с.Смилян в Родопите-инфо

  • 6 354
  • 12
  •   1
Отговори
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Здравейте, наши приятели искат да ходим там на почивка.За тях ще е като сватбено пътешествие  Crazy, а ние сме им кумове и ще ходим с тях. Но никой от компанията не е ходил до сега там и нямаме никакви отзиви. Ще съм благодарна ако някой е ходил, да сподели впечетления за хотели, развлечения, забележителности и стрували си въобще.

# 1
  • Мнения: 2 631
Село от градски тип със смесено население.
Малко шумно - има безумен цех или фабрика, в който непрекъснато трошат или блъскат нещо.
Та зависи, къде ще отседнете. Rolling Eyes
ОБАЧЕ природата е величествена и ви е отправна точка за много маршрути. Има и еко-пътеки, ако сте им фенове.
 Peace

Пак си копирам баналния пост от едни други теми  Embarassed, но може, да е от полза:

Маршрути с отправна точка Смолян:

- посока с.Смилян - в самия Смилян к-с Млечен дом /ще ви покажат, какво и как правят от мляко, ще си купите неща, да дегустирате, непременно опитайте млечният им десерт/, пак в Смилян к-с Смолена /дано не бъркам името/- кипро ресторантче със специалитети и зоокът, с възможност на место, да си уловиш пастърва и да ти я сготвят; с.Могилица - Агушевият конак, пещера Ухловица - впечатляваща гледка, с.Горна Арда - извора на р.Арда на сами гръцката граница. Ако пък от Смилян тръгнете към Рудозем - съвсем наблизо има к-с за риболов с място за плаж, кръчма, параклис - обаче това место на мен ми е доста усойно и диво и все неприятни тръпки ме побиват там - пейзаж, като от уестърн - голи отвесни скали, черен път...

- посока Девин - с.Стойките - пътят минава през живописна местност, с.Широка Лъка - етнографски комплекс; Триград - неописуемо впечатляваща природа, пещера Дяволско гърло-спираща дъха, Ягодинска пещера - красива, Девин.

- посока Пампорово - самият курорт, новата църква Св.Богородица, връх Снежанка - ТВ-кулата, ако се качите там ще пиете кафе на най-високо, а погледът ви при ясно време ще стигне до Рила, Пирин, Ст.планина...

- посока Златоград - освен прекрасната природа - нищо друго впечатляващо, но си струва, да се види, че има и такава България; Мадан, Рудозем и самият Златоград, за който един ден е предостатъчен - кафенце на пясък, да пийнете, в етнографския комплекс.

- посока с. Момчиловци
- пак невероятна природа, в самото село чудни фамилни ресторантчета с родопски специалитети.

- посока Рожен - Хайдушки поляни, астр.обсерватория... - но това е посоката, в която не съм ходила и лични впичатления нямам.

- самият Смолян - музей, новата огромна църква, старият и новият център, планетариум...

Към Пловдив - Чудните мостове, Бачковски манастир, Асенова крепост.

Почти на всички места има за слагане печат на 100-те обекта.

 Peace

# 2
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Големи благодарности  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 116
Страхотно местенце е Simple Smile

Ходим няколко години по Великден там Simple Smile Има една мандра по швейцарски образец, можете да я разгледате и да опитате произвежданите сирена. Към мандрата има и хотелче и ресторанче, много приятно. Като се тръгне по реката (с кола че е далечко) се стига до едни рибарници, има и ресторанче с прясна рибка Simple Smile

Има и прекрасни зелени поляни Simple Smile

Не съм забелязала да е шумно Wink

Приятно изкарване  Heart Eyes

# 4
  • в баира
  • Мнения: 861
Извинявайте, нахълтвам без никакво инфо. Искам само да ви пусна снимки от селото. (Живея в Смолян и ми е наблизо)

http://public.fotki.com/shenevski/nature/the-village-of-smil/picture-650.html

http://public.fotki.com/shenevski/nature/the-village-of-smil/picture-656.html

http://public.fotki.com/shenevski/nature/the-village-of-smil/picture-646.html

# 5
  • Мнения: 562
И да не пропуснете механа "Аида" в селото, отлична кухня  Wink

# 6
  • Мнения: 502
Към мандрата има хотел - приятен и се казва "Млечен дом".Цените са сносни, обслужването добро.Има наблизо рибарник на който можеш да си уловиш риба и да ти я сготвят на място.Природата е разкошна, а и наблизо има какво да се види откъм забележителности. Според мен няма да съжелявате.

# 7
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Благодаря на всички, със сигурност ще го посетим. Снимките са страхотни  bouquet

# 8
  • Мнения: 255
И аз съм ходила в Млечен дом Милкана, чудесно е - хората са много гостоприемни, хотела е добре поддържан. Хапнахме си смилянски боб и сирена от мандрата... а млечния крем още го сънувам. Има страхотен избор от млечни продукти, и е пълно с украси - кравички. Simple Smile А хората са супер, просто Родопа е друга България.
ходихме до пещерата Ухловица, и нямахме време за изворите на Арда - следващия път. Simple Smile

# 9
  • софия
  • Мнения: 163
Моля ви за координати на този хотел Милкана. С малко дете сме и не рискуваме да тръгнем някъде без да имаме резервация. Благодаря  Hug

# 10
# 11
  • софия
  • Мнения: 163
Благодаря, Енвиа!

/малко офф - много свежа лятна снимка на аватара  Peace/

# 12

Общи условия

Активация на акаунт