Нова седмичка ни се усмихва 18.06 - 24.06.2007

  • 3 144
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 017

Добро утро, сладурки  Hug

Пак само на бързичко се отбивам Rolling Eyes

Звезде, загубих те на скайпа вчЕра. Много  Hug Heart Eyes  bouquet, знам, чЕ мама си отива..Но пък Ще видиШ колко хубави моменти Ще си имате само двамката..и тримката...и после пак Ще се видите със Щастливата баба...Не тъжи  Hug Heart Eyes

Калида, ако се видим с Чандра, разбира се, чЕ Ще я поздравя  Hug Но мисля, чЕ ти и от форума добре се справяШ с поздравите  Hug чЕтох ви темата с разделното хранене, нали се опитвам (от време ан време поне) да се храня здравословно  Rolling Eyes Интересни неЩица научАвам, и особено от твоите постове  Heart Eyes ГуШки на Дана сладурана  Hug

МайчЕ, как сте?
Дунде, супер аватарчЕ  Hug
Вес, тука лятото много чЕсто може да е такова, слънцепек през деня и после гръмотевични порои...а и в България такива лета съм карала много  Hug То си има и хубава страна де...Сутрин като се събудиШ след дъжд, въздуха мириШе на чисто  Heart Eyes

Петя, аз съм пропуснала май, чЕ Ще пътувате...За колко време? А Шкембенце от кога не съм ялааааа...и аз съм си го писала в неЩата задължителни за ядене като се приберем.. А има ли и при вас бели ноЩи (имам предвид дали сте достатъчно на север, та да имате 24 слънчице?)

Ел, хубави ми бяха почивните дни  Hug А къде бяхте в Гърция? На Гого кръстницата е гъркиня, кога ли Ще я посеЩаваме не знам...
Ели, ти чЕте, чЕте, пък не писа  Mr. Green Hug Ще гъбясате в тези аквапаркове вие  Flutter  bouquet

Джорджи,  Hug Heart Eyes  bouquet

Хайде, сладурки, до по късно  Heart Eyes

# 16
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Добро утро и от обетованата българска земя Wink
Тук пак се заформя горещ ден sweating
 sun sun sun- това е за момичетата в нужда Mr. Green
Маймунка включих се да знаеш  typeuu Grinning
Мамче Б до Солун ходихме, за по кафе Whistling
Вие сте интернационално семейство, къде го крастихте Гого, в БГ или Гърция?
Калиада и аз както Мама Б те попрочитам в темата за разделното и май само с четенето си оставам Embarassed
Вчера ходихме при двама различни доктора и две различни диагнози получихме (защо ли не се учудвам newsm78)
Пуснахме изследвания ще видим Rolling Eyes
Много разпокъсано съм го написала, нещо не мога да си събера мислите Thinking Laughing
Отивам да поработя малко, да не съм без хич Joy

Весел ден  bouquet

# 17
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добро утро!  Hug След вчерашната буря, днес е един прекрасен слънчев ден!

Мамо Щрумпф, при нас поне град не вали, и слава богу. Иначе е същото - пече, пече, пък се смрачи и започнат светкавиците.  #Crazy

Калида, а до кога продължават белите нощи? Догодина, през август като дойдем, ще имаме ли шанс да ги видим? newsm78 А племенниците не броят дните (баба им ги зачертва на календара Mr. Green), ами си сменят често пожеланията за подаръци. Последно Жорко иска багер Shocked, а кака Франи твърдо иска детски гримове (навършва 4 на 3 юли) Flutter Crazy

Майка, чакаме снимков материал  Mr. Green Фен съм на всичко, що е картоф Laughing

А звездния принц, ако не се лъжа, днес става точно на 1 месец. Звезди, нали така?

Мамо Б, Гого как се чувства при баба и дядо?

Лек ден на всички!  Hug

# 18
  • Мнения: 5 183
ТАКА.... Краката ми измръзнаха пред компа, докато си проверя имейлите и т.н., но съм обещала да пиша и ето ме.
ТА ЗНА4и, тук през юни се празнувва т.нар Матарики , или Маорската нова година, която всъщност всяка година е на разли4на дата, спрямо звездите.

"Matariki is the Maori name for the group of stars also known as the Pleiades star cluster or The Seven Sisters;  and what is referred to as the traditional Maori New  Year.

When is the Maori New Year?
The Maori new year is marked by the rise of Matariki and the sighting of the next new moon. The pre-dawn rise of Matariki can be seen in the last few days of May every year and the new year is marked at the sighting of the next new moon which occurs during June. This occurs on 27 June 2006, 16 June 2007 and so on...

What does Matariki mean?
Matariki has two meanings, both referring to a tiny constellation of stars; Mata Riki (Tiny Eyes) and Mata Ariki (Eyes of God)."

Пълната информация http://www.taitokerau.co.nz/matariki.htm

В наше време Матарики се празнува от всеки в НЗ, преди вси4ко в 4ест на предците, на земята, в която живеем и нейната уникалност. Обикновено празн4енствата Матарики вклю4ват споменаване на предците, децата правят родословно дърво и разказват какво знаят за произхода си, а и не само те; засаждат се дръв4ета и други растения - символ на новото на4ало. Традиционно матарики празнренството продължава три дни след новолунието.

ЗА децата матарики е интересен празник, на който те нау4ават много за своите предци, историята на земята, която обитават и създаването на света, за небето и звездите, ве4ерта наблюдават звездите. РАЗКАЗВАТ се митове и легенди край огъня.

В нашия слу4ай Матарики се подготвяше от едно смеейство - маор и австралийка от италиански произход. те са много приятни хота и големи ентусиасти.


# 19
  • Мнения: 5 183
Децата бяха направили много хубави колажи със снимки а рода си. емигрант4етата - със снимки на родам страната, от която идват и т.н. Някои от моми4енцата се бяха гримирали по стар маорски оби4ай с бради и бяха облекли маорски носии. Пяха известни детски песни4ки на английкси и маорски. Мом4етата изиграха маорския боен танц капа-хака. Посадиха нови дръв4ета около 4исто новия плейграунд, осветиха го, имаше благодарствени ре4и към хората, които са се занимавали с набирането на средства за обновяване на целия двор на плейцентъра. събрали са $75 000 дарения и са го направили невероятен.
От сутринта запо4наха приготовленията за прословутото ханги, за което писдах в предната тема.
Тиква, кумара, картофи, моркови и зеле зе нарязват на едри пар4ета и заедно с месото (агнешко, пилешко и свинско) се увиват в специални листа и торби от плат (мокри) ... не ми стахна много ясно , но изглеждаха по-скоро като торби от тензух, но по-плътна материя (нет багс, казаха). Изравя се огромна дупка в земята, отстрани се пали огън, нагорещява се стоманена пло4а (традиционно се нагорещяват камъни), поставя се пло4ата в дупката, после храната и се покрива с мокри платнища, а после с пръст и така се готви около 6 4аса. Мисля 4е подравки нямаше, поне аз не усетих. ЯЛА съм и друг път ханги, сега ми е за втори път. Първото ми се понрави пове4е, защото малко го бяха осъвременили - на вкус ми хареса пове4е, 4е не беше така - съвсем натюр. Явно бяха сложили някоя друга подправка  Crazy

# 20
  • Мнения: 5 183
След ре4ите по повод новия плейграунд, децата пуснаха балони с хелий в небето. Всяко едно дете трябваше да напише (или родител, ако то не може да пише) своето голямо желание за следващата година, да пъхне лист4ето в балона, който се пълни с хелий, пише се неговото име на този балон и в един даден миг вси4ки балони политат в небето.
Имаше разли4ни занимания и игри за децата. Игри около огъня, гледаха звездите 0- по тях се съди каква ще е годината и реколтата - колкото по-ясно е небето и по-ярки звездите, толкова по-добра поли4ба е това.
Ами, в общи линии това е.

# 21
  • Мнения: 5 183
МАЛКО снимки
... ох, сложих една, ама много голяма излезе, хем я смалин наполовина. СЕГА ЩЕ МИСЛЯ ДРУГ НА4ИН  Embarassed
Албум4е спретнах. Ей сега мятам и линка към него Simple Smile

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 16:12 от МАЙКА

# 22
  • Мнения: 5 183
ЗАПОВЯДАЙТЕ
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=145256

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 16:29 от МАЙКА

# 23
  • Мнения: 2 959
Майка, големи сладури са дечицата, явно доста са се забавлявали. А Томи много реално желание си е пъхнал в балончето, или може би Ти правиш всичко възможно да го реализираш?! Много весел огън сте си направили, но явно е доста хладничко при Вас- гледам дебелите дрешки са навлечени. А за организаторите Ви, аз мислех че си имате някакви маорски групи, а то се оказа Вашият приятел със странният брак, как е дъщеричката им, Тя имаше много красиви очи, ако не бъркам?! Томи е голям сладур станал, няма нищо общо с малкото детенце от лагера миналата година, гледам и любимият цвят е сменен с мъжко- синьо?! Майка, кажи как махнахте нощният памперс на Томи, моля!
Мамо Б, харесаха ли Ти горските снимки от Германия, дълго чакахме но са разкошни, нали?! Пепеляшката се е справила страхотно?
Вес, вече си решила за Канада- за следващият август? Докъде планирате да стигнете- че тук е огромна страна- Монтреал, Торонто, Ванкувър, дории и да не хванете белите нощи тук има доста прир. други феномени и красоти така че няма да съжалявате. Лельо, не Ти е лесно, сега имаш време да търсиш и багер за Жорко и гримове/ явно си приличате с Франчи в желанието и усета към подчертаване на прир. красота?!/.
Елл, успех с изследванията на малчугана, а за нов хран. режим си има определен период, така че като дойде няма да се колебаеш, дотогава събирай инф- я.

# 24
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Maйка, доста интересно е! Особено "брадите" Joy Най-интересно ми беше едно малко русо момиченце с добре нарисувана брада  Mr. Green Странно какви схващания за красота имат някои хора.  newsm78

Калида, ще идваме за ТОВА, ако не ни мине котка път. Тъй като все още нищо не се знае със сигурност, засега сме набелязали само Ниагара. Надяваме се освен предвидените 6 дни за конгреса, да успеем да прекараме и поне седмица допълнително. Канада е голяма страна и сигурно има много неща, които заслужават да се видят и поопознаят. Също така, моя съученичка скоро ми писа, че е емигрирала точно в Монреал. Съдбата така ни разхвърля, че не сме се виждали няколко години и бях много щастлива да получа новини от нея.
А багера и гримовете днес ги набелязах hahaha. Сега остава да ги купя, и най-важното - да ги занеса здрави до България.   newsm78

# 25
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Майка, много интересни снимки! По дрехите се вижда, 4е е студено, но забелязах няколко де4ица с боси кра4ето. И това ли е 4аст от традицията?

Калида, скоро, скоро-другата седмица  Party

# 26
  • Мнения: 5 183
Maйка, доста интересно е! Особено "брадите" Joy Най-интересно ми беше едно малко русо момиченце с добре нарисувана брада  Mr. Green Странно какви схващания за красота имат някои хора.  newsm78

Вес, вреемената са се променили много. Маорите ходят модерно обжле4ени и жените (младите) не са с "бради", особено пък татуирани. Понякога, по даден повод, заради ритуала, се боядисват така, но то е просто като 4аст от традиционната им народна носия. А и не е било за красота, а е показвало към кое племе принадлежиш, а също и някакво старшинство. На децата определено никой не е правел бради, само в нашия плейцентър за веселба.

Мама Щрумф, за босите кра4ета - аз не бях забелязала. ДА, 4аст от традицията е, но надали заради това са боси. Тук просто на тема каляване цена нямат. Настръхвам, като видя босо, гологлаво бебе в коли4ка, по леки дрешки, а майката с ботуши, шапка и яке.  newsm78

Калида, това яке е отпреди 2 години подарък от свеки от родината, но 4ак сега му стана. Кой ти пита какъв ще му е любимия цвят. харесала жената дебело яке и изпратила. Все още не се е спрял на мъжки любим цвят, за ужас на баща си. А по едно време имаше забежки към розовия (лятото) - не за дрехи, а по-скоро при избор на нещо по цвят, като сладолед например.
Много пораснал ли ти се струва Томи?  newsm78 А за мен си е още бебето на мама  Crazy
За памперса в следващия постинг ми напомни, плийз, 4е ще закъснея за работа.

# 27
  • Мнения: 6 390
Привет на всички

Майка
страхотни са снимките, много интересен разказа, много ми хареса  Party Това сте съседски и приятелски семейства така ли?

# 28
  • Мнения: 952
Привет момичета!

Аз отново се появявам едва в средата на седмицата и дори нямах време да прочета какво сте писали.
Обещавам по-късно да наваксам с пропуснатото

Искам да пожелая УСПЕХ на едно българско момиче, което днес и утре се бори с матурите в Италия. Giorgia стискам палци на щерката  Peace
Целувки на всички и много  Hug

# 29
  • Мнения: 1 049
Здравейте и от мен, малко нямам време за компа, даже снимки не съм качила  Embarassed Много добре се представихме на плуването, определено и догодина ще го запиша Peace, момичета да се похваля мъжо се е навил да запишем малкия на джудо, обадил се и е говорил с един инструктор и там са му казали това, което и аз му обясних  Hug Peace
Успех на Боряна  Peace Hug
 Лек ден   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт