за безсънието

  • 2 069
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 473
Моят бебок спи почти непрекъснато, на обяд спи поне два часа, сутрин след като яде в 6.00 спи до към 9,30 и аз през това време оправям домакинската работа. Безсънието при мен е постоянно, свикнах вече и се наспивам с 6 часа най-много.

# 16
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Веднъж в месеца може и да ми се случи да се наспя като бял човек. Децата много се въртят и ставам да ги завивам по няколко пъти на нощ. Сутрин до 7 ч. трябва да съм станала. Често на работа съм недоспала и се наливам с кафета.

 Peace

На работа гледам ето така  #Crazy #Crazy #Crazy

И така си карам вече 4 години. В началото много се тормозех, после просто се примирих с безсънието и  ... ми олекна. Сега пак не си доспивам, но затова пък го приемам философски.

# 17
  • Мнения: 388
Не веднъж съм писала,че имам вечно будни деца.Когато каката се научи да спи по 7-8часа се роди малката и всичко започна от начало.И двете до годинка спяха на пресекулки по 3-4часа на денонощие.Сега голямата е на 10г.,най-късно в 7ч е станала,малката също(3г.).Сигурно са се метнали на мен,лягам късно и ставам в 6ч. всяка сутрин(общо около 4-5ч сън).Чувствам се добре и се свиква. Peace

# 18
  • Мнения: 1 181
и аз не можах да свикна с липсата на сън  Tired Синът ми е на 2г и 6м почти, но все още се буди сутрин към 6,30. Решението, което намерихме за да мога и аз да поспивам малко е - в събота оставям мъжа ми да се наспи сутринта, а в неделя става той да гледа малкия пък аз поспивам още малко.

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Кара, ако наричаш ставането в 6,30 "липса на сън", направо ти завиждам. Мен ако не ме будят непрекъснато мъжа ми и децата, няма да се оплаквам дори и да ставам в 5-6 ч. Tired

# 20
  • Мнения: X
Извинявай, но да спи от 23-24 до 6:30 без да се буди и да се оплакваш  Shocked де на мен тоз късмет................

През деня и да не спиш - голяма работа, но да не можаш да се наспиш нощем  е кошмар. Моята се будеше на два часа за по две минути - не ме е разигравала нощем, но ме будеше на често, е след третото събуждане сън нямаше за мен.

# 21
  • Мнения: 3 674
Има и по-тежки случаи... Grinning Лягам си в 3.00  сатвам в 6.00  понеже в 7.00 съм на работа.... Blush
Не се оплаквам...само споделям.  Rolling Eyes Наспиваме се след обяд като се върна от работа... Wink

Така че Кара..то твойто си е направо нормален сън... Wink

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 00:50 от roza66

# 22
  • Мнения: 22 862
Извинявай, но да спи от 23-24 до 6:30 без да се буди и да се оплакваш  Shocked де на мен тоз късмет................

През деня и да не спиш - голяма работа, но да не можаш да се наспиш нощем  е кошмар. Моята се будеше на два часа за по две минути - не ме е разигравала нощем, но ме будеше на често, е след третото събуждане сън нямаше за мен.
И аз това мислех да напиша.Да спиш 5-6 часа без да те буди бебето си беше лукс за мен.Случи ми се,когато малкия стана над годинка и половина.Дотогава кърмене на поискване-ставане през час и половина ноще.Докато го накърмя,преобуя и приспя,пак време за кърмене.. ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 181
Извинявай, но да спи от 23-24 до 6:30 без да се буди и да се оплакваш  Shocked де на мен тоз късмет................

През деня и да не спиш - голяма работа, но да не можаш да се наспиш нощем  е кошмар. Моята се будеше на два часа за по две минути - не ме е разигравала нощем, но ме будеше на често, е след третото събуждане сън нямаше за мен.
И аз това мислех да напиша.Да спиш 5-6 часа без да те буди бебето си беше лукс за мен.Случи ми се,когато малкия стана над годинка и половина.Дотогава кърмене на поискване-ставане през час и половина ноще.Докато го накърмя,преобуя и приспя,пак време за кърмене.. ooooh!

о, кой казва че не се буди?! Да, забравих да спомена, че нощем ставам по 7-8 пъти, но вече толкова го приемам за нормално това нощно будене, че не ми прави впечатление и затова не го и писах. Мислех, че се разбира от само себе си  Peace

# 24
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Да ви кажа аз как си реших донякъде проблема.
Първите няколко месеца бебето спеше самичко в кошарката си, както съветват книгите за отглеждане на бебета. И аз като КАРА ставах по 7-8пъти на нощ, защото бебето спеше много неспокойно. Да добавя, че през деня ходех на работа, така че и дневния сън отсъстваше. Накрая теглих една м**на на всички книги за възпитание, изгоних мъжа от спалнята и приютих бебето там. Ами да ви кажа по-голям рахат не съм виждала. То спеше непробудно ЦЯЛАТА нощ, а и на мен ми беше тъй хубаво...

Но втората бременност ми дойде в повече. И пак имаше няколко месеца безсъние. Както и да е сега се събуждат най-много по веднъж на нощ, значи общо само две ставания. Е това вече се преживява по-леко.

Всичко зависи от бебето, но ако спи неспокойно през нощта, може би е по-добре да е в леглото с вас.

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всичко зависи от бебето, но ако спи неспокойно през нощта, може би е по-добре да е в леглото с вас.

Това го подкрепям. Само че при Рая кво стана- като бебе спеше непробудно 8-9 часа, а сега се мята като риба на сухо Tired

Общи условия

Активация на акаунт