Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 юни 2007, 16:30 ч.

Стафилококи ?!

• 748
  • 10
  •   1
Отговори
  • Пловдив
Здравейте мами,
моята малка племенница е на 2,5 години и има стафилококи в очичките .
Постоянно и излиза ечемик . Водиха е по лекари / незнам точно с какво е лекувана / но  за сега няма резултат - вече минаха почти 6 месеца . Става ми мъчно за детенцето.

Първия ми въпрос е дали някой е имал следния проблем ?!
Втория е - заразни ли са стафилококите и опасно ли е за бременна ?!
т.е. пренасят ли се на плода ?!

В нета четох различни неща . Първо видях че се предават по въздушно - капков път, после четох, че не били заразни ?!  newsm78
ако някой ми даде повече инфо ще съм благодарна .

# 1
  • Пловдив
В болницата всички бебета без изключение имаха стафилококова инфекция, слава богу моя бебо от всички е най-добре и има само в нослето сополи. На майката с която бяхме в една стая детето беше  много зле - напълваше му се нослето и не можеше да диша, не можеше да се храни и прочие други неща. Помагат капки и има специален мехлем с който се мажат очичките, ако избие в окото. За предаването знам че е много лесно така че стой далеч

# 2
  • Пловдив
офф тва е много гадна работа.
аз отдавна не съм видяла момиченцето и така исках тези дни да си е гушна ....
а ако се заразя, опасно ли е за плода ?!

# 3
  • Пловдив
някой не е ли имал подобен проблем ?!

# 4
  • София
Мой та бебка хвана стафилококи в родилния дом - точно на очите. Чак сега намерихме свестен лекар, който да я излекува. Нашата педиатърка ни предписа тогава капки и уж се оправи, но на всеки гърлен секрет той излизаше. Сега я вода при друга, щото нашата твърди, че с годините ще се оправи, ама мен това не ме устройваше. Забравих да спомена че боледувахме всеки месец. Ту очите, ту носа, ту гърлото. Оказа се, че е благодарение на стафилококито-поне така твърди другата лекарка. Аз обаче вярвам защото виждам напредък!

# 5
  • Пловдив
от къде си ?!
с какво е лекувахте ?!
и заразно ли е и опасно за бременна ?!

# 6
  • В подножието на планината
Синът ми има стафилококи в носа.Първото лечение с Бактробан-неуспешно.Сега минахме на някакви капки,утре ще видим резултата.Едно съседско дете е имало стафилококи от малко,но никой не ги е открил.Сега непрекъснато боледува.Казаха ,че понеже не са лекувани навреме са
отслабили имунната му система(която непрекъснато се е борила с тях)и сега не може да се справи
дори с леките настинки.Според мен стафилококите трябва да се лекуват упорито,защото е опасно да си носител.Може да си живеят в организма и да се влошат при друго заболяване,когато имунната система се бори с друг вирус.
Как се предават не съм сигурна,по-добре се консултирай с лекар,а до тогава избягвай контактите с
детето.Все пак бебчето е на първо място. Peace

# 7
  • Земята
Заразни са, опасно е бебето ти да не се зарази от тебе по време на раждането, а за новородени бебета са изключително опасни!!! Има случаи в не особено далечното минало за по няколко поредни смъртни случая в родилен дом от стафилококова инфекция.

# 8
  • Пловдив
Четох, че са заразни в родилните домове и че се предават по въздушно - капков път.
А като говорих с едни доктор каза, че не са заразни за възрастните хора ?!  newsm78
и  после някъде четох нещо такова ?!

не мога да разбера как ще са заразни за бебето, а да не са заразни за нас ?!
странна работа ?!  #Crazy

# 9
  • Пловдив
 newsm78

# 10
  • София
Стафилококите са заразни за новородени.Не за възрастни хора.Ако бяха заразни толкова много бебета щяха да предадат тази болест на майките си че би пламнала епитемия.За твое успокоение говорила съм с лекар за това нещо преди време,защото малкия имаше стафилококи от родилното и тя ми каза че не е страшно за възрастни било бременни или не. Hug Леко раждане и си гушкай малката без проблем.Нали се сещаш къде трябва да ги хванеш тия стафилококи за да има проблем за бебето ти? Embarassed   bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт