За жълтъка

  • 1 157
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
И моята педиатърка така каза,но захраних чак на 1г и 3м.

# 16
  • Мнения: 2 381
На почти годинка въведох жълтъка Peace

# 17
  • Мнения: 2 567
Тъй като рано захраних, съответно и жълтък бях посъветвана рано да дам. Ами моята всеки път като дадях жълтък и повръщаше. Направих три опита и спрях. Нищо не и стана като не яде жълтък още като пеленаче. Но поне детето не повръщаше. Явно има нещо в жълтъка, което не се понася добре от малчовците.

# 18
  • Мнения: 5 401
Рано е и според мен!  Peace Тепърва ще въвеждам жълтъка..   bouquet

# 19
  • Мнения: 118
Аз дадох тези дни, Тео е на 7 месеца и половина. Нищо му няма, понесе го добре и му е мн вкусен.

# 20
  • Мнения: 344
Аз също съм захранила рано.Давам и зеленчуково и месно пюре.По принцип ми казаха че трябва да давам по полувин жълтък през ден със зеленчуковото пюре но аз давам по-рядко.Жълтъкът е нож с две остриета.Бебока може да развие някоя алергия от него.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз дадох рано, на 7 месеца. Нищо му няма на бебчо. Не давам редовно, а от време на време. Но от всичко прочетено във форума те съветвам по-добре изчакай и дай след 1г.  Peace

# 22
  • Мнения: 9 050
Аз захраних със жълтък малко преди да навърши 6 месеца, но това беше през Април. Не мисля, че е рано, ако нямате проблеми, но сезонът не е подходящ, така че по-добре изчакай до октомври. От Юни до Септември жълтък не се дава, защото яйцата бързо се развалят. Даже по принцип като захранваш с жълтък, ако имаш възможност да си намериш домашни яйца е най-добре. Питай някоя приятелка, близки, познати. Все някой има баба на село.

# 23
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Не бързай със жълтъка.Аз дадох когато Виктор беше на 6 м. и се изрина целия.Сега давам когато се сетя - 1 път седмично по половин жълтък.

# 24
  • някъде
  • Мнения: 4 954
Захраних късно и досега съм давала 3 пъти по малко жълтък /малчо е на 11 месеца/

# 25
  • Мнения: 4 447
И аз мисля,че му е рано... и мепритесняват много купишкитя яйца, като дойде време да му давам, ще е от домашни. Пък и чух, чеможело с пъдпадъчи яйца... само незнам те как ще са домашни  Mr. Green

Приятно захранване, давай каквото прецениш и както го усещаш! Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 368
На осем навършени месеца, педиатърката ме посъветва да включа жълтък четвъртинка през ден в зеленчуковото пюренце. Влади е захранен на 6 месеца, а дотогава беше изцяло на кърма.

# 27
  • Мнения: 363
аз въведох жълтъка след 6 месец

# 28
  • Мнения: 46 403
Рано е. Аз бих изчакала след 1 година.

На моето дете дадох а 1г. и 7м.

# 29
  • Мнения: 8 242
Още не съм давла жълтък (на 1 г.).. Като мине лятото тогава смятам  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт