xАмериканска Фатална 13-та...

  • 13 245
  • 343
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 593
AL 
mariyanac (Марияна) - Лияна 2г - Декатур
AL /CA
Laura_Sh (Лора) - Виктор 5г, Стивън-Честър 2м - Варна/Сан Диего

CA
ANAID (Диана) - Сан Франсиско
Didi3 (Диди) - дъщеря 14г, син 12г, син 4г - ЛА
Pal4eto(Галя)- в очакване на 1-во бебе- момче-София/ЛА
Juturna - Сан Франсиско
Зора (Зорница, 29г.) - в очакване на първо, Сан Франциско

CO
dessivl - Виктор 5м, 6.5г, 11г, 17г, София/Денвър
milf - син 1г - София/Денвър
eleonory - дъщеря 3г

CT 
eseymour (Елица) - Джейн 2м - Ню Хейвън
Hear Again

DC 
Abadjieva (Анна) - Анелия 2г, Elizabeth - 1 м.

FL 
MrsG - Sophia, 9/16/06 - София/Тампа
G&J - Anthony Kyle, 1/22/07 - София/FM-CC
Кейси - Самуил; в очакване на второ - Кейп Корал
Sunrise - 7г, 10г - Форт Лодърдейл
sofkobofko - Дани - София/Сейнт Питързбърг
Venera26 - Форт Лодърдейл
mariana (Марияна) - Синтия 2г - Варна/Орландо
val_karaliiska (Валка) - София (22 юни 2006) - Дестин

GA 
victoria - Елла (19 декември 2005) - София/Атланта
тед76 (Теодора) - Кристиян 8м - Нова Загора/Атланта
4baby -  Антоанета (22 август 2006) - Атланта

HI/CA 
Jungle (Петя) - Натали-Джоел; в очакване на второ - Ориндж Каунти

IL 
Jeanne (Жана) - Александър 6г, Виктор 1г - Сливен/Чикаго
Zhana (Жана) - Мими и Софи (4 март 2006) - София/Ямбол/Чикаго
Pety (Петя) - Ричард 5г, Дейвид 1г 3 м - Сливен/Нейпървил
twins_mama (Диди) - Аля и Влади 3г - Чикаго
missy7 (Мария) - момиченце 10м - София/Чикаго
curly (Ралица) - Джаклин (24 януари 2006) - Сливен/Чикаго
baumy - син 16м - Чикаго
ТинаХрис (Христина) - Жорко 12м
Hot momma (Петя) - Симон 10г, Мая 2г - Плевен/Чикаго
elmo (Теодора) - Ния 2г - Асеновград/Нортбрук (Чикаго)
Niki1 - Чикаго
vgzaharieva - Криси -3 г.

MD 
DiMom (Христина) - Диана 2г 2м, Донна 2м
WinnieThePooh (Мая) - Николас (29 юни 2006) - София/Columbia

МА 
Бубка (Боряна) - Дани (11 април 2006) - Пловдив/Бостън
 
MI 
phonelady (Ваня) - Ивона (10.25.1998), Наско (09.29.2005)

NV 
smily_5q (Петя) - Йоана (1 май 2006) - Русе/Лас Вегас
Ра-ра (Ралица) - Йоана 3м - Варна/Лас Вегас
ina (Северина) - Ерик 2г - Русе/Лас Вегас

NH 
whity - 10г, 3 г

NJ 
sipirumi - Иво - 1/7/07 - Сливен/Атлантик Сити
Dushica (Веси) - Деси 4 г
блажка
silverarrow

NY 
Zarka (Заряна) - Мария (22 април 2006) - Видин/София/Лонг Айлънд
danchita (Йорданка) - Александра 2г 4м - Асеновград/Ню Йорк
hotmama73 (Елица) - Рада (13 декември 2005) - София/Плевен/Ню Йорк
Tandoori (Ани) - Калин (24 май 2003); Елена (24 август 2006) - Варна/Албъни
kader - Бруклин
LL Cool J - Ню Йорк
vinito - Ню Йорк

NC 
MissZ - Aлекса (12 април 2006) - Варна
maria_75- първо, края на Януари

OH 
anette1104 (Анна) - Ния 2г6м, Стефан 8м - София/Синсинати
Krassi (Краси) - Денис 14г, Косара 5г - Синсинати
Ружа - Лора 3г, Марта 21 месеца

PA 
Giraffa (Надежда) - Дамян 9 м - София/Стейт Колидж
jinajina - батко 13г, в очакване на второ - Питсбърг
Шоколадкина - Велизар 1г 5м, в очакване на второ - Ямбол/София/Пенсилвания

TX 
agito (Аглика) - дъщеричка 2г 4м -  Бургас/Далас

WA 
Liann (Ани) - Деси 06 Февруари 1992, Кристина 05 Май 2005 - Пловдив/Сиатъл
Etka (Елена) - Никола 3г - Карнобат/Сиатъл
mimoska (Мариана) - Адриан (28 юли 2006) - Варна/Сиатъл
Gergana - Мина 1г 6м - София/Сиатъл
Tannita (Таня) - Диана 4г 6м, Кристина 2г - Сливен/София/Сиатъл
Mama E - дъщеря; в очакване на 2-ро бебе - момче - Seattle/ Bellevue

Предишни теми:
Бъдещи и настоящи мами в USA
Бъдещи и настоящи мами в USA-2
Бъдещи и настоящи мами в USA-3
US бъдещи и настоящи майки - a.k.a. American Beauties - 4
American Beauties - 5
American Beauties - 6
American седянка - 7
American седянка - 8
BG Ladies in US - 9
Ladies, Beauties, Moms-to-Be: come around here - chat for free #10
American Pie #11
Tandoori for President -"12-та нощ" по американски

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 04:15 от silverarrow

# 1
  • Мнения: 3 478
Брееейй, много сте изписали значи, чак се учудих как още не са ударили катинара.
Ние се завърнахме от Българско и сег гледам да наваксам из форума.

Да кажа и аз за кафевите кесии. От години не съм взимала, но навремето като ми се наложи ги бях взела от Долара.

Силвърче, аз в началото ползвах шезлонг за къпането. Много ми беше удобен, струват $5-6 в УолМарт. Но в интерес на истината на моята дребна пъпа и падна чак в края на втората седмица и до тогава не ползвах абсолютно нищо. Миех главата отделно и тялото отделно като си я държах на ръка. Така ми показаха в болницата, така и процедирах.

Кейси, и аз съм в същите размисли. Намислила съм да вадя Лекса от кошарата като дойде малкия, ама направо не я виждам как ще спи на легло. Такова шило е, че ако не е в клетка ния с баща и трябва по цяла нощ да я обираме от земята.

# 2
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Хайде на новата тема. Хиър, благодаря!

Ето и моето мнение за бебешките неща:
Стерилизатор не съм ползвала, изварявах бутилки, биби и части на помпа около веднъж седмично в тенджера. Кърмех до около 10 месеца, като работех от 2рия, така че Медела-та ми дойде супер. Провери дали застраховката ти не я покрива! Ако помпаш, ще ти трябват пликчета за съхранение на кърма (на Медела са кьопави, аз ползвах Лансино) и подплънки за сутиен (каквито дойде).
Мляко/кърма никога не съм топлила, от фризера вадех замразеното, слага се долу в хладилника, и после се оставя на стайна температура (ако трябва бързо, на течаща топла вода).

В зависимост от това къде живееш, мониторът може да ти се окаже излишен (аз имам Angel Care и съм го ползвала само при пътуване).

За леглото - един обиколник плюс два чаршафа. Ако бебето плюе, може да си вземеш едни подложки, завързващи се за решетките на леглото. Толкова ме плашеха по книгите как трябвало да имаш чаршафи повече, ако се наакало и т.н. - досега не ми се е случвало.

Дани също спеше при нас по-голямата част от нощта, и сега сутрин се гушим, беше ме страх,
докато беше съвсем мъничък, аз го слагах върху една възглавница над завивките. И досега все обича да се сгуши плътно до мен. В басинета на количката ще сте екстра за първия месец.

Вана - ние къпехме от втората седмица, но, да, възможно е да не къпеш първоначално и само с кърпички/washcloths да изтриваш.

Много ми беше полезно повиващото одеяло, Дани се стряскаше от ръцете си. Ето за това говоря:
http://inlinethumb16.webshots.com/4303/2910608820011233688S425x425Q85.jpg

# 3
  • Мнения: 3 478
Ми аз докато публикувам оттатък и Силвърчето избачкала нова тема и аз хоп си копнах писанието тук и гледам се оказах първа.

Хайде поне да не ни върви на фатално Mr. Green

# 4
  • Мнения: 7 837
Кейси, и аз съм в същите размисли. Намислила съм да вадя Лекса от кошарата като дойде малкия, ама направо не я виждам как ще спи на легло. Такова шило е, че ако не е в клетка ния с баща и трябва по цяла нощ да я обираме от земята.

Пробвай я. Ние купихме ниско легло, когато Сами беше на година и половина. Няколко пъти го намирах спящ на пода и свикна  Laughing Обаче през последните месеци си  мени спането и сме му сложили в стаята и леглото и кошарата. Понякога ляга в кошарата и го намирам спящ в леглото  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 593
Ами ние каквото сме се разбъбрили (аз де  Embarassed ) то не е лесно да си първи  Mr. Green

Много хубави съвети ми дадохте, и май се покриват с моите разбирания. За корито пък да вземем да купим... ама така мразя да хвърлям...

Я кажете малко мнение за тия Diaper Pails (системите за хвърляне на дайпърс) - има ли нужда или редовното хвърляне на боклук ще ни спаси от леката миризмица?

# 6
  • Мнения: 2 257
Хайде, и моите две стотинки по въпроса: Laughing

Аз съм от майките, дето смятат, че детето има нужда от декорация и тема на стаята и съвсем не мисля, че защото са бебета, са едва ли не загубенки и не разбират, напротив. Стаята на сина ми е декорирана така, че да е възможно след време някои елементи да се трансформират в подходящи за по-голямо дете, а други да се разкарат без проблем. Цветовете са такива, че поне до 10тата му година може да изкара с тях (макар че съм сигурна, че ще види сметката на стените в момента, в който докопа молив или химикал). Темата е "животни" и смятам, че поне докато стане на 4-5 ще са му интересни нещата от стаята му, които до тогава така или иначе, ще са сменени 100 пъти, но основната идея ще остане. Умишлено избягвах всякакви бебешки и лигави неща при оформянето й, реших, че животните дълго ще го занимават, а и са толкова много, че винаги може да научи по нещо ново. И да - цветовете, темите и декорациите стимулират бебетата, много повече, отколкото предполагаме, докато подреждаме стаята. Ей го, гледам го Мойчо (така му викам, идва от мой човек) - като се събуди, първата му работа е да заразглежда едни декорации с Noah's Ark - бордър на стената, целият в животни, каквито се сетиш; после правим едно кръгче и спираме при един огромен плюшен мечок, по-голям от мен, на който задължително млясва мокра целувка и удря една мечешка прегръдка; после минаваме през "мухите" - така сме кръстили едни бъгс там, които съм сложила около стенния часовник и ключът за лампата. Пред стаята му има коридор, в който съм направила галерия от негови снимки, в рамки - ами не може да мине от там, без да ги разгледа една по една - на отиване и на връщане, всеки път. И това човече няма 5 месеца още, а ме побърква с любопитството си и с желанието да го водя всичко да види навсякъде. Съвсем твърдо съм за добре декорирана и стимулираща детска стая, още от самото раждане. Не е нужно да е скъпарска, но да е цветна и интересна за детето.
Иначе - от шауъра още имам неразопаковани подаръци, просто не можем да стигнем до тях - дрешки това - тъй че не се нахвърляйте на дрешки и парцалки, ще ви заринат и без друго; много си мечтаех за Wipes Warmer, получих го разбира се, то пък излезе егати глупостта - кърпичката, докато я извадя от него и стигне до дупето на дечко, е вече ледена, кел файда, че ми я топли уормъра.
Виж, кошът за мръсни памперси - просто съм влюбена в него - страхотна работа върши - аз съм с непретенциозен Diaper Genie, мисля. Rocking chair - a must, но при мен за заспиване, щото кърменето рано сутрин го действаме в леглото - и двамата сме мързеливци и предпочитаме да не висим по столовете по нощите.
Уормър за шишета - като е малко бебе е добре да се топли, този на Авент е добър, сега обаче му давам всичко на стайна температура и си седи като паметник.
Басинет имах, още даже го ползвам за в другите стаи, но му е малък вече. Сега е в голям криб.
Животоспасяващо средство, дори за едномесечно - люлка!(с мелодии и звуци); баунсър също.
Changing table използвам за storage, един дайпър не смених на нея, използвам я и за ваничката за къпане, идеално ми идва.

Последна редакция: пн, 18 юни 2007, 23:28 от G&J

# 7
  • Мнения: 2 257
Ако бебето плюе, може да си вземеш едни подложки, завързващи се за решетките на леглото. Толкова ме плашеха по книгите как трябвало да имаш чаршафи повече, ако се наакало и т.н. - досега не ми се е случвало.
Бубка, този целия пасаж нещо не мога да го вдена....Би ли...моля...като за малоумни така леко? newsm78 Какво да плюе? Какво ако се наака?

# 8
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Не ползвах кош за памперси, хвърлях директно в боклука. От годинката почна да прави номер 2 в гърне, вече се учим на тоалетната директно, е с пишкането ще отнеме още доста време де.
Люлка/шезлонг и кенгуру/слинг са много полезни.
Вземи си един набор пелени (cloth diapers или receiving blankets), за разнообразна употреба.
Дрехи - не се оливай, много бързо се израстват, още имаме неща от шауърите, неизползвани. Ама като го написах, и си помислих, как ми се искаше да пазарувам неща, въпреки че и на мен така ми бяха казали, та прави си кеф, избирай си и си купувай!  Laughing

G&J, извинявай, май се разболявам и ставам неадекватна. Превод на параграфа:
Ако бебето повръща след ядене, за да не се сменя целия чаршаф, могат да се ползват ето тези неща:
http://www.target.com/gp/detail.html/sr=1-9/qid=1182195846/ref=s … p;asin=B0001YIAKM
Те са едни хавлиени подложки, с връзки, да се завързват за пръчките на леглото.
По книгите и списъците все четях да имаш най-малко 3-4 чаршафа, че като се наакало бебето и трябвало да сменяш чаршаф през нощта, да не би вторият да ти е за пране. Е не ми потрябваха повече от 2.  Peace

# 9
  • Мнения: 3 491
Ако бебето плюе, може да си вземеш едни подложки, завързващи се за решетките на леглото. Толкова ме плашеха по книгите как трябвало да имаш чаршафи повече, ако се наакало и т.н. - досега не ми се е случвало.
Бубка, този целия пасаж нещо не мога да го вдена....Би ли...моля...като за малоумни така леко? newsm78 Какво да плюе? Какво ако се наака?
За плюенето - като си обърне главичката настрани в легнало положение, да повърне лекичко, така го разбирам аз. На моя големия син много му се случваше. И после завърта главата си на другата страна - и хубаво избърсва с косата си локвичката ... Ако трябва непрекъснато да сменяш чаршафче, става доста трудоемко. Аз си решавах проблема с памучна пеленка, просната под главата, че да пера само пеленка. Помагаше.
Бубка междувременно е отговорила. По "мое време" сякаш нямаше такива продукти като тези подложки, добре изглеждат.  Simple Smile

Последна редакция: пн, 18 юни 2007, 22:58 от блажка

# 10
  • Мнения: 2 257
Ако бебето плюе, може да си вземеш едни подложки, завързващи се за решетките на леглото. Толкова ме плашеха по книгите как трябвало да имаш чаршафи повече, ако се наакало и т.н. - досега не ми се е случвало.
Бубка, този целия пасаж нещо не мога да го вдена....Би ли...моля...като за малоумни така леко? newsm78 Какво да плюе? Какво ако се наака?
За плюенето - като си обърне главичката настрани в легнало положение, да повърне лекичко, така го разбирам аз. На моя големия син много му се случваше. И после завърта главата си на другата страна - и хубаво избърсва с косата си локвичката ... Ако трябва непрекъснато да сменяш чаршафче, става доста трудоемко. Аз си решавах проблема с памучна пеленка, просната под главата, че да пера само пеленка. Помагаше.
Бубка междувременно е отговорила. По "мое време" сякаш нямаше такива продукти като тези подложки, добре изглеждат.  Simple Smile

Бубка, блажка, мерси! Разбрах. Ясно ми стана. И аз съм действала по подобен начин явно - в такива случаи слагам една еднократна непромокаема changing pad и отгоре тези памучните бланкетс и айде, готово, как ли няма да засменям чаршафи, когато таман се е укротил и заспал. Иначе това от линка на Бубка изглежда много добре, ще го проверя аз, мерси.

# 11
  • Мнения: 3 367
оле..моите деца като гледам бая спартнаски я карат без опоменатите предмети..хи1 не обичам вещи аз,затова съм свела имота до много-необходимия минимум..
*
блажка,за лагера -аз давам едни 100 калории пакети
http://www.nabisco.com/100caloriepacks/
с кукис,кракери-хем порцион,хем фън,хем го грабвам без да слагам по плик4ета;пазарувам ги на едро от самс,имам по всички коли и дупки за спешна КУКИИИИИИИИИИИИИИИИИИ ситуация;като свърши-свърши и толкоз
може също стринг сирене,кисело мляко в туба(не в чашка) се яде по-лесно,малки банани много се тачат у нас

# 12
  • Мнения: 1 800
Ами ние каквото сме се разбъбрили (аз де  Embarassed ) то не е лесно да си първи  Mr. Green

Много хубави съвети ми дадохте, и май се покриват с моите разбирания. За корито пък да вземем да купим... ама така мразя да хвърлям...

Я кажете малко мнение за тия Diaper Pails (системите за хвърляне на дайпърс) - има ли нужда или редовното хвърляне на боклук ще ни спаси от леката миризмица?
Аз нямах Diaper Genie като се прибрахме у дома, мислех си, че не може да мирише толкова до вечерта, когато планувах да изхвърлям боклука. Незнам дали е, че сме в малък апартамент, защото е на формула ли, но само след час беше ужасна миризма, не се изтрайваше. Ако си купуваш вземи си на Playtex-Diaper genie II, не пропуска никаква миризма , събира много. Аз веднъж съм сменяла плика, но изхвърлям само от акото там. Гаранция за него yes!!!

     А.J не обича да е повит никак, направо пищи, ако не са му свободни ръцете и краката да рита. Може би, защото е лятно бебе. Също не обича тези night gowns за спане. Пижамки само с цип за нас, тези с копчетата ни побъркват през нощта. Най-добре е да се Купи по едно - 2 неща от вид. За всеки е различно, а и всяко бебе е различно Laughing

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 01:00 от benson10

# 13
  • Мнения: 2 253
 Моят Diaper Genie  е/са торбичките от магазина  Mr. Green веднага се херматизира с един много сложен възел и в контейнера............

# 14
  • Мнения: 236
Айде крайно време и аз да се намърдам в списъка, моля: Atlanta, GA.....
бебе Антоанета на 22 август 2006

За смяна на памперса: ние хвърляме вси4ко в общия боклук, който го хвърляме задължително всяка ве4ер и не мирише.

Общи условия

Активация на акаунт