Натискът да отбиеш

  • 10 252
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 789
Хубава статия  Peace Педиатърката предната седмица ме пита:"Крали Марко ли ще правиш?"  Grinning Преди да родя си мислех, че ще кърмя 6 месеца, ама като минаха, взе, че ми хареса. Когато сама поиска да се отбие - тогава. Ма май няма да е скоро  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 309
За мен кърменето е едно от чудесата на живота.Нищо не укрепва така силно връзката между майката и детето както кърменето.Да не говорим за безспорните предимства за здравето на бебето.Докато се кърмим усещам как сме едно цяло и нищо на този свят не може да ни раздели,именно така се създава тази невидима връзка между майката и нейната рожба,която продължава до края на живота ни,Така че мили майки,моят искрен съвет е -Кърмете докато можете,докато детенцето иска.Това просто е част от играта, от великото тайнство на майчинството.Това са моменти които си заслужават жертвата на пропуснатите купони,ресторанти,липсата на кафе,шоколад,поне при мен,и другите ограничения,които сме принудени да понасяме докато кърмим.Повярвайте ми заслужава си!Изживейте този етап от майчинството,това е просто един момент от нашия живот,който бързо сте отмине,дори преди да се усетим .Те растат толкова бързо...Това е просто един етап,кратък момент от живота ни и когато отмине ще имаме цялото време на този свят,за да наваксаме пропуснатото.
Сори,ама звучиш като манна-небесна... ooooh!

# 47
  • Мнения: 1 924
Просто е вложила малко повече емоция в казаното , иначе не виждам нищо странно- и аз чувствам нещата по подобен начин.
Малкият ще го обия,когато той самият ми покаже, че е готов за това.

# 48
  • Мнения: 1 043
ей , акознаете само как ме гледат като луда или болна от нещо заразно - като кажа че кърмя още а Ева е едва на 9 месеца
Бу - прощавай ама те давам всеки път за пример - споменавам те доста често - винаги като ми кажат че мнооого дълго кърмя вече - веднага споменавам за дългият ти стаж като кърмачка и как има и много други као теб - оборвам ги със сведенията който си ни предоставила   Hug ей отново и отново благодарим че ви има всички всеотдайни

  bouquet  bouquet  bouquet

# 49
  • Мнения: 1 735
Не може да ме натисне никой. Това си е наше лично пространство и никакви баби и др. чудесии не могат да влизат там.  Mr. Green
Иначе когато ме попитат кога ще отбивам отговарям в зависимост от това как ме питат: дали наистина чакат отговор, или искат да се заяждат.

Бу, мерси за статията!

# 50
  • Мнения: 86
Имаше бегъл опит да ме "натиснат" с въпроси от рода на до кога? ама няма ли друго да яде?вода не пие ли  Shocked? ама аз данък обществено мнение не плащам  Twisted Evil та ни оставиха бързо намира  Hug и мъжо ме подкрепя страшно много  Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 1 938
Като чуя "Ама ти ОЩЕ ли кърмиш?  Shocked Ма докога бе? Ама тя в първи клас ще тръгне................" и т. н. .................ииииииии Sick  #2gunfire

# 52
  • София
  • Мнения: 12 225
        Засега няма натиск, надявам се и след годинката да е така. Единствено обикновенно ме питат - ти вече не ги кърмиш нали? И на отговора ми напротив остават много учудени. Много ми е странно защото според мен след първите трудности в началото после е много лесно да кърмиш половин годинка или година и половина, просто въпрос на избор  Simple Smile
         Таткото ме подкрепя напълно което е най-важното за мен  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 394
а на мен да давам АМ ми препоръча алерголога Shocked #Crazy, ако можело да я кърмя да 7-8 месец и после лечебно АМ, а след годинката задължително, че кърмата вече не стигала(има се предвид като мляко, не като единствена храна). че и мъжът ми и свеки се хванаха на тея приказки. бързо си промениха мнението де  Mr. Green.

# 54
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
        Засега няма натиск, надявам се и след годинката да е така. Единствено обикновенно ме питат - ти вече не ги кърмиш нали? И на отговора ми напротив остават много учудени. Много ми е странно защото според мен след първите трудности в началото после е много лесно да кърмиш половин годинка или година и половина, просто въпрос на избор  Simple Smile
         Таткото ме подкрепя напълно което е най-важното за мен  Simple Smile

Абсолютно същото е при мен. В началото тръгнахме трудно с много ядове, дори бих казала с неприязън кърмех, докато не се успокоих. Дохранвах в началото, но се заинатих и постепенно махнах добавката и вече близо година се кърмим. Сега ми е приятно, това са нашите мигове, пристрастявам се  Embarassed
Поради здравословни причини може би ще се наложи да я отбия, но отлагам във времето и не знам как ще стане това, защото и двете сме се срастнали една с друга. Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 242
Аз мисля, че повечето хора, които натискат за отбиване първо нямат никакво право да го правят и второ са много прости-това е точната дума-защото навремето соц-а ги е карал да отбиват още на 3 месец, за да се връщат на работа и в интерес на истината се е отнасял с повече внимание към кравата кърмачка, отколкото към жената-кърмачка-сега повечето хора са просто невежи, прости-както щете ги наречете и си позволяват да раздават некомпетентното си мнение мноооого тъпо.Нямам предвид отбиването по болест, а отбиването по причини-всички около мен ме натискат, че вече е неприлично(написах си мнението за тези "всички"), или предпочитам да пуша и пия, вместо да кърмя...или веднага почвам с диетите, за да съм по-секси за мъжа ми...или още ред глупави доводи, които лишават майката и детео от много щастие и здраве...всъщност според мен ранното отбиване, ако не е наложителноо по болест лишава детето от една част от капацитета му да бъде победител(със здрав дух в здраво тяло). Joy

# 56
  • Мнения: 2 614
За щастие, поне човека на който имам най-много доверие не ме е подлагал на това, но пък абите се опитаха...е, само веднъж, но се пробваха.
Бу, статията беше много интересна, благодаря ти!  Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 2 658
за съжаление и на мен оказват натиск, ама като знам, че последния месец заради един зъб не ядеше нищо друго освен кърма и не само, че не свали тегло, а го задържа, ами порасна и 2 сантиметра. За мен това определено е голяма полза за детето Simple Smile

# 58
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
На мен още от сега ми намекват кога да спра да кърмя, а беб няма още 5 месеца. Аз обаче не им се връзвам и още повече се мотивирам да продължавам.

# 59
  • Мнения: 47 963
като минете 2 годинки, хората разбират че няма нужда да се хабят и коментари няма  Joy
/само май ти излиза име на тиха луда в родата/

Общи условия

Активация на акаунт