Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 1 662 отговора
Напоследък чета само теми за гърнета, детски градини и ясли, биберони, залъгалки - кризи всякакви.
Никой не пише за това дали правите някакви творчества с децата - рисунки, апликации, пластелин ... каквото се сетите.

Ние снощи правихме зоопарк от пластелин. Жалко, че не го снимах.
Правим и много апликации - с листа, цветни хартии, както и фигурки от ролки от тоалетна хартия, фигурки - оригами също.
Идеи си черпя от разни сайтове, които са споделяни и друг път тук.

Знам, че е лято и че се прекарва мнооого време навън, но все пак и за творчество остава по някоя и друга минутка.
Ще ми бъде много интересно какво творят малките ръчички с ваша помощ.

Утре ще снимам нашите произведения Smile
« Последна редакция: Пет., 09 Ноем. 2007, 15:37 от Reza »
Цитирай

Ние защо си нямаме творческа тема?

Сигурно защото Анда я няма. Mr. Green

Браво на тебе! bouquet
Цитирай

Тази тема може да е за по малките творци, но да споделя моята от по малка, а и до сега какво твори.
От ролките на тоалетната хартия също прави различни неща. Любимото разбира се е биноклите  Smile Или пък прави разни рисунки по тях. Прави си книжки - рисува и слага текстове към тях. Или миниатюрни учебници за куклите. Посуди от глина - изпича ги на слънце и после ги украсява  Smile
Интересното е, че никой не и е показвал тези неща. Аз съм доста не творческа натура, а баща и много го бива, но пък няма време. Явно детето си е наследило усета и таланта(от баща си разбира се  Smile ) и само си ги развива  Love
Цитирай

Големият ми син е на 3,5 год. и скоро правихме картичка за РД на тати - от цветна хартия. Представляваше фон, торта с глазура и свещичка с пламъче отгоре. Аз изрязох фигурките, а той трябваше да ги залепи. За пожеланието (предварително написано на отделен лист) се чудих между два варианта: или да изрежа всички думи поотделно и да накарам сина ми да ги залепи така, както иска (да разсмея мъжа ми със забавните комбинации, които сигурно щяха да се получат) или да изрежа пожеланието на отделни изрази, в различни форми, да очертая формите върху картичката и да накарам сина ми да намери на всяка част мястото (нещо като пъзел). Избрах второто. 
Цитирай

Хубава тема, но ние още не можем да се включим  Blush Ще се радвам да разглеждам снимките на вашите произведения  Smile
Цитирай

Смайли, много хубава тема започваш - поздравления  bouquet

Би ли споделила сайтовете, които си открила?
Аз не съм се сещала да търся по нета  Blush - аз им измислям разни нещица, с помощта на подходящи аксесоари, де.

Моите човечета като че ли най-много от всички творчески занимания обичат апликациите - с цветни хартии, листа, макарони (ако не са цветни оцветяваме макарончетата с боички).
Обичат и сами да изрязват разни фигурки и после да ги лепят.  Very Happy

Много ефектно пресъздаваме идването на пролетта...
Намирам подходящ храст, или просто клончета от дърво, които поставям в шише с пясък, за да не пада. Режем цветовете или плодовете на дървото и след това лепим върху клонките.
Слагаме и листенца също.
А после го слагаме на място, недостъпно за Мони  Laughing

Рисуването с водни боички и отпечатването на разни фигурки върху листите (имаме такива от дунапрен), също им е едно от най-любимите занимания.
Обожават също да правят отпечатъци на крачетата и ръчичките.
Даже мисля скоро да им купя възможно най-големия лист кадастрон и да ги оставя да творят сами  Love
За последния рожден ден на татито отпечатахме 3 десни ръчички върху тортата (как успях да я направя за единствения ми свободен 1 час през деня и аз не знам), след което поръсих шоколадови пръчици върху очертанията на ръчичките, за да се откроят на фона на белия крем, с който бях залила тортата.
Изненадата за съпруга ми, като се прибра от работа, беше огромна  Love

Няколко пъти сме правили, или по-точно аз съм правила  Wink, отпечатък на ръчичка и краче - на всяко едно от моите човечета, поотделно и всички заедно, от бяла глина - един прекрасен и мил спомен за цял живот.

Мислех даже скоро да им взимам глина и да ги оставя те да направят някакви фигурки, които после да оцветят.
Дани досега е оцветявал само готови такива.

С пластилин също обичат да играят, но предпочитат главно аз да майсторя, а те само да "закачат" отделните частици на местата им, основно Дани, де.
Ивето предпочита да реже пластилина на малки частици.
Имаме една интересна преса за пластилин - приставката отпред се сменя и се получават различни фигурки и/или елементи, с които да майсториш нещо - много ефектно се получава, т.к. има голямо разнообразие от приставки, а и никога не можеш да изпипаш (поне аз, де) в детайли това, което всъщност "майстори" пресата.
Имаме и малки кутиики с пластилин, върху капачетата на които са изобразени животни - слага се пластилина, притиска се и се получават животинчетата - идентично е на формичките за пясък.
Това Ивето го може и сама и е много горда от зоопарка, който пресъздава  Love

Обичат и да рисуват, но предимно Ивето.
Дани умее да рисува самолет, кораб и животни (без да ги оцветява, това не е по вкуса му), а Ивето главно кръгчета и цветя (засега).
Тя обича да оцветява и перфектно запълва кръгчета всякакви размери.
Постоянно ме кара да й рисувам рибки и винаги иска да са 5 на брой - риба тати, риба мама, риба бати, риба кака и риба бебе.  Love
Най-се радва на рибките бебета.
Мони също обича да "рисува" - драска си нещо човечето и мноооого се кефи, че и неговия лист хартия става весел  Very Happy
Само това умее да твори - засега  Wink

Фигурки-оригами не съм им правила много досега, макар че си купих и една книжка за такива.

А вие какво майсторите с ролките от тоалетна хартия - не съм се сетила дори, че може да ги използвам с творческа цел  Wink
Цитирай

Радвам се, че въпреки късния час снощи, има ентусиасти за творчество  Hug

За тези, които си мислят, че е рано, а именно Блонди - не е така! И драсканиците по лист хартия с пастели, фулмастри и водни бои е творчество  Wink
Да не говорим, че на тази възраст вече добре се справят с пластелина.
Ето една статия по въпроса, на която попаднах вчера: http://maminsite.ru/early.files/tvor2.htm. Накратко - детето спокойно може да лепи късчета пластелин ннякъде и да ги размазва на цветни петна, да прави "саламчета" и топченца между ръчичките.
Онзи ден правихме и клетки на зоопарка и Дара бучи клечки за зъби върху праче пластелин - ужасен кеф.
И ние имаме такива формички /тип пясъчни/, но след като натъпча там пластелина после много трудно се изважда и нищо не се получава. Някакви идеи? Може би самите форми би трябвало да са от по-мека пластмаса  Thinking

За ролките тоалетна хартия - ето от тук си печатам темплейти - http://www.dltk-kids.com/type/tp_roll.htm Изрязваме и лепим. Имаме няколко - на на-любимите ни приказни герои - Снежанка и едно джудже, на вълка и червената шапка, пате ... Разиграваме приказките с тяхна помощ.

И изобщо в този сайт - http://www.dltk-kids.com/ има страхотни идеи за всякакви неща.
Чакам снимки и от вас, аз днес също ще се опитам да пусна.
Цитирай

Това са фигурките от ролките тоалетна хартия. Много са изпомачкани, но и много ги разнасяме насам натам. На Снежанка й липсва роклята.

Тази пица я разпечатах от тук:http://www.makingfriends.com/preschool/paper_pizza.htm
Аз изрязвам, тя лепи. Сега я пече в нейната фурна и я сервира на куклите.
Сега съм приготвила и този сладолед http://www.makingfriends.com/icecream_cone.htm, но не сме стигнали до него.

Тези форми за оцветяване са страхотно упражнение за нацелване на очертанията: http://www.makingfriends.com/preschool/dot_art.htm

Това направихме от листа, които събрахме от дърветата. Идеята е по принцип за есенни листа, но и сега става.

Това е една от първите й самостоятелни творби с водни бои. Закачили сме я гордо на вратата на стаята й.
Цитирай

Браво, Смайли Very Happy Много хубави и интересни неща. Напоследък нищо не правя с дъщеря си. Тя почти не се задържа вкъщи, а мен ме мързи Embarassed Последно правихме за Великден фигурки от глина /цветенца, пеперудки, калинки/, които оцветявахме с темперни бои и цветя и пеперуди от картон, които накичихме по шкафовете и вратите.
Цитирай

Въпреки,че таткото ни е художник,Боян няма никакво влечение към тези неща (колко пъти се оптвам да го прилъжа да рисуваме или пеем).Като вземем някоя книжка за оцветяване,ме кара аз да оцветявам и не иска,и не иска да се включи и туй то...!!!
Иначе много се радвам като гледам произведения на деца!Така че приветствам темата!
Смайли,много са хубави нещата!Браво!
Цитирай

Матей много обича да правим разни неща от пластелин. Аз правя частите, а той ги сглобява. Предимно правим животни от любими анимационни филми.
Засега това ни е творческата активност.
Цитирай

Смайли , благодаря ти за линковете!  Hug

Не се бях сетила, че мога да свалям готови нещица за лепене (като пицата) от нета.  Blush
Ще ми спести доста време, благодаря ти  bouquet - иначе аз рисувам и оцветявам, а те режат и лепят.

Много са хубави нещицата, които сте направили!  Very Happy
Похвали и прегърни малките работливи ръчички от мен!  Love

Можете да направите и таралеж с клечки за зъби - набучват се върху сварен картоф  Very Happy
Ние сме слагали черен пипер за очички.
И двамата много харесват да редят "бодлите"  Love
А веднъж бях намерила и картоф с муцунка, който досущ приличаше на таралеж  Smile
Цитирай

Смайли, страхотни неща! Браво!  bouquet
Цитирай

Поздравления за хубавата тема Love
С моите деца също творим, правим апликации, фигурки от глина, от гипс(любимите), понякога от тесто.Също стават много хубави тези, които върху балон се лепят хартийки и после се пука балона и се запазва формата.
Цитирай

Смайли, рисунката е много обещаваща! Laughing

Правим и ние, но не много често, защото и в градината доста се занимават с такива работи - месят, рисуват с шоколад и кетчуп, разни такива.

Не изхвърляме никаква амбалажна хартия, а рисуваме по нея море, риби и тн....или планина, гора итн....всъщност каквото излезе Mr. Green.
От стари кашони скоро си изрязахме прозорец, от други амбалажни хартии си направихме перденца, изрязахме саксийка с цвете, забучихме истинско клонче и закачихме едно пиленце, ,  не знам защо решихме, че е феникс Laughing Сложихме го на стената, разбира се Laughing, още един прозорец не е лошо  Very Happy.

Пак от стари кашони съвместно с големите деца правиха къща и я боядисваха, разкрасяваха отвъртре и отвън, лошото, че картонът не е много стабилен и вече доста се разпадна - много се намъкват вътре, а е тясна и за двете. Който е правил - някакви идеи за по-траен материал за къщичка?!? newsm78

Като правим сандвичи ги правим под формата на лица, животни, слънца и луни, земни и извънземни.
Правим костюми и маски от всякакви парцалаци, после танцуваме с тях или плашим околните.

А в детската градина децата сами си нащамповаха фанелките с различни фигурки и цветове. Комплект печати, малко текстилна боя, съхнене, после едно гладене за да се фиксира боята и - нова дрешка собствено производство!
Цитирай

1-14 от 1 662 отговора