Откога в проходилка?

  • 3 442
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 242
Според мен никога  Peace
двама ортопеди са ми препоръчвали да не използвам каишки и проходилки
Зори почна да щъка рано рано, но 2-3 месеца трябваше да я държим за ръка преди да се пусне. Хич не ни беше лесно (тя просто нямаше умора) но нито проходилка нито каишки купихме

# 46
  • Мнения: 620
Никога!
според мен лекарите ти са прави, нашите ортопеди също не ги препоръчват.

# 47
  • Мнения: 545
Никога!
според мен лекарите ти са прави, нашите ортопеди също не ги препоръчват.
На същото мнение съм. Синът ми не е ползвал такава - направо на пода към 8-9 месечна възраст.

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Така е ,то моят син на 8 месеца можеше сам да излезе от нея.
За какво му е тогава.

# 49
  • Мнения: 5 362
На 6 мес. сложих Кали в проходилка.

# 50
  • Мнения: 8 769
Въобще не съм ползвала проходилка.

# 51
  • Сливен
  • Мнения: 197
Аз слагах Гого на 5 мес. за по 3-4 мин. и се чувстваше страхотно. Смееше се,играеше с висулките на паяка.И нямаше 11 мес. като направи първите си крачки,което беше много изненадващо за нас и беше ужасно щастлив момент за всички ,защото очаквахме да проходи доста по-късно тъй като е доста по тежичък от повечета деца.Така че всяка майка сама трябва да вземе решение за детето си, не е нужно винаги да слушате доктори или някой друг.Никой по-добре от майката незнае кое е най добро за детето и. newsm07

# 52
  • Мнения: 6 164
От 6-я месец.

# 53
  • Мнения: 24 467
И двата пъти започнах да ползвам такава на около 6-месечна възраст на хлапетата. Първият я въртеше яко, непрекъснато тичаше с нея. Проходи на 10 месеца, въпреки изявленията, че щяла да спомогне за забавянето при прохождането му. Вторият пък не я харесваше много, та затова и почти не сме я ползвали, той предпочиташе да обикаля, заловен за нечии ръце и проходи на 12 месеца. И двамата си ходят нормално.

# 54
  • Мнения: 5 026
Около деветия.

# 55
  • Мнения: 7 416
Щях да пускам нова тема с питане относно проходилката,но ако авторката позволи ще попитам тук.
Живея в Испания и тук лекарите не я препоръчват,дори в здравния картон го пише.
Но дали някой може да ми обясни защо newsm78
  Нашия ортопед каза,че всичко трябва да става естествено и с времето си.Бебето сяда,пропълзява и прохожда само,също така,както и кашля ,и киха,и пръцка(с извинение,това са неговите думи).
  Според него проходилките,бънджита и всякакви подобни уреди са създадени не за доброто на бебето,а за улеснението на родителите,"да има бебето с какво да се занимава,а не аз да го занимавам"

# 56
  • Мнения: 1 910
Проходи си без никакви специални помощни средства.
На мен това ми се видя най-удачния вариант. Когато беше готов си потегли сам.

# 57
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Беше на около 5 месеца и половина когато го сложих за пръв път, в началото за по 2-3 минути, след това за повече! Започна да иска да седи на около 4 месеца и половина, така че си беше готов! Сега е на 11 месеца, но от 2-3  не иска да седи в нея, иска или някой да го държи или да ходи с нечия помощ!

# 58
  • Мнения: 6 461
Проходилка от 7 месец.
Въпреки ,че някои  от педиатрите я отхвърлят...лично аз не мисля,че тя с нищо не би навредила на детето.
И двете ми деца са били в проходилка.Не сме имали проблеми в това отношение.

# 59
  • Мнения: 4 621
Сложих я в проходилка на 7 месеца. На Яна и харесваше, че можеше да се движи свободно из къщи Peace

Общи условия

Активация на акаунт