Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Благоевград
малката е на 1 месец само на кьрма (вода не давам) и сме на поизкване (през 3 часа-много рядко се е случвало 3:30-4:00 часа пауза) та вече двама педиатри ме сьветват да я храня вечер в 12:00 и после чак в 6:00.тя е свикнала да си хапва,когато си поиска и незнам как ще я отуча от нощното кьрмене и дали изобщо трябва или да си продьлжавам както до сега?

# 1
  • София
Ти си решаваш, ама бебе на 1 месец на режим - ми звучи странно. Нашето бебе е на 7 мес и все още суче и нощем.

# 2
  • Монреал
Кърми си на поискване както досега.  thumbsup Не искаш мъничето да заспива от преумора и глад, нали?
Бебчето сега расте и й трябват много калории - нощното кърмене предоставя 1/4 от всички калории за денонощието. Не можеш да я лишиш от това.

# 3
  • Между гори и планини
И на мен ми ги говориха такива.
Аз предпочетох да си слушам детето.
Докато навърши 2 месеца го храних на 3 часа, после сам спря да се буди в 12, постепенно си измести храненето от 3ч в 4,4.30, 5, 6ч сутрин. На 4 месеца спря да се буди нощем.
Не те съветвам ако искаш да кърмиш по-дълго да даваш вода или чай на бебето си.

# 4
Ех, тези педиатри ooooh!
Продължавай с кърменето на поискване,
за да не си докараш излишни проблеми.
Най-важното е да се вслушваш в бебето,то е съвсем в състояние да "прецени "
кога има нужда от кърмене.

# 5
  • Mediterraneo
Моята беше на десетина дни, когато сама спря да се буди нощем и правеше по 9 часа пауза. Не съм я будила за хранене, но и не съм настоявала да й правя режим.

# 6
  • София
И на мен ми ги говориха такива.
Аз предпочетох да си слушам детето.
Докато навърши 2 месеца го храних на 3 часа, после сам спря да се буди в 12, постепенно си измести храненето от 3ч в 4,4.30, 5, 6ч сутрин. На 4 месеца спря да се буди нощем.
Не те съветвам ако искаш да кърмиш по-дълго да даваш вода или чай на бебето си.
И при нас беше така!Макар,че давах и вода ,и чайчета кърмих 1г.Всичко си е до детето!

# 7
  • Sofia
как ще я отуча от нощното кьрмене и дали изобщо трябва или да си продьлжавам както до сега?
   Аз не отказвам нощното кърмене на бебето.Струва ми се противоестествено,да го правя. Naughty

# 8
На мен една "лекарка", като чу че кърмя на поискване сина си ( той е на 5 месеца - 8 кг и половина и нощем не прави по -голяма почивка 4 часа и половина ) каза че съм била като циганките дето си размятквали гърдите. После съм щяла да съжалявам додаде дамата. Аз й отговорих да прави режим на своите деца, моето дете само ще си направи такъв - ако не е гладно няма да се буди - нали така ...
Simple Smile

# 9
  • Sofia
каза че съм била като циганките дето си размятквали гърдите. ...
Simple Smile
      ooooh!
      И какво?Те ,циганските деца са най-устойчиви към всякакви болести!
      Може би тайната е в онова "размяткване",дето прави имунитета на бебето по-силен? Laughing

# 10
  • гр Варна
и ние бяхме на поискване и в началото малката сучеше на 2.5 -3 часа интервали и лекарите също обявиха ,че много греша по този начин,  но не отричаха ,че малката се развива чудесно и изглежда много добре , не одобряваха и това че я оставам на гърдата си колкото си иска, а не задължителните 10 минути  единствено удачни според лекарите. Дъщеря ми обаче сучеше колкото си иска често и по колкото иска време , спеше и сучеше на гърдите ми  и  това е продължавало и по час и половина , но мисля ,че това и се отрази страхотно и я възстанови много бързо след едно боледуване в началото , даже и лекарката която съвсем отричаше начина ми на гледане , не оспори че бебето е в чудесно здраве , щастливо и невероятно бързо се е възстановило според нея , така че вслушай се в инстинкта си и детето си и няма да сгрешиш . Режима лекарката да го прилага на собствените си деца  ако иска .

# 11
  • bulgaria
 Party слушай детето си , а не педито-всеки е със своя теория за тия работи

# 12
  • Благоевград
благодаря ви много.продьлжаваме на поискване Peace

# 13
Ние до 6-тия месец се хранихме и през нощта.Като ревнеше и ставах.Иначе какво,да стоя и да го гледам как реве,та да се отучи(Има майки които го тъпчат с вода та да заспи-вместо да го наливаш я си го нахрани по-добре,така и така си станала.) Laughing.Затова сме майки все пак,ако трябва и през 1 час ще ставам,но детето гладно няма да си оставя.Хич не ги слушай лекарите,детето само ще си покаже кога не иска да се храни вечер.В началото и аз се шашках,че немога да се наспя,но постепенно се отучи да пищи вечер.И почти до годинка ставах само в 6 да го храня.

# 14
  • София
Ех, тези педиатри ooooh!
Продължавай с кърменето на поискване,
за да не си докараш излишни проблеми.
Най-важното е да се вслушваш в бебето,то е съвсем в състояние да "прецени "
кога има нужда от кърмене.

Абсолютно Peace.

Само да допълня, че насилствено голяма пауза през нощта може да доведе до намаляване на лактацията.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт