До кога бебето се къпе всяка вечер?

  • 8 056
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 947
Ние се къпем през ден - имам предвид в коритото, иначе когато се сетя през деня си го обливам с подвижния душ, но без косичката. За костите и аз не съм го чувала, по-скоро за косичката не е хубаво всеки ден.

# 16
  • София
  • Мнения: 819
по-скоро за косичката не е хубаво всеки ден.

Това мисля, че важи и за нас, не само за децата, но за тях май в по-голяма степен.  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 347
Аз пък тепърва почвам да го къпя всеки ден - на годинка и 3 месеца е и започва да се цапа, като играе навън  Grinning Досега изобщо не съм къпала всеки ден. Това с ежедневното къпане и после мазането им с какво ли не определено не го разбирам в българския начин на отглеждане на бебета. Те са си чистички и няма от какво да се цапат (е, дупето може да се мие по-честичко  Laughing ), пък и не се потят като малки. Навсякъде в Западна Европа и Америка се препоръчва къпане веднъж седмично на малки бебета.

# 18
  • Мнения: 1 426
Ами докато стане дете! После къпеш детето всяка вечер.
А може би си искала да кажеш косите, а не костите? Косата наистина в един момент преставаш всеки ден да миеш.

# 19
  • Мнения: 24 467
Ние сега я мием с вода, не всяка вечер шампоан, въпросната коса, но къпането си е кеф за хлапето, пък и го намирам за полезно- всеки ден се поти и цапа, също като нас.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 397
По принцип до 6 месеца се къпе бебето всяка вечер.
Аз, обаче продължавам да къпя децата си (на 8г и на 3г) всяка вечер-
не знам дали е вредно, но и самата аз вече 33 години се къпя всеки ден...  Wink

Чакай сега да дойде гвардията и да ти разяснят, че е вредно да се къпе всеки ден бебе  Mr. Green

И аз ги къпя всеки ден и двамата   Peace

# 21
  • Мнения: 6 617
Имам намерение да  къпя Саши  всяка вечер докато не започне той да го прави сам.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 877
Къпането на новороденото в началото е изключително важно за стимулиране на кръвообращението. Защо иначе в родилните домове ги къпят по два пъти децата?!?!

Аз също мисля, че през лятото е напълно нормално да се къпе детето (не само бебето) всеки ден (без главата). И не знам защо властва идеята че бебчетата са мн. чисти, не се цапат, не се потят Shocked. Напротив, правят го Peace.

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
До когато искаш!

# 24
  • София
  • Мнения: 3 392
До ден днешен я къпя ежедневно.

# 25
  • bulgaria
  • Мнения: 309
и го къпя всеки ден Peace
а знаете ли, че германците си къпят децата 2 пъти седмично Shocked ако ни видят какви ги вършим сигурно ще кажат, че сме ку ку Thinking

# 26
  • Монреал
  • Мнения: 631

Чакай сега да дойде гвардията и да ти разяснят, че е вредно да се къпе всеки ден бебе  Mr. Green

И аз ги къпя всеки ден и двамата   Peace

и го къпя всеки ден Peace
а знаете ли, че германците си къпят децата 2 пъти седмично Shocked ако ни видят какви ги вършим сигурно ще кажат, че сме ку ку Thinking

Хи хи, в този евро- и американо-филски форум, направо се чудя как не е дошла още тази гвардия. Обаче ако ставаше въпрос за кърмене и захранване - малииии, не ми се мисли.  Mr. Green

Къпя си децата доста често в жегите. Не смятам, че трябва да взимаме пример от американските майки, който не къпят новородените си бебчета по седмица и дават формулата направо от хладилника.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз я къпя всяка вечер, а в тези жеги и наобяд, преди следобедния сън

# 28
  • Мнения: 46 492
Не до кога, а от кога  Simple Smile
Всеки ден се къпе като стане голямо- тогава намалява вероятността от кожни проблеми, детето вече лази/ходи, цапа се, с една дума е като нас и има нужда от всекидневен душ  Simple Smile новородените са друга категория- с кожа, която има нужда от естествения си защитен слой и ежедневното му отстраняване не се препоръчва.

Виж тази тема  Peace

# 29
  • Мнения: 2 908
Не мисля да преставам всяка вечер с къпането точно сега-тя се поти ,а и обича ужасно да се къпе вечер,играе си,радва се...

Общи условия

Активация на акаунт