Изразени лимфн възли от двете страни н вратлето

  • 1 022
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте Д-р Слънчева, искам да ви попитам за нашите лимфни възли. През януари синът ми който е на 3г,изкара  вирусна пневмония и тогава от двете срани на вратлето му  напипаха леко увеличени лимфни възелчета.Пневмонията мина-пихме антибиотик Клацид 10дни, но лимфните възелчета не изчезнаха така и до днес. А моите очи са все там. Да спомена , че през март и април изкарахме две хреми с леко червено гърло. Правихме кръвни изследвания и педиатърката каза че са отлични(Лимфоцити 68,2% newsm78) другото е в норма и според мен.Нейният отговор за леко повишените лимфоцити бе, че това е нормално при децата.
Но лимфните възли не се прибраха и до днес.Може ли да ми кажете това нолмално явление ли е при децата прекарали вирусни инфекции и до колко време трябва да се приберат тези възелчета. Иначе нямаме нито Т,нито сополи, нито кашля,изникнаха ни и млечните зъби.Пипа си доста често ушичките и има доста обилно отделяне на ушна кал.Много емоционален е вика силно и плаче силно. Аз като му гледам гърлото все ми се струва зачервено.
И още един симптом, който ме притеснява. Повдига му се при вида на храна- може вчера да е ял от нея,но кто я види днес и веднаг му се подига.
Може ли да ми дадете някакъв съвет,ще съм ви много благодарна.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Този брой на лимфоцитите е нормален. При децата могат нормално да се намерят лимфни възли с размер до бобено зърно. Ако тези възли Ви претесняват и за Ваше успокоение е добре да се консултирате с детски хематолог-напр. проф. Бобев  или доц. Константинов от детската хематология на територията на ИСУЛ.

Общи условия

Активация на акаунт