Отговори
# 60
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Здравей Нанди,
при епилепсия е противопоказан методът Войта, това ще ти каже и д-р Чавдаров, зависи много обаче от вида на епилепсията и броя на гърчовете, тяхната продължителност и лечението. Не се отчайвай, има Бобат и сензорна интеграция. Но ти пожелавам много сили и търпение, защото всичко става бавно Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 4 412
Нанди, всъщност исках да кажа, че има какво да се направи за стимулиране на детето. В клиниката първите 10 дни те обучават и това е безплатно, мисля, че можеш да научиш полезни неща. Също можеш няколко занятия при логопед и психолог (те мисля вече са само платении) те да ти покажат как да я стимулираш и да се занимаваш с нея. Според мен и nnnnina е много добър логопед и може да ти покаже стимулации.

# 62
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Здравей Нанди,
при епилепсия е противопоказан методът Войта, това ще ти каже и д-р Чавдаров, зависи много обаче от вида на епилепсията и броя на гърчовете, тяхната продължителност и лечението. Не се отчайвай, има Бобат и сензорна интеграция. Но ти пожелавам много сили и търпение, защото всичко става бавно Hug
Нинка, въпреки противопоказанията за Войта при епилепсия,както знаеш на Калоян му правим точно Войта и Бобат.В никакъв случай не съм забелязала отрицателен ефект,от двумесечна възраст всекидневно правим рехабилитация.Чавдаров не пожела да му прави нищо,но ние намерихме рехабилитатор на частно.Предполагам че е много индивидуално все пак и не бих дала съвет в случая,просто споделям собствения си опит,за да се знае че няма нищо абсолютно.

nandy,ще ти отговоря на бележката утре.Не си бях в къщи една седмица и едва днес я прочетох  bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 1 333
Благодаря на всички Ви за отговорите!

Трудно е да се вземе решение дали да ходим или не. И двамата със съпруга ми сме доста колебливи личности и си представяте в критичната ситуация покрай детето в какво положение сме -сутринта си казваме отиваме, а след 2 часа той ми се обажда от работа и казва "Ох, нека да почакаме още малко, нека сме сигурни че са спрели гърчовете" . И така сме откакто посещавам форума и се образовам от прочетеното тук  Embarassed

Много ми е полезно всичко което прочета от статиите, от опита на майките, от мнението на специалистите, но и се раздвоявам много и се плаша все повече, като гледам състоянието на детето си.

НО все ще го решим един ден.

За логопеда и психолога искам да попитам - в клиниката ли се ходи на преглед или някъде в частен техен кабинет и каква е цената на прегледа? Ако не може да се споменават тук суми, моля отговорете ми на ЛС.

А какво е мнението Ви за д-р Радославова???
Когато ходихме на ортопед, за да прегледат Мими за локсации, лекарят ни препоръча тази невроложка.... естествено знам, че някой лекари работят в екип -един друг се препоръчват, дават визитки на др. специалист и т.н., но ако е добра бих й се доверила.
За д-р Чавдаров знам че е много зает и се страхувам, че може  и да не се вредим скоро за преглед.
Ще приключвам вече  Simple Smile
Пожелавам Ви весел и успешен ден!!!

# 64
  • Мнения: 1 710




А какво е мнението Ви за д-р Радославова???

Разбира се и тук ще има много противоречиви мнения предполагам - като за всеки лекар. Аз споделям само моето и това, което се случи с Гого. Радославова ни пое от самото начало и като изключим някои малки недоразумения през тези 3 години - жената беше страхотна с нас.
бих ти препоръчала да запишеш час при Чавдаров - след това той ще ви прехвърли при някоя от другите лекарки. А можеш и направо при Радославова - ние ходихме на преглед при Чавдаров доста по-късно.

# 65
  • Мнения: 1 063
Здравейте,искрено съжалявам,че и аз трябваше да се включа в този форум.На 17 ноември поставиха на детето ми-3м. диагноза 3 степен ЦКС.Не е нужно да обяснявам какво изпитвам,защото всички участващи в този форум знаят ,просто света за мен се срути.Не мога да повярвам,че е възможно това малко ангелче да страда от нещо такова, снощи изчетох всичко, което е публикувано,а днес всичко ми се струва като лош сън. Все пак съм благодарна на педиатъра, който забеляза проблема и ме изпрати при д-р Радославова, за да започнем рехабилитацията на време.Не знам какво да очаквам,моля Ви ако някой е имал същата диагноза да сподели опита си и да ми пише какви са шансовете за възстановяване.Благодаря предварително!

# 66
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравей Ива,
Според мен шансовете са много добри - разбирам, че детето ти е на 3 месеца, на тази възраст много лесно се наваксва. Моето дете беше с 3-та степен ЦКС, правим масажи от самото изписване от болницата, към 9-10 месеца беше наваксала всичко. Правихме и много допълнителни масажи в същата клиника. Има много майки с 3-та степен и с оправени деца. Ако трябва да ти кажа статистика от моите наблюдения, около 80 % от децата с 3-та степен и започнали рехабилитация около 3 месец наваксват, другите не се оправят. Трябва да имаш търпение, защото първите резултати се виждат след 2-3 месеца рехабилитация.
Поздрави

# 67
  • Мнения: 4 414
хубаво е, че рано сте забелязали проблема. шансовете са добри - колкото по-рано, толкова по-добре и по-бързо се наваксва. както ти е казала и tigonew, много търпение трябва и много работа. само не се отчайвай! а ако имаш някакви въпроси, съмнения или просто ти се плаче, ние сме тук за това  bouquet

# 68
  • Мнения: 35
Да Iva.M права е tigonew аз първо дете лекаря скрил грешката си.и са ме почнали да ме лекуват на 1г. и останах 1 група. Аз съм писала за мен. Мисълта  ми е. нае чичо ми ,му се ражда дете пак ‘’  здраво‘’ майка виждайки го казва [ не това дете има му нещо] и се отказала права, и братовчед има ДЦП. 10г. заедно ни водиха къде ли  не да ни лекуват … и той проходи на 6 или на 10г.  не промия точно на колко беше ,но помня картинката … сега е на 17г. и с приятели лятото хойкат по цял ден   Simple Smile

  ВСИЧКО НАЙ-ХУБАВО И УСПЕХ!!!!!!    bouquet

# 69
  • Мнения: 1 063
Благодаря за отговорите на всички,а също и за надеждата, която ми дадохте.Имам въпрос към tigonew при вас 3-та степен в какво точно се изразяваше и правиха ли ви магнитотерапия-малко ме е страх от нея?
Отново Ви благодаря!

# 70
майка съм на три деца . двете са големи и са добре; но третото е с дцп-поне така ми казват.вече 11г.ходим по ллекари и нищо .всеки гледа да прибере парите и до там.тя се нуждае от рехабилитация всекидневно но нямаме пари за рехабилитатор за логопед за психолог.работи само съпругът ми.незнам какво да правя .

# 71
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
пенка .... регистрирай се. Можеш да научиш много неща и сама да помагаш на детето... Знам, че не е лесно...но е възможност. Тук поне има специалисти, които ще ти помогнат с каквото могат през нета.

# 72
  • София
  • Мнения: 4 412
Iva.M, дъщеря ми имаше повишен мускулен тонус на краката. Но може би понеже започнахме много рано рехабилитация, тонуса се нормализираше, когато беше време съответните мусули да се включват - когато пролази, остана само на стъпалата, а когато проходи странично, изчезна и от стъпалата.
За магнитотерапията, ние сме правили, аз не се притеснявам, не мисля, че е вредна. Ако те притеснява, можеш да я откажеш, познавах една друга майка, която не я правеше на детето си.

# 73
Здравей Jigonev,
дъщеря ми е на 4 месеца и за сега имаме поставена диагноза повишен тонус.ходим на рехабилитация , а също така идва рехабилитаторка и в къщи.Прилагали ли сте друго освен рехабилитация. Лекарите почти нисто не казват и направо съм страшно объркна, радвам се че намерих този форум. Сте ти бъда много благодарна да споделиш каквото знаеш в тази област

# 74
  • София
  • Мнения: 4 884
 Здравей Iva.M! Ние с моят син започнахме рехабилитация, когато той беше на 6 месеца и не можеше да прави нищо, освен да лежи по гръб. Сложиха ни 2 степен ЦКС и се започна една много сериозна борба месеци наред. Наистина първата малка победа се забелязва едва след 2-3 месеца, но тя ти дава стимул и надежа, че скоро всичко ще е наред с детенцето ти.
Не съм пропуснала нито ден, без да водя сина си на рехабилитация. Правихме магнит 7 месеца без прекъсване всеки ден, както и Войта. Изобщо спазвахме всичко, което ни бяха предписали лекарите там. На 8 месеца моето момче започна да седи , макар и малко неуверено. На 9 месеца се обърна сам за първи път, което е доста късно за едно бебе. На 11 месеца се изправи сам за първи път в креватчето, а на годинка и 2 месеца направи първите си самостоятелни крачки.
Искам да ти кажа, че първоначалният шок наистина е много силен, болката е огромна, отчаянието-още повече, но трябва да не спираш да вярваш, че един ден всичко ще бъде наред.
Днес моето момче е на 2 г и 7 месеца, тича, смее се, прави всичко, което правят връстниците му. Ние двамата победихме страшната диагноза. Пожелавам на всички мами и дечица да им се случи същото щастие и всичките лоши неща да останат в миналото. Лично аз винаги ще бъда част от този форум, защото частица от мен остана там- в голямата болка, в голямото страдание и в голямата надежда.
Вярвам, че твоето малко бебенце ще порасне здраво и силно. Започнали сте навреме, не спирайте да вярвате и да се борите.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт