вече 3 год. чакаме осиновяване

  • 4 098
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
здравейте отдавна чета темите ,но за първи път пиша .ние вече 3 години. чакаме да осиновим дете .минахме през всички процедури и точно накрая преди да изтекат 2 години. ни предложиха дете .с болка на сърцето се отказах ме защото детето беше с диагноза отклонение в психо-моториката .много ни беше мъчно че отказахме но не можахме да се решим да отгледаме дете с такова заболяване .а и нашите познати също ни разубедиха .миналата година подадохме пак документите и сега чакаме пак да ни извикат . надявам се този път да е успешен  Praynig newsm17

# 1
  • Мнения: 921
Здравей и добре дошла, tinatania!
Съжалявам, че вече толкова време чакате безуспешно вашето дете. Какви са причините - интересували ли сте се? Да не би да сте посочили много малка възможност за избора (напр. прекалено ниска възраст на детето, предпочитания за пол и етнос и .н.). Не питам просто от нездраво любопитство, а защото и ние сме в очакване да ни се обадят за детенце и ми е важно да знам дали има някакви конкретни причини за такова дълго отлагане?
Но не се отчайвайте. Искрено вярвам, че ще намерите своето дете. Имайте вяра търпение!! Peace

# 2
  • Мнения: 583
Като чета какво пишат някои от майките, които чакат да им се обадят и след толкова дълъг период им предлагат болно детенце - ми направо се потрисам. То това си е чиста подигравка с хората. Не им стига години преживяни с болка и тормоз, че и да се съгласят да гледат дете, което е болно. Както искате ме разбирайте, но колкото и да искам да имам дете, е няма да се съглася да си осиновя такова дете - та това означава да си почерня живота. Може да ме обвините в каквото си искате, но като съм решила да осиновя дете то е естествено да искам да е здраво.

# 3
  • Мнения: 2 722
 tinatania , съжелявам че при вас се е получило така. Пожелавам ви успех.
Аз самата също се определям като човек, непригоден психически да се справи с болно дете. Според мен това не е слабост, а е сила. Защо трябва да се самонадценяваме и после да вредим.
Според мен преценявайки силите си сте постъпили правилно.
Стискам палци.  newsm10

# 4
  • Мнения: 526
Здравей! През 2002г и ние със съпруга ми минахме по този път та от личен опит ти казвам да си направиш няколко комплекта документи и да ги подадеш в няколко дома, като за предпочитане е да определиш възраст на детето над 6м. Моето дете си го осиновихме за около 3м. след подаване на документи в дома на възраст1г и 6м. Успех Party

# 5
  • Мнения: 3 715
Да, обаче сега документите не се подават в дома.
Да не би да сте подали в малък брой дирекции или да имате прекалено много изисквания за детето? Дано скоро ви зарадват.
Ние мислим през септември да променим малко едното изискване, дано помогне по-бързо да ни се обадят.

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 17:54 от kakayaka

# 6
  • Мнения: 526
Успех. Когато се решихме на осиновяване все още действаше стария закон, който го промениха 2003г.  bouquet

# 7
  • Мнения: 677
Не се отчайвайте.
Мислете си,че в този момент се ражда вашето дете или се чака удобния момент съдбата да ви събере.
Търпение.
Успех. Hug

# 8
  • Мнения: 176
Да, това наистина помага! Успех и от мен! Peace

# 9
  • Мнения: 25
blagodarq vi za savetite . ne sa ni mnogo iziskvaniata pisahme ot 6m.  do 1.6 m. bqhme podali dokumenti v 3 doma . nqma da se otkaja ste prodaljavam da 4akam.da doide i moeto 6tastie . Praynig Grinning

# 10
  • Враца
  • Мнения: 5 185
blagodarq vi za savetite . ne sa ni mnogo iziskvaniata pisahme ot 6m.  do 1.6 m. bqhme podali dokumenti v 3 doma . nqma da se otkaja ste prodaljavam da 4akam.da doide i moeto 6tastie . Praynig Grinning
Моля, пиши на кирилица.
Ако имате възможност да пътувате пишете повече области.
Как сте подали документите в 3 дома?

# 11
  • Мнения: 25
тогава мислехме че 3 дома са достатъчни . сега като подадохме на ново документите писахме повече дано този път да стане.

# 12
  • Мнения: 3 715
Ама как така сте кандидатствали в домове? Нещо май не можем да се разберем.

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
тогава мислехме че 3 дома са достатъчни . сега като подадохме на ново документите писахме повече дано този път да стане.
кандидатства се за ДЕТЕ независимо от кой дом?!

# 14
  • Мнения: 526
Ако вече три години чакате, просто включете повече области и намалете си изискванията за исканета дете.

Общи условия

Активация на акаунт