Бели налепи в устата

  • 7 237
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Имали ли сте този праблем и как се справихте? От два дни има много налепи по езичето и вътрешната страна на бузките. Обадих се на педиатъра, но тя ме увери, чее нормално и нищо да не правя. Аз обаче като го гледам и ми става болно.  Не мога да го гледам и да не предприема нищо. Помогнете, моля!

# 1
  • Мнения: 1 924
А педиатърката видяла ли ги е ,или само по телефона говорихте?
Пробвай да ги изстържеш с марличка или лъжичка, ако не падат, е много вероятно да има млечница.

# 2
  • Мнения: 81
Не ги е видяла. Обадих й се да я питам дали да отида да ги види, а тя ми казва, че няма нужда. Но  днес по- късно ще отида без да й звъня.

# 3
  • Мнения: 276
Това са гъбички които нормално получават повечето бебета!наричат се СУОР дано го казвам правилно.Първо правило е след храна да дадеш на бебето с лъжичка малко водица за да си изплакне устичката.Но преди това отиди в аптеката/първо питай естественно/ купи нистатин и на марличка слагаш малко и започваш да обираш от бузките и езичето!Неприятно но трябва да се направи! И така ще ги почистиш! Успех!

# 4
  • Мнения: 1 733
Да. гъбички са. Лекуват се с няколко намазвания с Дактарин.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 056
Абееее, я по-добре го заведи да го види педиатърката...
Вече може да излизате, времето е топло...
Не е препоръчително така да си самолекуваш детето, без лекарски поглед...
Може пет човека да ти кажат пет различни лекарства, ти ези-тура ли ще хвърляш кое да избереш...

п.п. Никога не съм плакнала устичката на детето си все още не е хванал млечница, а съм чела из форумите за майки които са мили редовно устата с вода и пак са хванали млечница, според мен водата не предпазва от млечница!(лично мнение, не обръщайте темата за и против плакненето с вода, има много теми вече!)

# 6
  • София
  • Мнения: 1 423
Според мен най- добре го заведи да го прегледа докторката. А не просто да те съветва по телефона. Моя син имаше такива гъбички и мазах с Дактарин. Минаха за няколко дни. Успех  Peace


според мен водата не предпазва от млечница!
И аз така мисля  Peace

# 7
  • Мнения: 81
Тръгваме към докторката да го види. Все пак благодаря на всички за съветите! Аз винаги съм му давала вода след ядене ,но  пак се получи.

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Ако кърмиш - измиваш гърдите си добре с топла вода ( без сапун ) след всяко кърмене, даваш водичка ако пие дори и една глъдка за са изплакне устата и мажеш с Дактарин.
Ако храниш с АМ, стерилизираш бибероните след свяко хранене.
Ако даваш биберон залъгалка, също го стерилизираш често.

Гъбичките могат да слязат до гърлото и бебето да изпитва болка когато се храни.
Също така при нелечение може да се подсече дупето, имаше преди снимки във Форума, беше много зле детенцето.

Мажеш с Дактарин дори и след като гъбичките са минали, поне още 2 седмици.

# 9
  • Мнения: 1 733
Ludmilana, абсолютно съм съгласна с теб, но исках само да кажа, че ние сме се мазали с Дактарин. И в никакъв лучай не препоръчвам да се дават на детето каквито и да е лекарства без преглед при доки.  bouquet

# 10
  • Мнения: 473
Налепите са от млякото. След всяко хранене му давай водичка да изплаква устата.

# 11
  • Мнения: 814
 И аз давах водичка след всяко хранене, но пак си имахме млечница. Най-доволна бях от Дактарина Peace.

# 12
  • Мнения: 7 947
Ние също имахме през 3ти месец - нормално е, моята лекарка ми обясни, че се получава от млечните бактерии. Съвет - след ядене давай на бебока малко водичка, да му се изплаква устичката. Ние се лекувахме с обикновена сода за хляб - в една лъжичка слагаш сода и една две капки вода, разбъркваш с пръст и после бръкваш в устата на бебока - намазваш отвътре колкото можеш. Минаха ни за няколко дена!!!

# 13
  • Мнения: 649
Единият ми го изписаха с гъбички в устата. Махнахме ги със мед и сода бикарбонат. След това и другия получи същото и при него ги махнахме без проблем по същия начин.

# 14
  • Мнения: 520
И аз давах водичка след всяко хранене, но пак си имахме млечница. Най-доволна бях от Дактарина Peace.

Общи условия

Активация на акаунт