А когато вашето дете счупи чужда играчка как реагирате?

  • 2 708
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 105
Но когато има (знам, че ги има) агресивни деца, които само се чудят кого да блъснат или какво да потрошат - тогава не съм съгласна  Naughty

Е да, в такива случаи и аз не съм съгласна.

# 16
  • Мнения: 9 901
а каква точно компенсация предлагате/бихте предложили? Синът ми веднъж счупи чужда играчка, извиних се и предложих замяна с наша, подобна играчка. Пари обаче не бих предложила, а къде да ходя да купувам нова играчка около площадката?

# 17
  • Мнения: 17 407
Бих предложила на детето да си избере някоя от нашите...

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Би ми станало неприятно, макар да знам, че все пак става въпрос за деца.
И бих се почувствала неловко - ще последват хиляди извинения от моя страна, дори, предполагам, ще предложа да купя/платя играчката.

Досега не сме имали такъв случай - Макси да чупи чужди играчки, затова и така отговарям.
Но съм абсолютно сигурна, че няма да се "изнижа" ни лук яла, ни лук мирисла.

# 19
  • София
  • Мнения: 10 825
За мен проблема не е в това, че са счупили някоя играчка. Както казах още в първия си постинг - децата са деца и чупят играчките. Дори не засягам въпроса дали е счупена случайно или нарочно.
Въпросът е за реакцията на родителя след това!

# 20
  • Мнения: 1 753
Ще се извиня и ще предложа компенсация. Но досега не се е случвало да счупи на някой играчката.
То пък аман вече с тези играчки. Някои така ги пазят, че ако недай Боже детето ти хване тяхната играчка, те гледат като изтребители и погледа им крещи: "Играчката ми! Не искам детето ти да я пипа!" (бабичките водят класацията, разбира се)... да ти се отще, че седиш там. За какво са им толкова тези играчки, не се сещам... Децата имат 1-2 любими играчки и всичко останало е интериор в стаята. На моето дете, която и играчка да счупят, изобщо няма да се пазаря. Ония ден забравихме цяла торба с играчки на пясъчника, сетих се по средата на пътя и въобще не се върнах да си ги приберем. Нека се радват пиклешите Rolling Eyes.
И отговорът и мнението ми са като на Ню!

Мдам, и аз така мисля. Голям праз, че някой счупи играчката на детето ми! Аз не купувам скъпи играчки, а и да купя, едва ли ще излезнем навън с тях, защото децата са си деца - чупят, трошат и това е положението. Не им се сърдя, никак даже. Понякога някоя майка като ми се заизвинява, чак на мен ми става неудобно.
До сега не се е случвало децата ми да чупят чужди играчи (или поне не се сещам  newsm78), но ако това се случи ще отидем да се извиним и ще предложим някакво обезщетение. И честно да си призная няма да сечувствам виновна.... Виж, ако става въпрос за скъпа вещ ще ми е много неудобно и при всики положения ще компенсирам щетата, но тук говорим за обикновени пластмасови китайски боклуци, нали?  Wink

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не ми се е случвало децата ми да счупят чужда играчка. Чупят нашите обаче други деца, не са ми предлагали нищо освен извинение(някои само).
Аз ги уча да си ги пазят, не да не ги дават, те самите да си ги пазят.
Ню, някой ден да не се кахъриш, че детето ти си е забравило някоя скъпа вещ и не му пука, защото е видяло майка си да прави същото.

# 22
  • Мнения: 5 468
Но когато има (знам, че ги има) агресивни деца, които само се чудят кого да блъснат или какво да потрошат - тогава не съм съгласна  Naughty

Е да, в такива случаи и аз не съм съгласна.
И аз Peace. Агресията трябва да се стопира от раз. Ако умишлено чупи нещо, за да си задоволи нагона, ааа... не съм съгласна и аз.
Ню, някой ден да не се кахъриш, че детето ти си е забравило някоя скъпа вещ и не му пука, защото е видяло майка си да прави същото.
За това пък не съм мислила никога... Хм newsm78. Може би си права, знаеш ли....

# 23
  • Мнения: 2 211
Засега не ни се е случвало да изпаднем в такава ситуация, а по - скоро обратното. Но аз не се впечатлявам. Дори децата си играят по - добре точно със счупените играчки. Все се чудя защо са им по - интересни.

Обаче, ако счупи чужда играчка ще се чувствам много неудобно. Вероятно бих се извинила и бих предложила да я платя. Въпреки че, това все пак са деца.

# 24
  • Мнения: 1 555
Извинявам се и предлагам компенсация, но на малкият като му счупят нещо важи последната опция, която си дала, относно другите майки !!!

# 25
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ще се извиня и ще предложа някоя от играчките на сина ми, съответваща на голямината на счупената. Ако е нещо голямо и скъпо ще платя - няма друг начин.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Гласувах с втората опция, но всъщност се извинявам и предлагам да купим играчка на детето.

# 27
  • Мнения: 5 468
Ее, не се разбра, кой се измъква като пръдня Laughing Mr. Green?

# 28
  • Мнения: 1 044
Предлагам компенсация. Досега ми се е случвало веднъж - тъкмо се заигра моето дете с една детска количка и едното й колелце   хвръкна на страни! Веднага отидох при майката с количката и се извиних и й предложих пари. Тя обаче каза, да не се притеснявам, че количката е била стара, бая хвърляне и удряне е видяла и всеки момент е можела да се счупи.
На нас също често ни се случва да забравим играчка на пясъчника - вижда нещо интересно встрани и хуква нанякъде си, а аз след него и като не се върнем обратно, така и забравяме багажа Grinning

# 29
  • Мнения: 24 467
Не ми се е случвало, но ще предложа да я платя. Какво да направя друго?

Общи условия

Активация на акаунт