дори, че може да ги използвам с творческа цел  Wink

# 6
  • Мнения: 1 568
Радвам се, че въпреки късния час снощи, има ентусиасти за творчество  Hug

За тези, които си мислят, че е рано, а именно Блонди - не е така! И драсканиците по лист хартия с пастели, фулмастри и водни бои е творчество  Wink
Да не говорим, че на тази възраст вече добре се справят с пластелина.
Ето една статия по въпроса, на която попаднах вчера: http://maminsite.ru/early.files/tvor2.htm. Накратко - детето спокойно може да лепи късчета пластелин ннякъде и да ги размазва на цветни петна, да прави "саламчета" и топченца между ръчичките.
Онзи ден правихме и клетки на зоопарка и Дара бучи клечки за зъби върху праче пластелин - ужасен кеф.
И ние имаме такива формички /тип пясъчни/, но след като натъпча там пластелина после много трудно се изважда и нищо не се получава. Някакви идеи? Може би самите форми би трябвало да са от по-мека пластмаса  Thinking

За ролките тоалетна хартия - ето от тук си печатам темплейти - http://www.dltk-kids.com/type/tp_roll.htm Изрязваме и лепим. Имаме няколко - на на-любимите ни приказни герои - Снежанка и едно джудже, на вълка и червената шапка, пате ... Разиграваме приказките с тяхна помощ.

И изобщо в този сайт - http://www.dltk-kids.com/ има страхотни идеи за всякакви неща.
Чакам снимки и от вас, аз днес също ще се опитам да пусна.

# 7
  • Мнения: 1 568

Това са фигурките от ролките тоалетна хартия. Много са изпомачкани, но и много ги разнасяме насам натам. На Снежанка й липсва роклята.


Тази пица я разпечатах от тук:http://www.makingfriends.com/preschool/paper_pizza.htm
Аз изрязвам, тя лепи. Сега я пече в нейната фурна и я сервира на куклите.
Сега съм приготвила и този сладолед http://www.makingfriends.com/icecream_cone.htm, но не сме стигнали до него.

Тези форми за оцветяване са страхотно упражнение за нацелване на очертанията: http://www.makingfriends.com/preschool/dot_art.htm


Това направихме от листа, които събрахме от дърветата. Идеята е по принцип за есенни листа, но и сега става.


Това е една от първите й самостоятелни творби с водни бои. Закачили сме я гордо на вратата на стаята й.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Браво, Смайли Grinning Много хубави и интересни неща. Напоследък нищо не правя с дъщеря си. Тя почти не се задържа вкъщи, а мен ме мързи Embarassed Последно правихме за Великден фигурки от глина /цветенца, пеперудки, калинки/, които оцветявахме с темперни бои и цветя и пеперуди от картон, които накичихме по шкафовете и вратите.

# 9
  • Мнения: 1 877
Въпреки,че таткото ни е художник,Боян няма никакво влечение към тези неща (колко пъти се оптвам да го прилъжа да рисуваме или пеем).Като вземем някоя книжка за оцветяване,ме кара аз да оцветявам и не иска,и не иска да се включи и туй то...!!!
Иначе много се радвам като гледам произведения на деца!Така че приветствам темата!
Смайли,много са хубави нещата!Браво!

# 10
  • Мнения: 3 479
Матей много обича да правим разни неща от пластелин. Аз правя частите, а той ги сглобява. Предимно правим животни от любими анимационни филми.
Засега това ни е творческата активност.

# 11
  • Мнения: 2 807
Смайли , благодаря ти за линковете!  Hug

Не се бях сетила, че мога да свалям готови нещица за лепене (като пицата) от нета.  Blush
Ще ми спести доста време, благодаря ти   bouquet - иначе аз рисувам и оцветявам, а те режат и лепят.

Много са хубави нещицата, които сте направили!  Grinning
Похвали и прегърни малките работливи ръчички от мен!  Heart Eyes

Можете да направите и таралеж с клечки за зъби - набучват се върху сварен картоф  Grinning
Ние сме слагали черен пипер за очички.
И двамата много харесват да редят "бодлите"  Heart Eyes
А веднъж бях намерила и картоф с муцунка, който досущ приличаше на таралеж  Simple Smile

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Смайли, страхотни неща! Браво!   bouquet

# 13
Поздравления за хубавата тема Heart Eyes
С моите деца също творим, правим апликации, фигурки от глина, от гипс(любимите), понякога от тесто.Също стават много хубави тези, които върху балон се лепят хартийки и после се пука балона и се запазва формата.

# 14
  • Мнения: 2 051
Смайли, рисунката е много обещаваща! Laughing

Правим и ние, но не много често, защото и в градината доста се занимават с такива работи - месят, рисуват с шоколад и кетчуп, разни такива.

Не изхвърляме никаква амбалажна хартия, а рисуваме по нея море, риби и тн....или планина, гора итн....всъщност каквото излезе Mr. Green.
От стари кашони скоро си изрязахме прозорец, от други амбалажни хартии си направихме перденца, изрязахме саксийка с цвете, забучихме истинско клонче и закачихме едно пиленце, ,  не знам защо решихме, че е феникс Laughing Сложихме го на стената, разбира се Laughing, още един прозорец не е лошо  Grinning.

Пак от стари кашони съвместно с големите деца правиха къща и я боядисваха, разкрасяваха отвъртре и отвън, лошото, че картонът не е много стабилен и вече доста се разпадна - много се намъкват вътре, а е тясна и за двете. Който е правил - някакви идеи за по-траен материал за къщичка?!? newsm78

Като правим сандвичи ги правим под формата на лица, животни, слънца и луни, земни и извънземни.
Правим костюми и маски от всякакви парцалаци, после танцуваме с тях или плашим околните.


А в детската градина децата сами си нащамповаха фанелките с различни фигурки и цветове. Комплект печати, малко текстилна боя, съхнене, после едно гладене за да се фиксира боята и - нова дрешка собствено производство!

Общи условия

Активация на акаунт