аспиринова маска за лице

  • 21 939
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 770
  А каква е по принцип кожата ти и какъв ефект забелязваш?  Grinning

# 16
  • Варна
  • Мнения: 102
Кожата ми е по скоро мазна.След това кожата става гладка и избелява леко.Не точно избелява ами "светва".Но това май трае няколко часа. Thinking

# 17
  • Мнения: 4 770
   Мерси!   Peace     bouquet

# 18
  • Мнения: 3 157
според мен същия ефект можеш да постигнеш като си почистиш лицето със салицилов спирт 1% или 2% зависи от кожата.Все пак аспирина е киселина-ацетилсалицилова,мен ще ме е страх да се наплескам с такова нещо,а и като има готови продукти.....Все пак всеки си решава сам за себе си:))

# 19
  • Мнения: 1 922
имаше тук една таква тема..но немога да я намеря;/


Eто я:


"Много евтина и ефикасна, аспириновата маска е вариант на BHA маска за лице, подходяща за всички типове кожи.  Тя е изключително ефикасна и може да се приготви от салицилова киселина /продава се на прах в аптеките и струва стотинки/ или от най-обикновен аспирин.
Тази маска ще ви помогне да почистите порите си в дълбочина и ще придаде свеж вид на лицето ви.
Какво е BHA? Бета хидрокси киселина. Една от съставките й е салициловата киселина, която се използва в козметичната индустрия.

Начин на приготвяне: 1/4  чаена лъжица салицилова киселина на прах или 3-5 стрити таблетки аспирин смесете с малко количество вода, колкото за едно нанасяне върху лицето. Нанесете върху сухо и чисто лице, като наблегнете на Т-зоната. Оставете да изсъхне. Вземете козметичен тампон, намокрете го и започнете да обтривате лицето с кръгообразни движения. Накрая изплакнете много добре с вода.
Практически могат да се направят безброй вариации на тази маска – можете да добавите стрит аспирин към готовата си маска за лице, да добавите лъжица мед или кисело мляко.
Можете  да добавите салициловата киселина или стрития аспирин в глинена или хидратираща маска.

Предупреждения: Избягвайте зоната около очите, защото действието на тази маска ще е твърде агресивно върху нежната кожа в тази област. Не превишавайте дозата, за да не изгорите кожата си.

Не правете тази маска повече от два пъти в седмицата, ако имате мазна кожа или акне, и не повече от един път в седмицата, ако кожата ви е суха или нормална. Ако усетите кожата си твърде раздразнена, веднага изплакнете с вода.

Задължително използвайте крем с висока SPF защита, след като сте правили тази маска.

Резултатите: Видим ефект има още при първия път. Ще усетите кожата си невероятно  гладка и чиста. "
 
 

# 20
  • Мнения: 4 770
според мен същия ефект можеш да постигнеш като си почистиш лицето със салицилов спирт 1% или 2% зависи от кожата.Все пак аспирина е киселина-ацетилсалицилова,мен ще ме е страх да се наплескам с такова нещо,а и като има готови продукти.....Все пак всеки си решава сам за себе си:))
  Аз със спирт не бих се намазала никога - бели ми се кожата.  Naughty
  Живанка, мерси за инфото!   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 922
    Живанка, мерси за инфото!   bouquet

Моля,пак заповядай

Всъщност тази маска е мноооого по-малко агресивна от салициловия спирт-правя си я (не много често) и съм доволна Peace

# 22
  • Мнения: 4 770
  И аз смятам така... спирт не бих сложила никога  Naughty
      bouquet  bouquet  bouquet

# 23
  • Мнения: 3 830
Майка ми си правеше такава маска с аспирин.
Изцеждаше кисело мляко в кърпичка и добавяше счукан аспирин на прах. Кожата и е суха, но от тази маска и ставаше не само хидратирана, но и и се избистряше тенът.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 415
аз си правих тази маска и съм със суха кожа...след това ми опъваше още повече  Peace но определено избистря

# 25
  • Мнения: 3 830
аз си правих тази маска и съм със суха кожа...след това ми опъваше още повече  Peace но определено избистря

Сигурно има значение колко аспирин слагаш... Повечето аспирин изсушава кожата.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 415
ми аз не помня колко аспирин слагах...не повече от 1 е било...просто е индивидуално за всяка кожа това имах предвид  Peace

# 27
# 28
  • Мнения: 4 770
  Правих си маската, само че със сода и съм изумена - не мога да си позная порите!  Hug Вие колко аспирина слагате на 1л мляко?  newsm78

# 29
  • Мнения: 2 631
  Правих си маската, само че със сода и съм изумена - не мога да си позная порите!  Hug Вие колко аспирина слагате на 1л мляко?  newsm78

1 литър  Shocked или 1 лъжица  Blush

Общи условия

Активация на акаунт