новородено и горещини

  • 1 526
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте,мами!Остана около месец до термина ми и се чудя какви дрешки да купувам за бебо.Бихте ли ми помогнали със съвет-бодитата с къс ръкав ли трябва да са,без ръкав или с дълъг ръкав???Нямам си на идея newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Ще ти трябват и от 3-те вида.И през лятото има хладни дни и ако накупиш само къси ръкави няма да имаш какво да облечеш.Виждах наскоро тънички цели бодита(с крачоли завършващи като чорап) с къси ръкавчета.Според мен са функционални за новородено бебче през лятото!

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми е роден на 25 юли в най-големите жеги. Обличала съм го с бодита и с къс и с дълъг ръкав, а като стана на месец и с боди-потник, но задължително отгоре с камизолка. Така че си купи и от трите вида, при това с 1 номер по-големи, за да можеш да ги ползваш поне 2 месеца.

# 3
  • Мнения: 344
Честно да ти кажа незнам защото ние се родихме зимата Януари месец.Незнам как ги обличат новородените през лятото.Има много тънички бодита с дълго ръкавче.Мисля че за начало ще ти трябват.Обаче трябва да му вземеш и с късо ръкавче.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз пък изобщо съм против бодита с дълъг ръкав и дори зимата се ядосвам, че не продават с къс.
Дъщеря ми се роди на 21 юли, на изписването беше ужасно навлечена с боди с къс ръкав, плюшени ританки и жилетка и дебело одеало  Crazy, педиатърът се хвана за главата, като дойде вкъщи.
След като ми разясни въпроса с дрехите, съм обличала бебето само с боди с къс/без ръкав и евентуално къси чорапки. Понякога я оставях и само по памперс, покрита с тензухена пеленка.
Според мен ще са ти нужни само бодита с къс ръкав, а отделно купи горни дрехи с дълги ръкави и дълги крачоли за по-хладно време.

# 5
  • Мнения: 1 251
Здравейте,мами!Остана около месец до термина ми и се чудя какви дрешки да купувам за бебо.Бихте ли ми помогнали със съвет-бодитата с къс ръкав ли трябва да са,без ръкав или с дълъг ръкав???Нямам си на идея newsm78

Аз си купих няколко бодита с късо ръкавче, няколко с дълго/но без крачолчета/, няколко ританки и едно-две с дълъг ръкав и крачол. Пък после живот и здраве ще купя още в зависимост от времето. Миналото лято беше доста по-прохладно, ще видим това какво ще бъде.

# 6
  • Мнения: 140
Благодаря на всички за отговорите!

# 7
  • Мнения: 4 621
Купувай най-вече по - леки дрешки и бодита с късо ръкавче.   Hug

# 8
  • Мнения: 154
Синът ми се роди в средата на август и като ни изписваха беше 42 градуса.Бях си му взела бодита с къс ръкав тънки памучени къси панталонки иза отгоре нещо като памучни жилетчета с копченца,също тънки.

# 9
  • Мнения: 4 546
Синът ми е роден на 25 юли в най-големите жеги. Обличала съм го с бодита и с къс и с дълъг ръкав, а като стана на месец и с боди-потник, но задължително отгоре с камизолка. Така че си купи и от трите вида, при това с 1 номер по-големи, за да можеш да ги ползваш поне 2 месеца.
ако най-малкият номер на дрешките е 22, номер 24 до колко месеца горе-долу може да се носи?

# 10
  • Мнения: 27 524
Здравей,
моето бебе се роди август, живеехме тогава на един таван и жегата беше неописуема  Shocked Издържа, горкото, какво да прави  Sad За лятото - бодита с къс ръкав и от по-тъничките, аз ползвах едни почти прозрачни. За зимата с дълъг ръкав и по-плътни. Така че на първо време си вземи само с къс ръкав, а ако е хладно, слагаш друга дрешка отгоре. През нощта умната със завивките - обезателно трябва да е покрито, но да не му е горещо. Аз ползвах памучна пелена-одеяло и за големите жеги намятах върху него само едно чаршафче.
Леко раждане ти желая и здраво бебче  Hug

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
ако най-малкият номер на дрешките е 22, номер 24 до колко месеца горе-долу може да се носи?
Зависи. 22 е май от 1 до 3 месеца, 24 от 3 до 6м., но може бебчо да е по-голям или по-малък. Аз съм ползвала повечето бодита около 6 месеца, някои даже 9.

# 12
  • София
  • Мнения: 337
вземи повече с къс ръкав. ако е хладно, така или иначе ще му облечеш и друга дрешка отгоре.
синът ми се роди май и в момента го извеждам само по бодита с къс ръкав и без ританки - завивам го с една тънка пелена.
пълна съм с такива с дълъг ръкав и ги ползвам само нощем - оставам го само по такова боди да спи.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 744
Синът ми се роди през август, ползвах и от двата вида - с къс и дълъг ръкав. Все пак има и по-хладни дни.  Wink Леко!

# 14
  • Мнения: 5 362
Купи си боди-потник и боди с къс ръкав.С дълъг мисля,че няма смисъл.Колкото и хладни дни да има лято е все пак,а и отгоре ще има други дрехи,нали така? По-добре да има какво да събличаш,отколкото да обличаш  Wink

Общи условия

Активация на акаунт