Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Стара Загора

Здравейте,мами!Днес бях на преглед и беба се развива с 1 г.седмица назад в сравнение с предишния преглед,когато си отговаряше точно на седмиците и беше над средното ниво на развитие.Знаете ли по какъв признак апаратите определят седмиците?Килограмите отговарят на 35 г.с.,а развитието-на 34г.с.Малко се притесних!
Цитирай

под голямата лоза

По размерите на плода-
дължината на бедрената кост, широчината на главичката и т.н.
Не се притеснявай- явно бебенцето ти е по- дребничко.  Wink
Цитирай

Barcelona, Spain

Апаратите измерват костни дължини и диаметър на главата...може би имаше и още нещо, но не помня вече. Въз основа на това се прави извод за растежа - на коя седмица отговаря.
Сама разбираш, че става дума и за осреднени данни.

Няма да се връзваш на резултата.
Бебето ти се движи и ъглите на засичане се променят. Един и същ ехограф ще се размине със собствените си данни при завъртане на бебето в друго положение.
Пък за различните ехографи и тяхната прецизност да не говорим.

П.П. Сега виждам че си с бебе на голяма възраст вече, при по-големите има повече разминавания.
Освен това има и субективен фактор - лекарите също малко се разминават при разчитането на данните.
Цитирай

Лекарите ръчно определят границите за измерване. Картинта от ехографа е размазана, а бебока много мърда.. Затуй 1 седмица изобщо не си я слагай Smile
Ако имаше проблем щяха да ти кажат  Peace
Цитирай

София-България, Израел - където си поискам

Това са приблизителни резултати, затова въобще не се притеснявай.
При големи разлики между ръст, тегло и т.н и съответната седмица е за притеснение.
Цитирай

Стара Загора

Благодаря ви за окуражителните отговори!Поолекна ми Smile
Цитирай

София

Лекарите ръчно определят границите за измерване. Картинта от ехографа е размазана, а бебока много мърда.. Затуй 1 седмица изобщо не си я слагай Smile
Peace
Синът ми "изоставаше" с 2 седмици по едно време, после си ги навакса  Smile Не се притеснявай! Леко раждане!  Peace
Цитирай

Варна

не се притеснявай аз знам, че +- 10 дена дават отклонение -ДОКИ ми го каза..така, че 1 седмица не е проблем.Важно е, че се чувстваш добре, настрой с е положително  Hug всичко ще е наред!
Цитирай

Варна

Определят се основно на база дължина на бедрената кост, обиколки на главичка и корем. Много зависи от "точната" ръка на гинеколога и от това как е разположено бебето, примерно при седалищно предлежание главата много често излиза на видозона по-малка.
Цитирай

Пловдив

По размерите на плода-
дължината на бедрената кост, широчината на главичката и т.н.
Не се притеснявай- явно бебенцето ти е по- дребничко.  Wink
newsm10
Цитирай

БУРГАС

Не се притеснявай, не е проблем. И ние сме с 1 седмица назад, но гинеколожката ми каза, че това е в рамките на нормалното Peace. Леко раждане  bouquet
Цитирай

Аз като гледам АГ-то ми всеки път мери бедрото и диагонала на главичката и така уж изчисляват размера. Но всеки път ми казва, че тези размери не са 100 % точни, а варират от 10 до 15% разлика. А и на мен ми направи впечатление, че преди 2 седмици като хвана уж диагонала на главата беше 9,7 см., а преди 3-4 дни я измери 9,1 см. Тя едва ли е запомнила разликата, но аз я видях. Според мен няма как главата да е намаляла, просто зависи как е застанало бебето и дали ще захване с ехографа точните краища, които маркират главата или крачето. Затова не се тревожи. Една седмица не е никакъв проблем според мен-просто често се получава разминаване в измереното от ехографа и реалното тегло на бебето. И в този форум има много примери как малки бебета се раждат големи, а уж големи и едри бебета се раждат доста по-малки от очакваното. Успех и не си пълни главата с разни черни мисли! Peace
Цитирай

Barcelona, Spain

Peace
Синът ми "изоставаше" с 2 седмици по едно време, после си ги навакса  Smile Не се притеснявай! Леко раждане!  Peace

Да, това също го има - бебетата не са роботи Laughing
В различните седмици растат с различни темпове - зависи доста и от твоя начин на живот - дали осигуряваш достатъчно кислород за себе си и бебето с движение, дали се храниш добре (в смисъл пълноценно - витамини, минерали, течности и прочее, знаеш какви работи).
Успокой се, една седмица разлика за голямо бебе не е нищо.
Цитирай

Хич да им нямаш доверие на тези вътреутробни измервания.Според ехографа на моя лекар
в 40 г.с. бебето тежеше 3 кг, а се роди 4.250.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.