Цинизъм

  • 1 543
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
"Най-лесния начин ,вероятно, да не обичаш другите , както обичаш себе си, е да се мразиш. Тогава наистина ще можеш да обичаш другите , както обичаш себе си. Този , който не се нуждае да се бори за спасението си, едва ли може да придобие волята да се бори за другите."

Да, точно за цинизъм става въпрос. Защо пускам такива теми ли? Защото се вълнувам от сложни неща. Много е просто. Вие сте.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Къде точно е цинизмът в цитата?
Аз имам някак по-друго схващане за цинизма, по-позитивно.
Е, стига да не граничи с нихилизъм  Grinning

Естер, водиш ли записки? Wink

# 2
  • Мнения: 2 401
Аз лично не виждам грам цинизъм в цитираното. И какво всъщност питаш или очакваш като коментар?

# 3
  • Мнения: 3 423
Ако трябва да избера между
циничния мъж и путьото, ще
си легна с циничния. Точка.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ох, много са ми секси цинични интелектуалци.

# 5
  • Мнения: 2 792
 Известна доза цинизъм, винаги освежава, аз харесвам цинизма.

# 6
  • Мнения: 2 070
Много хубава тая Ния... Даф, тя не прилича ли на теб?Поне а тази снимка...

Какво му е циничното на цитата?   newsm78

Не сте ли забелязали, че хора, които не обичат себе си имат почти същото отношение и към останалите и към цялото човечество и света... Хора, които се познават и обичат не са и толкова негативно настроени към останалите или поне не ги интересува я мнението им, я нещо друго...

# 7
  • Мнения: 750
Не очаквам нищо. Давам абсолютна свобода. Къде видях цинизма ли? Въпросът е къде го е видял автора на цитата. Зависи от разбирането. Личи си от омразата към себе си, която е огледало на изпитваната омраза към себеподобните и не-разбирането за тях и техния вътрешен мир. Всяка ярост, излята навън, се включва в кръговрата на живота и го опошлява. Това е цинизъм. Дали някой  разбра мисълта ми? Всъщност, това не ме вълнува. Очаквам творчество. Попадаението на Лиска, например, е творчетвото на циничното ни ежедневие, към което и аз, като виден циник, се присъединявам. Защото аз също не бих си легнала с  путьо, а предпочитам циника Grinning Въпросът е защо? Какво аз намирам в циника - свиня е едно, но дали Лиска, да речем, ще погледне и свинята, ма не мойта? И всъщност, аз моя свиня нямам. Колко цинично да наричам циника, с когото бих правила секс, свиня.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не прилича на мен, Дещовиди, хубави, щото са зодия Близнаци  Mr. Green
Конче, дай насока де, темата е интересна иначе.

А, пардон, ти си писала заедно с мен.

# 9
  • Мнения: 22 867
И аз четох, препрочитах - цинизъм не открих. Да няма нещо пропуснато в написаното? newsm78

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ама цинизмът е дълбоко философска позиция бе, хора. Акъл иска. Няма общо с омразата към себе си и другите, според мен.

# 11
  • Мнения: 750
“Защо не можем да се отворим един към друг и да си помагаме?” И очевидния отговор е “опитвал ли си?”Не си ли бил прегазван от тъпи задници , на които не им пука за болката , която причиняват , или които са толкова слепи , че не могат да видят чуждата болка дори да ги зашлеви през лицето. Не си ли и ти по невнимание или дори нарочно наранявал другите? Лицемер! Не бъди нелеп! Това е част от човешкото съществуване. Живота е гаден , така ,че свиквай!

# 12
  • Мнения: 2 792
 Цинизмът не е омраза, защото го възприемате така, един себеуважаващ се циник, не си позволява да изпитва такива чувства, прекалено елементарно е.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Конче, коя книга четеш? Взе да ми звучи странно и се оттеглям.

# 14
  • Мнения: 750
Кой го възприема като омраза? Тук не става въпрос за това, че мразиш някого конкретно и щото го мразиш, искаш да го пребиеш. Например- малеее, тая се такова с гаджето ми. Мразя я.като я видя ще й смачкам фасона. Това е опростенческо и пу....ко. Ма аз съм циник. Затова пиша така.

Общи условия

Активация на акаунт